Silesion.PL

serwis informacyjny

Oblicz wysokość odsetek z lokaty

Szybko rozwijające się społeczeństwa, stanowią doskonałą podstawę rozwoju szeroko rozumianego rynku. Pieniądze fizyczne jako środek płatności, coraz bardziej tracą na użyteczności. Karta kredytowa, tak wygląda współczesny, podręczny portfel. Wykonywanie płatności za pomocą kawała plastiki, to już norma. Pieniądz fiducjarny przebył długą drogę od swojego początku do dnia dzisiejszego.

Bankowe konto elektroniczne jest dziś miejscem przechowywania pieniędzy, żywa gotówka jest dziś coraz rzadziej używana jako forma płacenia. Kiedy przedwojenne pokolenia naszych dziadków i babć, odejdą z tego świata, ich następcy już bez problemu będą funkcjonować w świecie bez gotówki. Świat usług finansowych do jakiego zmierzamy, wyeliminuje z rynku monety, banknoty. Konto elektroniczne i karta płatnicza, to będą nowe portfele. Kiedy obroty gotówkowe zastąpione zostaną w całości przez nowoczesne nośniki pieniądza, będziemy mieli świat wolny od pieniądza fiducjarnego. Nowoczesność to przed bankami duże wyzwanie. Odpowiednio silnie zabezpieczone konta osobiste będą wyznacznikiem popularności i wiarygodność banku.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024