Silesion.PL

serwis informacyjny

Komentarz AAA AUTO dotyczący akceptacji zakazu produkcji samochodów spalinowych

AAA AUTO

AAA AUTO

W związku z dzisiejszą akceptacją zakazu produkcji samochodów spalinowych przez ministrów ds. środowiska naturalnego państw Unii Europejskiej, przesyłamy komentarz Pani Karolíny Topolovej, Dyrektor Generalnej i Prezes Zarządu AURES Holdings, operatora sieci centrów samochodowych AAA AUTO:

Wprowadzenie zakazu produkcji samochodów z silnikami spalinowymi do 2035 roku jest kontynuacją działań wyznaczonych przez Parlament Europejski. Polscy kierowcy są bardzo konserwatywni, jeśli chodzi o wybór jednostek napędowych przy zakupie samochodów używanych. Można się zatem spodziewać, że popyt na używane samochody z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi będzie stopniowo wzrastał, co doprowadzi do dalszego wzrostu ich cen. Już teraz odczuwamy wśród klientów obawy związane z wysokimi kosztami przejścia na elektromobilność, którym chcą sprostać, wybierając samochód konwencjonalny do czasu, gdy rynek pojazdów elektrycznych będzie zbliżony do ich przystępności cenowej“.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author