Silesion.PL

serwis informacyjny

Kamil Wilczek odszedł z FC Kopenhagi do Piasta Gliwice

Kamil Wilczek pilkarzem Piasta Gliwice piast gliwice eu

Kamil Wilczek pilkarzem Piasta Gliwice piast gliwice eu

Nowym zawodnikiem Piasta Gliwice został Kamil Wilczek. 34-latek podpisał kontrakt, który związał go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2024 roku. W umowie zapisano opcję przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego transferu. Moja sytuacja w ostatnim czasie nie była najłatwiejsza, dlatego cieszę się z możliwości powrotu i podpisania umowy z Piastem – powiedział Kamil Wilczek po podpisaniu kontraktu.

W karierze piłkarskiej Kamila Wilczka który jest wychowankiem WSP Wodzisław, przewineły się tkie kluby jak Silesii Lubomia, hiszpański UD Horadada, GKS Jastrzębie, Zagłębie Lubin, włoskie Carpi, duńskie IF Brondby i FC Kopenhaga oraz turecki Goztepe. Kamil Wilczek w 2019 roku po raz pierwszy podpisał umowę z Piastem Gliwice. W barwach Piasta zagrał do tej pory w 110 meczach, w któych zdobył 36 bramek oraz zaliczył dziewięć asyst. 

Za każdym razem, kiedy wracałem do Piasta, zespół był co najmniej poziom wyżej. Kiedy przychodziłem po raz pierwszy, Piast był w zupełnie innym miejscu. Teraz wracam po siedmiu latach gry zagranicą i wyraźnie widać, że klub jest dużo wyżej i w ostatnich latach napisał naprawdę wielką historię, więc tym bardziej cieszę się, że wracam – dodał Wilczek.

Kamil jest postacią, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Trudno sobie wyobrazić zawodnika bardziej sprawdzonego. Piłkarz bardzo dobrze się u nas czuje i już w przeszłości udowadniał, że jest skutecznym napastnikiem. Cały czas byliśmy w stałym kontakcie i wiedzieliśmy, że jeśli Kamil wróci do Polski, to będzie grał w Piaście. To było nasze marzenie i bardzo się cieszymy, że możemy ogłosić ten transfer – przyznał Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Kamil Wilczek piłkarzem Piasta Gliwice fot.piast-gliwice.eu

Jesteśmy bardzo aktywni i skuteczni tej zimy. Zależało nam, by dokonać znaczących wzmocnień i zwiększyć siłę rażenia, zwłaszcza w ofensywie. Kamil nie jest postacią anonimową, zna ligę i zna przede wszystkim Piasta. Spędził w naszym zespole znakomite chwile i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Kiedy wracał ostatnim razem, sięgnął po tytuł króla strzelców. Liczę, że jeszcze nie raz dostarczy kibicom powodów do radości – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

Kamil Wilczek to piąty zawodnik, który dołączył do Piasta w zimowym oknie transferowym. Wcześniej szeregi Niebiesko-Czerwonych zasilili Tihomir Kostadinov, Rauno Sappinen, Michał Kaput oraz Constantin Reiner.

Źródło: https://piast-gliwice.eu/aktualnosci/newsy/kamil-wilczek-wrocil-do-piasta-gliwice

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024