Silesion.PL

serwis informacyjny

Kolejni zawodnicy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie włączeni do pierwszego zespołu

W przygotowaniach KGHM Zagłębia, które rozpoczną się w następnym tygodniu, uczestniczyć będą kolejni zawodnicy lubińskiej Akademii. Kamil Kruk, Adam Borkowski, Dominik Więcek i Jakub Sypek w sezonie 2019/2020 regularnie grali w trzecioligowych rezerwach, będąc mocnymi punktami drużyny prowadzonej przez trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego, zaś golkiper Bartosz Wierzchowski strzegł bramki Zagłębia w meczach Centralnej Ligi Juniorów U-17. Młodzi zawodnicy AP KGHM Zagłębie pokazali się trenerowi Seveli z dobrej strony, a to zaprocentowało szansą na kolejny krok w kierunku piłkarskiego rozwoju.

Kamil Kruk
Obrońca urodzony w 2000 roku w sezonie 2019/2020 trzecioligowych rozgrywek spędził na boisku ponad 1550 minut. W 18 spotkaniach zagrał od pierwszej, do ostatniej minuty, będąc silnym filarem KGHM Zagłębia II.

Dominik Więcek
Pomocnik, który w tym roku skończy 20 lat, zaledwie dwa razy nie uczestniczył w ligowych meczach rezerw KGHM Zagłębia. Więcek spędził na boisku prawie 1140 minut, zdobywając jedną bramkę w meczu przeciwko ekipie Gwarka Tarnowskie Góry.

Adam Borkowski
Urodzony w 2000 roku Borkowski rozegrał 17 meczów w III lidze. Pomocnik zanotował na boisku nieco ponad 1200 minut, a w spotkaniu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski pokonał golkipera Miedzi Legnica.

Jakub Sypek
17 meczów ligowych w rezerwach KGHM Zagłębia, trzy trafienia i 1129 minut – tak kształtują się statystyki urodzonego w 2001 roku pomocnika. Dodatkowo, w emocjonującym meczu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski przeciwko seniorskiemu zespołowi Miedzi Legnica zanotował asystę, dzięki której Adam Borkowski wyprowadził „Miedziowych” na dwubramkowe prowadzenie.

Bartosz Wierzchowski
Urodzony w 2003 roku bramkarz w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 regularnie stał między słupkami, strzegąc bramki Zagłębia w meczach Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. W ostatnim czasie podnosił swoje umiejętności nie tylko pod okiem Tomasza Króla, ale także trenera bramkarzy KGHM Zagłębia, Grzegorza Szamotulskiego.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024