Silesion.PL

serwis informacyjny

Bolidy F1 już w lipcu w Polsce. To może być najciekawsze wydarzenie motoryzacyjne tego lata

Bolidy F1 juz w lipcu w Polsce. To moze byc najciekawsze wydarzenie motoryzacyjne tego lata

Bolidy F1 juz w lipcu w Polsce. To moze byc najciekawsze wydarzenie motoryzacyjne tego lata

Do niedawna, aby spełnić marzenie o poprowadzeniu bolidu F1 było trzeba wybrać się na tor do Szwecji czy Włoch. Po raz pierwszy taka okazja narodziła się również w Polsce — już w dniach 9-11 lipca odbędzie się nietypowy event Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”. To prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji oraz niecodzienna okazja, aby poprowadzić legendarny bolid F1 Mod Williams F29. Szykują się duże emocje, gdyż nieczęsto można zrealizować w Polsce tak nietypowe marzenie motoryzacyjne i zobaczyć bolidy F1 w akcji.

Miłośnicy mocnych wrażeń będą mogli obejrzeć, a niektórzy przekonać się na własnej skórze jak to jest usiąść za kierownicą legendarnego bolidu i poczuć się jak Robert Kubica, Alexander Wurz czy Nico Rosberg. Na lipcowym wydarzeniu „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1” pojawią się aż 3 typy bolidów. Uczestnicy po przejściu profesjonalnych szkoleń będą realizowali jazdy bolidami Renault 2000, a na zwieńczenie dnia mogli samodzielnie poprowadzić bolid F1 Mod Williams FW29 z 2007 roku o mocy 650 koni mechanicznych. Dokładnie tymi egzemplarzami bolidów jeździli Nico Rosberg i Alexander Wurz. Fani motoryzacyjnych przeżyć będą mogli również skorzystać jako pasażer z jazdy BMW Sauber F1.06 X2, maszyny prowadzonej przez doświadczonego kierowcę wyścigowego – Kamila Franczaka.

Pomysłodawcą i twórcą eventu jest Grzegorz Rożalski, kierowca wyścigowy i pasjonat sportów ekstremalnych. Pomysł na realizację wydarzenia umożliwiającego miłośnikom motoryzacji spełnienie marzeń o poprowadzeniu bolidu F1 w naszym kraju narodził się w jego głowie już kilka lat temu. Wizyta na torze Anderstorp w Szwecji i rozwijana od kilkunastu lat pasja do doświadczania ekstremalnych wrażeń za kierownicą m.in. podczas wyścigów Time Attack Poland, European Time Attack Masters oraz GSMP, zaowocowały podjęciem decyzji o przygotowaniu wydarzenia Formula Drive w Polsce.

Kilkunastomiesięczna praca nad tym wyzwaniem i nawiązanie efektywnej współpracy z zespołem Johana Rajamäki ze Szwecji oraz determinacja w dążeniu do celu zdobyta także w roli kierowcy wyścigowego sprawiły, że szykujemy się do lipcowej edycji wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”. Odbędzie się ono w dniach 9-11 lipca br. na torze Silesia Ring.

Jazdy legendarnymi bolidami F1 będą realizowane na zamkniętym torze wyścigowym, pod okiem doświadczonych instruktorów. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą poczuć prawdziwą prędkość w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach. Dodatkową atrakcją podczas eventu będzie również symulator stworzony na bazie McLarena MP4-30 z sezonu 2015.

Lipcowe wydarzenie „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1” może okazać się największą gratką motoryzacyjną tego lata, szczególnie dla miłośników F1.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author