Silesion.PL

serwis informacyjny

Legalni bukmacherzy w Polsce

Jaki bukmacher, kogo wybrać?

Obecnie na polskim rynku, legalnych bukmacherów, którzy posiadają licencję z Ministerstwa Finansów jest siedmiu. Każdy czym się wyróżnia i każdy ma swoje atuty. Jedziemy po kolei:

Fortuna:

Ten legalny bukmacher działa na polski rynku już od ponad 20 lat. Jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych. Wcześniej była znana pod inną nazwą, Profesjonal. Marka ta pochodzi z Czech i wykupiła polską firmę w połowie pierwszej dekady XXI wieku. Fortuna działa oczywiście dzięki licencji wydanej przez Ministerstwo Finansów. Bukmacher ten funkcjonuje w sieci już od dobrych kilku lat, ale był jednym z pierwszych, który otworzył w Polsce tak zwane punkty naziemne i dla starych wyjadaczy wciąż się z tym kojarzy. Fortuna cieszy się dobrymi opiniami na polskich forach i wśród graczy. Szata graficzna i znalezienie odpowiedniego meczu to żaden problem. Ogółem bukmacher wart polecenia. Ma wszystkie podstawowe rynki.

Star Typ-Sport czyli STS

STS uważany za najlepszego polskiego bukmachera na rynku wcale takim nie jest. Nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jest już w Polsce od 20 lat i jako legalny bukmacher ma dość wysokie marże. Jednak jego atutami są na przykład szeroka oferta żużlowa czy e-sportowa. Bukmacher z wieloma tradycjami, a przy tym sponsor Lecha Poznań czy Reprezentacji Polski. Kolejnym plusem może być dość szeroka oferta zakładów na żywo. Mimo marż można tutaj ugrać również fajne sumy. W końcu jest renoma.

WZB Milenium

Kolejny z grupy legalnych bukmacherów, który jest już na rynku dłuższy okres. Oczywiście licencja Ministerstwa Finansów powoduje, że jest to wiarygodny bukmacher. Mimo to firma ta obecnie zalicza okres regresji. Firma nie robi poważniejszych kroków do przodu. Ciągle taka sama oferta sportowa, z mniejszą liczbą rynków na daną dyscyplinę i niski rozwój działu esportów. Legalny bukmacher ma jednak minimalny plusik w postaci oferty żużlowej. Jednak jest to kropla w morzu w porównaniu do konkurentów.

Totolotek SA

Jeden z najbardziej znanych bukmacherów w historii. Wcześniej pod szyldem Toto-Mix, obecnie Totolotek po okresie stagnacji powoli rozwija skrzydła i wraca na ring. Totolotek jako drugi z bukmacherów w Polsce ma wprowadzić możliwość gry na zakłady bukmacherskie typu handicap azjatycki czy suma bramek w stylu azjatyckim. Widać też, że ten legalny bukmacher poszedł po rozum do głowy i wrócił na ścieżkę pro kliencką. Z czasem wróci do czołówki bukmacherów w Polsce, o ile obecnie w niej się nie znajduje.

LV BET Zakłady bukmacherskie

To nowy twór na polskim rynku wśród legalnych bukmacherów. Licencja z Ministerstwa Finansów została przyznana w 2016 roku. Jednak szybko bukmacher ten wkroczył z punktami naziemnymi oraz świetną ofertą zakładów i najniższymi marżami na polskim rynku. Ponadto jako jedyny bukmacher w Polsce posiadają ofertę na zakłady typu handicap azjatycki i azjatycką sumę bramek. Spory dobór rynków i realna konkurencja dla wszystkich na rynku. Legalny bukmacher z Katowic – tam jest siedziba – może wyrobić sobie szybko niezłą renomę. Obecnie opinie są dwojakie, ale naszym zdaniem to dobry bukmacher i powinien mocno namieszać na rynku w Polsce i to w czołówce. Po krótkim okresie zainwestowali spore środki w Widzew Łódź czy Wisłę Kraków – sponsor na koszulkach.

forBET

Kolejny, legalny bukmacher, który swoją licencję z Ministerstwa Finansów RP otrzymał w 2016 roku. Podobnie jak LV BET również szybko wdrożyli się w polski rynek i wyprzedzili kilku, niemrawych konkurentów. Marże jednak mówią same za siebie i tutaj troszkę dłużej może potrwać okres wybicia się. Mają jednak całkiem solidną ofertę zakładów bukmacherskich – żużel, esporty i wieleinnych. Oferta zakładów na żywo również niczego sobie. Także warto się przyglądać tej firmie.

eToto

Firma, która zatrzymała się dawno temu i póki co kompletnie się nie rozwijają. Oferta kursowa poniżej krytyki. Jedynym atutem są zakłady na dużo niższe ligi polskie w piłkę nożną. Jednak limity są szybko narzucane niezłym graczom, a nawet tym przeciętnym którym kupon wszedł dość szczęśliwie. Wedle plotek jednak wiele wskazuje, że może się to w przyszłości zmienić. Jednak póki co, ta firma nie jest żadną konkurencją dla pozostałej szóstki.

 

Legalni bukmacherzy w Polsce jak widać są mocno różnorodni. Dla gracza rekreacyjnego nie jest jednak istotne czy gra za niską czy wysoką marżę. Będąc jednak graczem, który pragnie zarobić powinien zwrócić uwagę na tę kwestię. Obecnie wydaje się, że LV BET Zakłady Bukmacherskie dominuje pod tym względem. Jednak doświadczeniem inne firmy wyprzedzają tę firmę. Zatem należy dokładnie przebadać przed ewentualną rezerwacją gdzie będziemy chcieli zagrać. Każdyz bukmacherów czymś się wyróżnia, nawet eToto. Zatem patrzcie uważnie i wybierzcie odpowiedniego legalnego bukmachera dla siebie.

Promocje, bonusy – jakie pobrać i jak to funkcjonuje?

W tym punkcie opiszemy jakie bonusy powitalne oferują legalni bukmacherzy na polskim rynku. Dobór bonusu zależy ponownie od preferencji klienta. Jak dopasowany jest obrót – czyli obstawienie kwoty depozytu i/lub bonusu w danym wymiarze czasowym, po danym kursie, liczbie zdarzeń na kuponie i w jakiej ilości. Ponadto czy minimalny kurs przy obrocie bonusem u bukmachera jest wymagany w zdarzeniu trzydrogowym – na przykład wygrana gospodarzy, remis, wygrana gości – czy w obojętniej jakiej formie. Należy przeczytać wszystko dokładnie, jak to wygląda poniżej.

Bonus powitalny w Fortunie

Są dwie opcje, które można połączyć:

Załóż konto internetowe, a Twój pierwszy kupon będzie Zakładem bez ryzyka. Jeżeli wygrasz, otrzymasz wygraną. Jeżeli przegrasz zwrócimy Ci wkład za kupon, do 100zł! Jeżeli chcesz wykorzystać bonus w 100% zagraj za 114zł!

Oraz:

Dodatkowo możesz otrzymać bonus do 400zł! Wykonaj przelew w terminie 10dni od daty rejestracji iKonta. W ciągu 60dni zagraj za czterokrotność pierwszej wpłaty. Zaliczane są kupony z minimum 3 spotkaniami i minimalnym kursem całkowitym 1,90. Po spełnieniu powyższych warunków otrzymasz od nas bonus w wysokości swojego pierwszego przelewu, maksymalnie do 400zł.

Warto jednak zaznaczyć, że obrót u tego legalnego bukmachera jest wymagany nawet przy opcji zakładu bez ryzyka. Kwotą należy obrócić jednokrotnie przed wypłatą. Przy bonusie do 400PLN musimy natomiast zwrócić uwagę o minimum trzech zdarzeniach na kuponie, to bardzo istotne.

Bonus w STS

20PLN freebet na start to bardzo ciekawa opcja. Wygląda to tak, że tuż po rejestracji u bukmachera i wpisaniu kodu bonusu freebet to godziny po założeniu konta otrzymamy te środki na konto. Mamy zatem do dyspozycji darmowe środki, które musimy obrócić trzykrotnie przy minimalnym kursie całkowitym 1.91 co nie jest złym warunkiem jak na legalnego bukmachera.

Innym bonusem jest 500PLN na start i jest to czołówka bonusowa, którą tworzą legalni bukmacherzy. Jest to bonus od wpłaty 100% do 500PLN. Aby go otrzymać, przy wpłacie musimy wpisać kod bonusowy: Chcę otrzymać swój bonus startowy!. Warunki obrotu są identyczne co do freebet, który opisany jest powyżej. Sytuacja tutaj wygląda bardzo interesująco i jest to jeden z lepszych bonusów na polskim rynku.

Bonus w ofercie legalnego bukmachera WZB Milenium

WZB Milenium również oferuje zakład bez ryzyka, tutaj do 100 złotych. Przy porażce gracz otrzymuje do 30 dni – co jest dość dziwne – zwrot stawki do 100 złotych. W tym momencie pojawiają się te środki w postaci punktów u bukmachera, które należy obrócić. Nie jest to dziwne, ponieważ ma tak jednak większość legalnych bukmacherów.

Bonus na start do 500 złotych nie wygląda jednak już tak super jak choćby w STSie. Tutaj by otrzymać środki należy wpłacić 500 złotych, obrócić tę kwotę trzykrotnie przy minimum trzech zdarzeniach w kuponie akumulowanym z łącznym kursem – minimum 2.00. Więc u tego, legalnego bukmachera wygląda to dosyć słabo. Mimo to, bonus to bonus.

Totolotek SA i bonus w zakładach bukmacherskich

Legalny bukmacher z Warszawy także posiada opcję darmowego zakładu po otwarciu konta. Tutaj wygląda on jednak nieco mizernie, bo zaledwie 10 polskich złotych. Jednakże po dokonaniu obrotu – jednokrotnego – po kursie 1.50 można wypłacić środki natychmiastowo. Są to typowe pieniądze u tego bukmachera by wykorzystać na spory zakład akumulowany liczyć na łut szczęścia. W każdym razie wart swojego ryzyka.

Drugi bonus, bonus na start jest natomiast jednym z wyższych, który oferują legalni bukmacherzy na polskim rynku. Mianowicie możemy otrzymać 100% kwoty do 700 złotych. Mianowicie po wpłacie wcześniej wymienionej sumy mamy łącznie 1.400 polskich złotych na koncie. Obrót łączny bonus plus depozyt jest zaledwie dwukrotny na łączną sumę 2.800 złotych. Jest to bardzo korzystny obrót i jeden z topowych na polskim rynku na zakłady bukmacherskie. Minimalny kurs przy obrocie całością to 2.00 przy zakładach singlowych jak i zakładach akumulowanych w Totolotku. Bukmacher ten poszedł zatem na jakość i widać, że po pewnym okresie stagnacji chcą wrócić z przytupem do czołówki jako legalny bukmacher.

Ponadto ciekawostką jest oferta bez połowy podatku – czyli 6% – używając aplikacji mobilnej totolotka. Jest to jeden z dwóch legalnych bukmacherów z ofertą, nazwijmy ją podatkową.

LV BET Zakłady Bukmacherskie również ma świetną ofertę

Ten legalny bukmacher poszedł w nieco innym kierunku i to dość ciekawym, niebagatelnym. Mianowicie przy maksymalnej kwocie wpłaty środków na saldo klienta do 1000 polskich złotych, otrzymamy 1% bonus z mnożnikiem x100. Jak to wygląda w rzeczywistości. Przy maksymalnej wpłacie 1000PLN możemy zagrać zakład za 10PLN – 8.8PLN po odjęciu podatku, który obowiązuje w polskim prawie – z trzech zdarzeń, po minimalnym kursie 2.50, w tym jeden mecz mu się składać z linii trzydrogowej (1×2) mnożony będzie razy 100! Przy wypełnieniu minimum tych warunków będziemy mogli się cieszyć z minimum dwóch tysięcy na koncie, które – uwaga – możemy natychmiast wypłacić! To jedyny taki bonus na rynku. Warto jednak wspomnieć, iż depozyt, czyli 1000PLN obracamy dwukrotnie z kursem 2.00. Nie jest to zatem nic strasznego i w tym momencie wygląda na najkorzystniejszy bonus, który oferują legalni bukmacherzy w kraju.

iforBet – legalny bukmacher i kolejny bonus

Oferta bonusowa u bukmachera forBet prezentuje się nieźle w kwestii kwoty samego bonusu. Jest to aż do 600 złotych po pierwszej wpłacie – 100% kwoty. Legalni bukmacherzy oferują podobne środki. Jednak są pewne elementy, które nieco odróżniają bonus u bukmachera forBet. Obrót jest dosyć wysoki, bo aż ośmiokrotny. A minimalny kurs wynosi 3.00. Jednak każdy bonus jest na swój sposób atrakcyjny. Co ciekawe. Forbet jest drugą firmą i jako legalny bukmacher mają rewelacyjną ofertę bez podatku. UWAGA! Całkowicie bez podatku. Mianowicie składamy kupon z minimum trzech zdarzeń i w tym momencie gramy bez jakiegokolwiek podatku. A w tym momencie jest to ogromny atut. Inni legalni bukmacherzy mogą zazdrościć forbetowi tejże oferty.

eToto obecnie nie oferuje żadnych promocji powitalnych dla nowych graczy. Jako legalny bukmacher wypadają blado na tej płaszczyźnie. Jednakże już od jakiegoś czasu na stronie i poza nią widać, że na jesień planują całe mnóstwo zmian, a w tym atrakcyjny bonus powitalny. Czekamy zatem na rozkwit tego bukmachera i zwiększenie konkurencji na polski rynku legalnych bukmacherów.

Podsumowanie według naszych ekspertów

Szerego bukmacherów pojawił na polskim rynku. Legalni bukmacherzy coraz częściej wprowadzają coraz to szersze oferty i ciekawsze bonusy powitalne. Jako laik, klient również powinien sobie poradzić. Każdy z legalnych bukmacherów posiada u siebie tak zwany suport, czyli pomoc techniczną. I tutaj z przyjemnością można szukać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Ponadto musimy być pewni siebie i szukać tylko rynków, które nas interesują. Tak jak pisaliśmy wyżej, legalni bukmacherzy mają kanonadę różnorodności. I my, gracze, którzy chcemy rozpocząć swoją przygodę musimy być przekonani czego chcemy i na czym nam zależy. Również bonusy to istotna kwestia. My osobiście proponujemy skorzystać z każdego. A dlaczego? Ponieważ u każdego bukmachera – z wyjątkiem – otrzymujemy środki, którymi obracamy. Należy pamiętać, że wszystko jest w nszych głowach, wiedza i cierpliwość w szczególności. A każdy legalny bukmacher zostanie ograny, nawet ten z trudnym obrotem. Mimo to, pamiętajcie o spokoju, wytrwałości i trzymaniu się swojego budżetu i utrzymaniu się w sportkach, selekcjach na których się znamy.

Bukmacherzy, posiadające aktualne zezwolenia Ministra Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych w punktach naziemnych.Zgodnie z art. 29a ustawy o grach hazardowych z 19 listopada 2009 r. zakazane jest urządzanie gier hazardowych przez sieć Internet oraz uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez sieć Internet. Wyżej wymienione zakazy nie dotyczą urządzania zakładów wzajemnych przez sieć Internet na podstawie udzielonego zezwolenia.

Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Jedyny wyjątek od powyższej zasady stanowi art. 89 ust. 3, który stwierdza, że karze pieniężnej nie podlegają uczestnicy loterii promocyjnych, loterii audioteksowych, loterii fantowych i gry bingo fantowe.

Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.
Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

Licencje MF – STAN NA 13.04.2017 R.

  BUKMACHER              SiedzibaZezwolenie Ministerstwa FinansówZ dniaKRS
www.etoto.pl
Al.Jerozolimskie 212A,
02 – 486 Warszawa
AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/1728.11.2014 r.0000370248
www.iforbet.pl
ul.Złota 61 lok. 100,
00 – 819 Warszawa
PS4.6831.10.20164.05.2016 r.0000319958
www.efortuna.pl
ul. Bielska 47,
43 – 400 Cieszyn
SC/12/7251/10/WKC/11-12/556523.01.2012 r.0000002455
www.milenium.pl
ul.Warszawska 43,
61 – 028 Poznań
SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-1059916.02.2012 r.0000182607
www.sts.pl
ul.Porcelanowa 8,
40 – 246 Katowice
SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/1221.02.2012 r.0000080269
www.totolotek.pl
ul.Taneczna 18B,
02 – 829 Warszawa
AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD6148520.06.2013 r.0000027214
www.lvbet.pl
ul.Wańkowicza 3,
40 – 384 Katowice
PS4.6831.9.2016.EQK13.05.2016 r.0000534588
www.trafzw.pl
ul. Kijowska 1,
03 – 738 Warszawa
 Brak Informacji27.01.2017 r.0000358998

Trzymamy kciuki!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024