Silesion.PL

serwis informacyjny

Jose Mourinho został nowym trenerem Tottenham Hotspur

Włądze londyńskiego kluby Tottenham Hotspur ogłasiły powołanie Jose Mourinho na stanowisko głównego trenera w umowie, która obowiązuje do końca sezonu 2022/23. We wtorkowy wieczór finaliści Ligi Mistrzów poinformowali o zakończeniu współpracy z dotychczasowym szkoleniowcem, Mauricio Pochettino, który prowadził zespół od 2014 roku.

Niestety rezultaty osiągane w lidze w końcówce poprzedniego sezonu i na początku obecnego były rozczarowujące. Nie byliśmy chętni do dokonania tej zmiany, więc zarząd nie podjął tej decyzji pochopnie lub w pośpiechupowiedział prezes klubu Daniel Levy.

Jose jest jednym z najbardziej utalentowanych menedżerów na świecie, który zdobył 25 starszych trofeów. Prowadził takie kluby jak FC Porto, Interem Mediolan, Chelsea, Realem Madryt i Manchesterem United. Zdobył krajowe mistrzostwa w czterech różnych krajach (Portugalia, Anglia, Włochy i Hiszpania) i jest jednym z zaledwie trzech menedżerów, którzy dwukrotnie wygrali Ligę Mistrzów UEFA z dwoma klubami, FC Porto w 2004 roku i Inter Mediolan w 2010 roku. Jest także trzykrotnym mistrzem Premier League z Chelsea (2005, 2006, 2015).

Komentując wybranie nowego trenera, prezes Daniel Levy powiedział: „Jose jest jednym z najbardziej utytuowanych menedżerów w piłce nożnej. Ma bogate doświadczenie, może inspirować zespoły i jest świetnym taktykiem. Zdobył wyróżnienia w każdym klubie, w którym trenował. Wierzymy, że wniesie energię i wiarę do garderoby.

Mówiąc o swojej nominacji, Jose powiedział: „Jestem podekscytowany dołączeniem do Klubu o tak wielkim dziedzictwie i tak gorliwych kibiców. Podnieca mnie jakość zarówno drużyny, jak i akademii. Przyciągnęła mnie praca z tymi graczami. ”

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024