Silesion.PL

serwis informacyjny

Kacper Tobiasz przedłużył kontrakt z Legią Warszawa do 30 czerwca 2026 roku.

Kacper Tobiasz przedluzyl kontrakt z Legia Warszawa do 30 czerwca 2026 roku

Kacper Tobiasz przedluzyl kontrakt z Legia Warszawa do 30 czerwca 2026 roku

19-letni bramkarz Legii Warszawa i reprezentant Polski U20 Kacper Tobiasz podpisał nowy kontrakt ze stołecznym klubem obowiązujący do 30 czerwca 2026 roku.

Kacper Tobiasz rzetelnie zasłużył sobie na przedłużenie kontraktu. Wśród bramkarzy mamy wysoki poziom rywalizacji. Kto ją wygra, będzie reprezentował poziom Legii Warszawa. Ta pozycja jest obecnie bardzo dobrze zabezpieczona – mówi dyrektor sportowy Jacek Zieliński.

Kacper Tobiasz przez całe piłkarskie życie rozwijał swoje bramkarskie umiejętności w Warszawie. Na początku był zawodnikiem drużyny KS SEMP Urysnów, skąd w sezonie 2011/12 dołączył do Akademii Piłkarskiej Legii. Talent młodego legionisty, który od zawsze wykazywał przywiązanie do stołecznej drużyny, został szybko dostrzeżony przez kolejnych trenerów. Już w 2019 roku jako niespełna 17-latek został dołączony do kadry drugiego zespołu. Stabilny rozwój w rezerwach Wojskowych zaowocował miejscem w pierwszej drużynie Legii. W pierwszym roku pracy z “jedynką”, Kacper Tobiasz zyskiwał doświadczenie, aby już rok później spełnić swoje marzenie i zadebiutować na Łazienkowskiej 24 lipca 2021 roku w meczu z Wisłą Płock. Młody bramkarz zachował w tym spotkaniu czyste konto. W rundzie jesiennej ubiegłego sezonu 19-latek rozegrał łącznie cztery spotkania. W pamięci kibiców zapadł zwłaszcza mecz z Lechem Poznań, w którym Tobiasz obronił rzut karny.

Kacper Tobiasz przedłużył kontrakt z Legią Warszawa do 30 06 2026 roku
Kacper Tobiasz przedłużył kontrakt z Legią Warszawa do 30 06 2026 roku fot. Mateusz Kostrzewa [Legia.com]

Przez ostatnie pół roku kariera młodego golkipera Legii nabrała tempa. Rundę wiosenną Tobiasz spędził na wypożyczeniu w Stomilu Olsztyn na poziomie Fortuna I ligi. W barwach tej drużyny 19-latek rozegrał trzynaście spotkań, w których zachował pięć czystych kont. Po zakończeniu sezonu wrócił do Legii Warszawa.

Nowy kontrakt i gra w Legii są dla mnie ogromnym zaszczytem. Cieszę się, że jestem w tym miejscu. Gra z numerem “1” w Legii Warszawa to od zawsze było moje marzenie. Traktuję to jako motywację do zdobywania kolejnego doświadczenia i stawania się coraz lepszym bramkarzem – powiedział Kacper Tobiasz.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024