Silesion.PL

serwis informacyjny

Mateusz Żukowski odchodzi z Lechii Gdańsk do Rangers FC

Transfery

Transfery

Mateusz Żukowski na zasadzie transferu definitywnego przeniesie się do lidera szkockiej ekstraklasy, Rangers FC. Młody zawodnik w sobotę udał się do Glasgow, gdzie pozytywnie przeszedł testy medyczne. Umowa piłkarza z nowym klubem obowiązywać będzie do 21 maja 2025 roku.

Żukowski jest wychowankiem Pogoni Lębork. W 2015 roku trafił do Akademii Lechii Gdańsk, gdzie rozwinął swoje skrzydła. Dwa lata później zadebiutował w Ekstraklasie w meczu z Sandecją Nowy Sącz. Swoją pierwszą bramkę strzelił w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 w meczu przeciwko Cracovii. W tegorocznej kampanii Mateusz rozegrał 18 spotkań, okraszonych dwiema bramkami oraz asystą.

Zespół Rangers FC po 23 kolejkach w Scottisch Premiership z bilansem 17 zwycięstw, 5 remisów i 1 porażki zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024