Silesion.PL

serwis informacyjny

Ramil Mustafaev przechodzi ze Stali Rzeszów do Legii Warszawa

Ramil Mustafaev przechodzi z Stali Rzeszow do Legii Warszawa

Ramil Mustafaev przechodzi z Stali Rzeszow do Legii Warszawa

18-letni Ramil Mustafaev na zasadzie transferu definitywnego przechodzi do Legii Warszawa. Utalentowany i uniwersalny (może występować na kilku pozycjach) 18-letni Ramil Mustafaev podpisał kontrakt z Legią Warszawa do 30 czerwca 2025 roku.

Ramil trafił do Stali Rzeszów w lecie 2019 roku. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w GKP Targówek, z którego trafił do Talentu Warszawa – ostatniego klubu przed transferem do Stali. Zawodnik pochodzący z Machaczkały na początku swojej przygody w biało-niebieskich barwach występował w drużynach młodzieżowych oraz rezerwach, gdzie ciężką pracą i bardzo dobrymi występami zapracował na profesjonalny kontrakt i możliwość debiutu w seniorskim zespole. Jednocześnie Ramil kontynuował naukę w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego „Stal” w Rzeszowie oraz mieszkał w Bursie Stali Rzeszów, dzięki czemu pod opieką całego zespołu ludzi – trenerów, wychowawców i nauczycieli – rozwijał swoje umiejętności piłkarskie oraz pogłębiał wiedzę.

Mustafaev w pierwszej drużynie Stali Rzeszów wystąpił po raz pierwszy 17 października 2020 roku w meczu ze Śląskiem II Wrocław. W sezonie 2020/2021 zanotował łącznie 15 występów i strzelił dwa gole – w spotkaniu ze Zniczem Pruszków i rezerwami Śląska. W rundzie jesiennej kolejnego sezonu zagrał w 13 meczach, strzelając 3 gole – dwa Pogoni Siedlce i jednego Motorowi Lublin. Nominalny pomocnik świetnie sprawdzał się również na prawej stronie obrony, gdzie rywalizował o miejsce w składzie z innym utalentowanym młodzieżowcem biało-niebieskich Dominikiem Marczukiem. Bardzo dobre występy, zauważalny rozwój zawodnika i przede wszystkim talent Ramila dostrzegło wiele klubów z wyższych klas rozgrywkowych. Ostatecznie dobra postawa Rosjanina zaowocowała transferem Legii Warszawa.

Transfer Ramila to wypadkowa pracy każdej osoby zaangażowanej w budowę silnej Stali Rzeszów złożonej tak z zespołu seniorów, jak i Akademii. Rozumiemy rynek i wiemy, gdzie jesteśmy – dobre występy naszych młodzieżowców, m.in. Dominika Marczuka czy właśnie Ramila Mustafaeva, owocują zapytaniami transferowymi jak i konkretnymi ofertami dla zawodników i Klubu. Legia była zdeterminowana, aby pozyskać Ramila i znała jego wartość piłkarską oraz umiejętności, które zdecydowanie wyróżniają go spośród rówieśników, co zaowocowało bardzo korzystną propozycją transferu. Przykład tego zawodnika jest wzorem i dowodem dla wszystkich adeptów naszej Akademii, że ciężka i sumienna praca pod okiem trenerów, wychowawców i nauczycieli Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów przynosi efekty. Życzę Ramilowi wszystkiego co najlepsze w nowym Klubie i razem z całą społecznością Stali Rzeszów trzymam kciuki za jego dalszy rozwój – powiedział Jarosław Fojut, dyrektor sportowy Stali Rzeszów.

Ramil Mutsafaev od 2019 roku występował w drugoligowej Stali Rzeszów. W 13 meczach obecnego sezonu zdobył trzy bramki i zaliczył asystę, a jego były klub zajmuje pierwsze miejsce po rundzie jesiennej. Od początku kariery szkolił się w stołęcznych klubach: GKP Targówek i Talencie Warszawa. Do Rzeszowa trafił dwa i pół roku temu. Pierwszy sezon spędził z zespole rezerw, a potem został dołączony do pierwszego zespołu, który walczył o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

– Ramil Mustafaev to utalentowany i perspektywiczny zawodnik, który wciąż będzie się rozwijał. Mimo dopiero 18 lat ma już doświadczenie gry w seniorach. Będziemy go przygotować na prawe wahadło, ale może zagrać też na innych pozycjach, występował nawet w pierwszej linii – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Obiecujący nastolatek rozpocznie treningi z pierwszym zespołem w tym tygodniu. W Legii Warszawa będzie występował z numerem 32.

– Gra dla Legii i możliwość wyjścia na murawę przy Łazienkowskiej były moim marzeniem od dziecka. Urodziłem się w Rosji, ale moi rodzice przeprowadzili się do Polski, zaś w samej Warszawie mieszkałem 10 lat. Zdarzało mi się chodzić na mecze Legii i dopingować ją z trybun – mówi Ramil Mutsafaev.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author