Silesion.PL

serwis informacyjny

Królewskie i Legia Warszawa na kolejne trzy sezony

Piwo Królewskie i Legia Warszawa kontynuują współpracę zapoczątkowaną w 2004 roku. Przedstawiciele mistrzowskiej drużyny i najbardziej rozpoznawalnej warszawskiej marki piwnej podpisali umowę sponsoringową na kolejne trzy sezony.

Nowa umowa to naturalna kontynuacja trwającej nierozerwalnie od 16 lat współpracy dwóch warszawskich liderów, bez których trudno wyobrazić sobie stolicę: piwa o warszawskich korzeniach, pioniera sprzedaży na lokalnym rynku oraz najbardziej utytułowanego klubu piłkarskiego w Polsce.

Sponsoring warszawskiego Klubu jest częścią długofalowej strategii marki i będzie kontynuowany przez kolejne trzy lata. W ramach współpracy marka obecna jest na stadionie, na koszulkach piłkarzy i wśród kibiców – mówi Katarzyna Malczewska-Błaszczuk, dyrektor marketingu Grupy Żywiec, właściciela marki Królewskie. – Wraz z Klubem i jego fanami celebrujemy osiągnięcia sportowe drużyny. Aktywnie promujemy też Klub i naszą współpracę na rynku – dodaje.

Co roku Królewskie angażuje się w liczne akcje i projekty wspierające stołeczną drużynę, skierowane do kibiców Klubu i mieszkańców Warszawy. Logotyp marki od obecnego sezonu będzie eksponowany na rękawku koszulki meczowej.

Współpraca z Królewskim to przykład bardzo wyjątkowej w polskim sponsoringu sportowym relacji, która rozpoczęła się kilkanaście lat temu. Relacje między partnerami scalają nie tylko wspólne cele biznesowe, ale przede wszystkim tradycje i wartości blisko związane z Warszawą. Cieszymy się, że kontynuujemy umowę ze sponsorem, który w trudnych czasach, w jakich przyszło nam obecnie funkcjonować, okazał swoje wyjątkowe zaangażowanie i wsparcie – mówi Maciej Szewczyk, dyrektor B2B sales w Legii Warszawa.

Nowa umowa między partnerami pozwoli na realizację kolejnych projektów i inicjatyw dedykowanych kibicom Legii i mieszkańcom Warszawy.

– – –

Królewskie Jasne Pełne to jedna z najsilniejszych marek regionalnych w Polsce i najpopularniejsze piwo w Warszawie. Łączy w sobie warszawski charakter i królewski pełny smak. Cenione przez mieszkańców, od zawsze silnie związane z miejscem pochodzenia. Charakteryzuje je wyraźna, zrównoważona goryczka, której dopełnieniem jest złocista barwa. Królewskie dostępne jest w sprzedaży w Stolicy oraz całym województwie mazowieckim. Od 2004 roku jest sponsorem stołecznej drużyny piłkarskiej Legia Warszawa, a od ubiegłego roku na stadionie Klubu prowadzi sprzedaż piwa Królewskie 3,2%.

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce oraz lider w innowacyjnych segmentach piwa. Firma warzy piwo w Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu, Browarze Warka, Browarze Leżajsk, Browarze Elbląg, Browarze Namysłów, Browarze Braniewo oraz Browarze Zamkowym Cieszyn. Do najsilniejszych marek spółki obok Żywca należą Heineken, Desperados, Warka i Tatra. Ważną część oferty Grupy Żywiec stanowią piwa regionalne: Królewskie, Leżajsk, Specjal, Namysłów i Brackie. Grupa Żywiec jest także liderem rynkowym segmentu piw bezalkoholowych (Żywiec 0,0%, Heineken 0.0%, Warka Radler 0,0%). Firma powiązana jest z Grupą HEINEKEN.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023