Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokej krążek i kij

Hokej to najprostszej mówiąc zespołowa gra sportowa rozgrywana na lodowisku między dwiema drużynami, polegająca na zagrywaniu krążka kijem hokejowym. Jest to najprostsza możliwa definicja hokeja i chyba najtrafniejsza. Celem gry w hokeja jest wstrzelenie krążka do bramki przeciwnika. To wspólny element, np. z piłką nożną.

O zwycięstwie decyduje większa liczba zdobytych bramek. Właściwie można by rzec, ze Hokej to połączenie wielu sportów pod jedną nazwą. Można bowiem doszukać się tutaj elementów charakterystycznym min dla piłki ręcznej. Hokej dziś charakteryzowany jest jako gra bardzo, niesamowicie wręcz szybka, a opanowanie krążka i balans ciałem musi być idealny. W tym względzie hokej przebija nawet piłkę ręczną uważaną za najbardziej techniczny sport Ważnym elementem hokeja jest gra ciałem, która nawet brutalna dozwolona jest na lodowisku hokejowym.. Sytuacje takie mają miejsce na bandach, tam zawodnicy mogą „wykazać się” swoim przygotowaniem fizycznym. Hokej na lodzie jest grą twardą, typowo męską, wymagającą od zawodników przystosowania się do każdego indywidualnego meczu inaczej. Podobnie jest z rugby. Ale rugby to sport typowo jedno krajowy ( USA) Hokej to na pewno nie gra dla mięczaków, a już szczególnie odpada gra w NHL jeżeli nie posiada się hartu ducha oraz potrzebnych i niezbędnych umiejętności. Hokej to wspaniały sport, można się wiele z niego ciekawy rzeczy dowiedzieć.

Zapewne w każdym mieście i w tym co mieszkamy stworzone są specjalne koła lub szkoły do trenowania hokeju. Nie zmienia to jednak faktu, że chodzi na to wielu młodych ludzi, którzy by pragnęli sportu i jakiegokolwiek ruchu. Dzisiejsza młodzież woli siedzieć w domu, grać na komputerze lub oglądać telewizję nic nie robić i myśleć, że wie się wszystko. Takie właśnie zachowanie możemy śmiało przypisać naszej młodzieży. Nie interesuje ich nic, nie uczęszczają w żadnych sportach, popadali w nałogi i czują się od dawna dorosłymi. Na szczęście istnieją jeszcze tacy, którzy nie zgłupieli całkiem i chcą coś osiągnąć w tym swoim życiu. Dlatego warto doszkalać się i ćwiczyć swoje umiejętności.

Rodzaje hokeja

 

Mamy różne odmiany hokeja. Mamy hokej na lodzie, który jest zarazem najpopularniejszą odmianą hokeja, ale mamy też takie szalone sporty jak hokej na trawie, hokej na rolkach, unihokej czy bandy. Niektórzy ponadto lubią tworzyć swoje własne rodzaje hokeja np. hokej po betonie, albo hokej wysokogórski, ewentualnie „hokej po kimś” co raczej oznacza brutalne pobicie, ale w sumie skojarzenie pasują ponieważ hokej należy do brutalnych sportów.

Takie odmiany hokeja jak np. hokej na trawie, to z pewnością coś dla tych, którym się nudzi i chcą pokazać swoją „odmienność” Bo na dobrą sprawę kto normalny gra w coś takiego jak hokej na trawie. No może znajdzie się 2000 chłopa, bo ponoć oficjalnie tylko w Polsce ludzi uprawia Hokej na trawie. Szacunek dla nich za odwagę, że nie boją się z tym pokazać. Chociaż kto wie, może się z tym kryją i grają po zmroku na swoim ogrodzie. Przejdźmy teraz może do hokeja na lodzie czyli najpopularniejszej odmianie hokeja. Ten rodzaj hokeja reprezentuje może trochę większa cześć społeczeństwa zarówno w Polsce jak i na świecie. Ten sport mimo wszystko nie należy jednak do najpopularniejszych nawet w takich krajach jak USA czy Kanada, gdzie zawodników i klubów jest najwięcej.

Mistrzostwa Świata w hokeju na trawie porównywane są rangą z podwórkowymi mistrzostwami świata w piłce nożnej rozgrywanymi właśnie w tym momencie gdzieś na warszawskich przedmieściach. Cieszą się podobnym uznaniem i publicznością. Hokej to nie jest dyscyplina światowa i nie można się nad nią tyle pastwić. Dajmy się jej rozwijać a nuż coś z tego kiedyś będzie. Niezależnie od tego, jaki rodzaj hokeju wymienimy, pewne jest że zawiera on wiele atrakcji, emocji i wrażeń. Unihokej to dyscyplina w którą przeważnie gra się na wf-ach na boisku szkolnym lub hali. Przyznać trzeba, że jest on bardzo podobny do hokeju na lodzie, jednak ma pewne znaczące różnice. Do unihokeja potrzebujemy specjalnych kijów, dwie bramki i obojętnie jako podłoże, może być to twardy piach jak i również trawa. Lecz do hokeju na lodzie musimy mieć już profesjonalne boisko i odpowiednie sprzęty, bez tego niestety nie zdołamy pograć.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author