Silesion.PL

serwis informacyjny

Czy reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski wróci do Wisły Kraków?

Coraz częściej słyszy się o możliwym powrocie Jakuba Błaszczykowskiego o powrocie do Wisły Kraków. Gwiazda piłki nożnej niejednokrotnie podkreślała, że przed zakończeniem swojej kariery chętnie skorzystałby z możliwości powrotu. Jakub Błaszczykowski spotkał się z trenerem Wisły oraz dyrektorem sportowym podczas ostatniego zgrupowania reprezentacji. Rozmowy dotyczyły powrotu piłkarza do klubu Krakowa. Już w tym miesiącu mają odbyć się rozmowy, które z pewnością będą miały wpływ na przyszłość sportowca.

Sprawdż czy Twój legalnie działający bukmacher w Polsce oferuje FREEBET:

Kuba Błaszczykowski wraca do Wisły?

Główną motywacją sportowca ma być chęć dalszej gry w reprezentacji Polski. Sportowiec nadal czuje w sobie ducha walki i chce kontynuować swoją sportową karierę. W obecnym sezonie Jakuba nie widzi się na murawie zbyt często. Jak dotąd w Bundeslidze zagrał zaledwie raz. W spotkaniu z Werderem mógł liczyć jedynie na swój kilkunastominutowy występ. Piłkarz ma pełną świadomość, że brak aktywności może utrudnić mu możliwość kontynuowania swojej kariery w reprezentacji Polski, pomimo tego, że jego wujek jest obecnie selekcjonerem. To wszystko sprawia, że gwiazda rozważa możliwość powrotu do Wisły Kraków. Co ciekawe, już niejednokrotnie piłkarz wypowiadał się, iż koniec swojej kariery widzi tylko w tym klubie i to do niego chce wrócić.

Błaszczykowski na Reymonta? Bukmacherzy juz wiedzą

Zdaniem firmy bukmacherskiej LV BET, która jest także sponsorem Wisły, jest to bardzo prawdopodobne. Kurs na to, że Błaszczykowski po zimowym oknie transferowym 2019 będzie grał w Wiśle wynosi aktualnie 1.3.

Gdzie będzie grał Jakub Błaszczykowski w po zimowym oknie transferowym 2019? Aktualne kursy w LV BET:

  • Wisła Kraków – 1.3
  • VfL Wolfsburg – 2.35
  • Inny niemiecki klub – 25.00
  • Inny polski klub – 51.00

Możemy również postawić na to, czy Kuba Błaszczykowski będzie kapitanem Wisły w przynajmniej jednym pełnym meczu rundy wiosennej Ekstraklasy. Kurs na tak wynosi 2.2, na nie 1.6. Jeżeli zawodnik nie zmieniłby klubu następuje zwrot stawki.

LV BET oferuje również zakład na ilość bramek zdobytych przez Błaszczykowskiego w rundzie wiosennej Ekstraklasy. Kursy na powyżej 3.5 i poniżej 3.5 wynoszą obecnie 1.80.

Ostatnim zdarzeniem jest pytanie, czy Kuba poprowadzi “Białą Gwiazdę” do tytułu mistrza Polski w sezonie 2018/19? Tak? Kurs wynosi obecnie 15.00!

Możliwe komplikacje

Cała operacja związana z ponowną grą Jakuba Błaszczykowskiego w Wiśle Kraków może okazać się trudna, gdyż Biała Gwiazda obecnie przeżywa duże problemy ekonomiczne. Może się jednak wydawać, że indywidualny kontrakt nie stanowiłby z pewnością żadnego problemu dla gwiazdy. Jak się okazuje, były kapitan reprezentacji Polski sam chętnie wspierał Wisłę w momencie najpoważniejszych problemów finansowych. Podobno pożyczył klubowi ponad milion złotych na uregulowanie najważniejszych wydatków. Kontrakt, który obowiązuje pomiędzy Jakubem Błaszczykowskim a Wolfsburgiem, kończy się w czerwcu 2019 roku. Gwiazda mogłaby jednak wynegocjować jego wcześniejsze zakończenie, gdyż nie jest ona ulubieńcem Bruno Labbadii. To sprawia, że nie mieści się on często w meczowej 18 zawodników.

W jaki sposób zachowa się Wolfsburg?

Przeniesienie do Krakowa jest tym bardziej prawdopodobne, gdyż Błaszczykowski nie rozważa długofalowych alternatyw, takich jak wyjazd na Bliski wschód czy do innych krajów. Rodzina sprawia, że piłkarz chciałby powrócić do kraju i spędzać więcej czasu z żoną i dziećmi. Relacje rodzinne i więzi są dla niego bardzo ważne. Mężczyzna nie krył tego w żadnych wywiadach. W grę wchodzi oczywiście tylko Wisła, gdyż to z tym klubem Błaszczykowski jest najbardziej związany. Niejednokrotnie gwiazda fundowała dzieciom bilety na mecze Białej Gwiazdy oraz pomagała samemu klubowi w momencie największych problemów finansowych. Tak naprawdę nie wiadomo, ile szlachetnych gestów dokonał. Jego skromność i bezinteresowność nie pozwala mu jednak na dzielenie się tym z mediami.

Kiedy może nastąpić ewentualne przeniesienie?

Kontrakt z niemieckim klubem kończy się w czerwcu 2019 roku. Po tym czasie pomocnik mógłby trafić na Reymonta i kontynuować swoją karierę, która nie przekreślałaby możliwości gry w reprezentacji Polski tak, jak obecny klub. Plotki mówią jednak o tym, że menadżer piłkarza ma rozmawiać w listopadzie z władzami Wolfsburgu o sytuacji polskiego piłkarza tak, aby ocenić, na czym stoi i w jaki sposób zaplanować mu najlepszą drogę dalszej kariery. Ze względu na problemy finansowe Wisły Kraków, klubu nie stać zarówno na samo wykupienie zawodnika, jak i na płacenie mu ogromnych sum pieniędzy za grę.

Nie stanowi to dla piłkarza jednak żadnego problemu. Aby temat powrotu piłkarza do krakowskiego klubu mógł być kontynuowany, konieczne jest wcześniejsze rozwiązanie kontraktu z obecnym klubem za porozumieniem stron. Z pewnością powrót piłkarza byłby sporym wydarzeniem. Jest to rekordzista pod względem ilości występów w barwach narodowych. Z pewnością stałby się on najbardziej błyszczącą gwiazdą ligi i przyciągnąłby pełne trybuny kibiców. Można śmiało stwierdzić, że powrót Jakuba Błaszczykowskiego do klubu ma realne szanse i byłby korzystny dla obu stron. Piłka nożna rządzi się jednak swoimi prawami, dlatego nic nie jest pewne.

Czy powrót Błaszczykowskiego do Wisły byłby korzystny?

To z pewnością szansa dla piłkarza na kontynuowanie kariery. Traktuje on możliwość powrotu bardzo poważnie i nie ukrywa, że współpraca z krakowskim klubem byłaby dla niego prawdziwym strzałem w kolano. Bruno Labbadia po 12-minutowym występie z Waderem posadził go na trybunach, a jego powrót na murawę się nie zapowiada. To wszystko sprawiło, że gwiazda piłki nożnej coraz częściej rozważała możliwość powrotu w rodzinne strony. Głównym celem jest dla niego utrzymanie miejsca w kadrze. Jest on powoływany, pomimo iż gra on najmniej ze wszystkich zawodników zapraszanych na zgrupowania. Sytuacji nie ułatwiają powiązania rodzinne piłkarza i obecnego selekcjonera. Selekcjoner co chwilę pytany jest o słuszność swoich decyzji, co zaostrza sytuację jeszcze bardziej i skłania Jakuba Błaszczykowskiego do powrotu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023