Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokej: W czwartek i piątek w Bytomiu Polacy zagrają ze Słowenią

W czwartek i piątek (18-19 kwietnia) na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów reprezentacja Polski zmierzy się ze Słowenią, która w poprzednim roku występowała w gronie najlepszych drużyn globu. Dla Biało-Czerwonych to kolejny bardzo ważny sprawdzian przed majowymi mistrzostwami świata elity. Spotkania rozpoczną się o godz. 18:00. W portalu KupBilet.pl wciąż można nabyć wejściówki na mecze. Bilety kosztują 30 zł (normalne) i 15 zł (ulgowe). Transmisja meczów w TVP Sport.

W poprzednim tygodniu w Krynicy-Zdroju Polacy rozegrali mecze kontrolne z Węgrami. Drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera pokazała skuteczny i widowiskowy hokej, wygrywając 5:2 oraz 6:2. W tych spotkaniach Biało-Czerwoni zagrali po raz pierwszy w nowych bluzach z logotypem Westminster Polska. W tych strojach drużyna grać będzie we wszystkich meczach sparingowych przed MŚ elity.

Powrót do Bytomia

Hokejowe Orły czekają spotkania w bytomskim obiekcie, gdzie kadrowicze czują się wyśmienicie. W grudniu 2021 roku na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów odbył się mocno obsadzony turniej EIHC Christmas Cup. Biało-Czerwoni pokonali Węgrów 3:2 oraz Ukrainę 4:1 i przegrali minimalnie z mocną Francją 2:3. W ubiegłym roku w kwietniu komplet widzów obserwował sparingowe zwycięstwo Biało-Czerwonych z Węgrami 3:2.

– Hokeiści reprezentacji Polski lubią grać w Bytomiu, co już wiele razy podkreślali. U nas mają do dyspozycji nowoczesny obiekt z salą do treningu, siłownią i sauną, a kibice zawsze żywiołowo wspierają zespół. Zainteresowanie meczami jest duże, spodziewam się, że spotkania znowu zobaczy komplet widzów. Cieszę się, że w naszym mieście odbędzie się kolejne ważne wydarzenie hokejowe – zaznacza prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Miasto wielkich hokejowych wydarzeń

Na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów regularnie odbywają się ważne hokejowe wydarzenia. W 2021 roku w październiku reprezentacja Polski kobiet wygrała turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Pod koniec 2021 roku w Bytomiu rywalizowały najlepsze drużyny w kraju w Pucharze Polski. Trofeum wywalczyła Comarch Cracovia. W grudniu 2022 roku w Bytomiu zostały zorganizowane Mistrzostwa Świata Juniorów U20 Dywizji IB, a lodowisko wizytował Luc Tardif, prezydent Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) oraz Petr Briza, pierwszy wiceprezydent IIHF. Z kolei w listopadzie 2023 roku Kadra Juniorów rywalizowała w Turnieju Trzech Narodów U18.

Biało-Czerwoni jeszcze mocniejsi

– W Bytomiu zawsze czujemy się, jak u siebie, a mecze ze Słowenią to dla nas kolejny bardzo ważny sprawdzian przed mistrzostwami świata elity. W poprzednim roku rywal występował w gronie najlepszych drużyn świata. Zagramy w innym składzie niż w starciach z Węgrami, bo doszli do nas hokeiści, którzy występowali w finale TAURON Hokej Ligi – mówi Robert Kalaber, selekcjoner reprezentacji Polski.

Powołanie do kadry otrzymali m.in. Krystian Dziubiński z ekipy mistrza Polski Re-Plast Unii Oświęcim oraz John Murray, Grzegorz Pasiut i Mateusz Michalski z drużyny GKS Katowice, która wywalczyła srebrne medale w lidze.

Czwartkowe oraz piątkowe spotkanie rozpoczną się o godz. 18:00. W portalu KupBilet.pl wciąż można kupić wejściówki na mecze. Bilety kosztują 30 zł (normalne) i 15 zł (ulgowe).

Gospodarzem wydarzenia jest Miasto Bytom. Sponsorem Głównym reprezentacji Polski jest Westminster Polska, Sponsorem Strategicznym Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie Polski Cukier, Sponsorem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Tauron. Partnerami: Toyota Czajka i PESA (Partnerzy Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie) oraz RMF (Partner Medialny Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie).

HARMONOGRAM MECZÓW KONTROLNYCH REPREZENTACJI POLSKI

18 kwietnia, Czwartek, Bytom


POLSKA – Słowenia, godz. 18:00

19 kwietnia, Piątek, Bytom

POLSKA – Słowenia, godz. 18:00

26-27 kwietnia, Nottingham


POLSKA – Wielka Brytania

3 maja, piątek, Żylina


POLSKA – Słowacja

7 maja, wtorek, Sosnowiec


POLSKA – Dania, godz. 18:30

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024