Silesion.PL

serwis informacyjny

Flagi wywieszane w oknach – kibicowanie w domu

Flagi wywieszane w oknach polskich domów to znak rozpoznawczy ważnych imprez sportowych z udziałem reprezentacji Polski, i to nie podlega większej dyskusji.

Śmiało można stwierdzić fakt, że w ten sposób Polacy chcą przekazać moc piłkarzom ale także innym sportowcom, biąracym udział na mistrzostwach czy igrzyskach, aby ci odnieśli w końcu jakiś większy sukces. Niestety nie zawsze to się udaje, ale kibice zdają egzamin na piątkę, a dzięki nim takie wydarzenia sportowe zostaną zapamiętane na długo nie tylko na terenie naszego kraju, ale także w wielu zakątkach współczesnego świata.

 

Bez cienia wątpliwości można jednak stwierdzić fakt, że nikt nie narzucił nakazu wywieszania flag w oknach, lecz wiele osób tak właśnie zrobiło, aby utożsamić się z piłkarzami, aby wiedzieli, że mają oni wsparcie na każdym kroku, a to przecież dla sportowca jest zdecydowanie najważniejsza sprawa. Widać więc wyraźnie, że takie flagi miały w sobie wiele dobrego, niestety nie przełożyło się to na sukces naszej reprezentacji, ale trudno było tego oczekiwać od flag, więcej powinni dać z siebie piłkarze. Flagi wywieszane były nie tylko w oknach, ale także w samochodach, każdy miał pod tym względem dowolność wyboru, a taka flaga nie kosztowała zbyt dużo pieniędzy, niektóre osoby miały je nawet w domach, a więc nie musiały za takie flagi płacić żadnych pieniędzy.

Wywieszenie flagi w oknie, to przede wszystkim oznaka patriotyzmu, a więc symbolika naszego narodu, że reprezentacja piłkarska jest dla nas ważna, że wiemy jak wielką rangę ma dla nas występ reprezentacji Polski. Kibice spisali się więc naprawdę bardzo dobrze, czego dowodem są pochlebne wypowiedzi od dziennikarzy innych narodowości, od wielu ekspertów, piłkarzy innych reprezentacji, i tym podobno. Klimat Mistrzostw Świata czy Europy daje się czuć praktycznie w każdym miejscu, na każdej ulicy, gdzie w oknach domów wisiały biało-czerwone flagi zagrzewające naszych rodaków do walki na boisku. Niestety nie każda osoba chciała się identyfikować z tą metodą wspierania naszych sportowców, ale przecież nie każdemu można wszystko narzucić, kto chciał to zrobić, to wywiesił flagę w okno, jednak nie wszyscy odczuwali taką potrzebę.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024