Silesion.PL

serwis informacyjny

Mistrzostwa Świata U18 w hokeju na lodzie. Polacy pokonali groźnych Brytyjczyków

To była udana inauguracja w wykonaniu reprezentacji Polski Juniorów. W środę, 17 kwietnia w Mistrzostwach Świata U18 Dywizji IIA w Sosnowcu Biało-Czerwoni wygrali z silną kadrą Wielkiej Brytanii 6:4. Hat-tricka zaliczył Olaf Zachariasz. W czwartek o godz. 20 rozpocznie się mecz z Serbią. Wejściówki są wciąż dostępne w portalu KupBilet.pl.

Nasza drużyna znakomicie rozpoczęła premierowy mecz turnieju. Po pierwszej tercji Polacy prowadzili 3:0. Brytyjczycy byli zaskoczeni skuteczną grą podopiecznych Andreia Gusova. W drugiej odsłonie rywale jednak zaczęli odrabiać straty. W 31. minucie było już 3:2. Trener Biało-Czerwonych wziął wtedy czas. – Zrobiłem to, aby uspokoić chłopaków. Ja nie denerwowałem się, bo po tylu latach pracy jestem przyzwyczajony do tego, że w młodzieżowym hokeju wynik może się bardzo szybko zmienić – zaznaczał Gusov. 

W 41. min było już 3:3. – W drugiej tercji zaczęliśmy grać zbyt późno i zostaliśmy ukarani, ale później wzięliśmy się w garść – ocenił bohater meczu Olaf Zachariasz, który strzelił trzy gole i miał bardzo duży udział w wygranej 6:4. – Pochodzę z Sosnowca i świetnie się czuję na tym lodowisku – dodał napastnik.

– Kibice mocno nas wspierali, mimo że to był środek tygodnia, przyszło sporo widzów. Mimo błędów pokazaliśmy, że potrafimy grać i wygrywać. Po sparingach z Łotwą i Słowacją, gdzie tempo było szybsze, byliśmy przygotowani na starcie z Wielką Brytania – podkreślił kapitan Patryk Hanzel.

W czwartek o godz. 20:00 Polacy zagrają z Serbią.

Na wszystkie spotkania turnieju obowiązują te same ceny biletów – 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy). Wejściówki są dostępne w portalu KupBilet.pl. Na miejscu będzie można je kupić w kasie biletowej, otwartej półtorej godziny przed rozpoczęciem meczów Polaków. 

Na spotkania Biało-Czerwonych będzie można również wejść za darmo oddając plastikowe butelki. Akcja jest organizowana wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami w Sosnowcu, do którego należy osiem butelkomatów stojących na terenie Sosnowca. Jeden z nich znajduje się na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego – ArcelorMittal Park (lista wszystkich automatów znajduje się na stronie internetowej mpgo.sosnowiec.pl).

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ministerstwo Sportu i Turystyki jest także Partnerem Instytucjonalnym Mistrzostw. Gospodarzami imprezy są z kolei Miasto Sosnowiec i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Wielka Brytania – Polska 4:6 (0:3, 2:0, 2:3)

Clarke 30, Edwards 31, Salisbury 41, O’Brien 53 – Petrażycki 5, Zachariasz 8, Petrażycki 20, Wojciechowski 50, Zachariasz 55, 60

TERMINARZ MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW U18 DYWIZJI IIA
ArcelorMittal Park w Sosnowcu 


Czwartek, 18 kwietnia

 • Chorwacja – Wielka Brytania, godz. 13:00
 • Rumunia – Holandia, godz. 16:30
 • POLSKA – Serbia, godz. 20:00

Sobota, 20 kwietnia

 • Wielka Brytania – Serbia, godz. 13:00
 • POLSKA – Rumunia, godz. 16:30
 • Chorwacja – Holandia, godz. 20:00

Niedziela, 21 kwietnia 

 • Rumunia – Wielka Brytania, godz. 13:00
 • Serbia – Chorwacja, godz. 16:30
 • Holandia – POLSKA, godz. 20:00

Wtorek, 23 kwietnia 

 • Serbia – Rumunia, godz. 13:00
 • Wielka Brytania – Holandia, godz. 16:30
 • POLSKA – Chorwacja, godz. 20:00

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024