Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokej: Biało-Czerwoni przegrali z mocną Słowenią w karnych

Hokej lodowisko bramka krazek kij hockey ice

W czwartek, 13 kwietnia w Mariborze Biało-Czerwoni zmierzyli się ze Słowenią, która przygotowuje się do Mistrzostw Świata Elity. Po trzech tercjach był remis 2:2. Alan Łyszczarczyk zaliczył dublet. W dogrywce bramki nie padły, a w karnych lepsi byli gospodarze. W piątek spotkanie rewanżowe, które rozpocznie się o godz. 13 i będzie również transmitowane w serwisie YouTube Polskiego Hokeja.

Dla Biało-Czerwonych rozpoczynające się 29 kwietnia w Nottingham Mistrzostwa Świata Dywizji IA to jeden z najważniejszych turniejów ostatnich dekad. Drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera po 22 latach ma szansę na awans do Elity. Szansa jest duża, bo wszyscy rywale są w zasięgu Biało-Czerwonych, a awans zyska nie jedna, a dwie najlepsze reprezentacje.

Najpierw Łotwa 

Przed turniejem polska drużyna rozgrywa mecze kontrolne z bardzo mocnymi zespołami. W poprzednim tygodniu Biało-Czerwoni dwukrotnie zmierzyli się w Rydze z Łotwą. Pierwsze spotkanie wygrali 5:3, a w rewanżu przegrali 0:2.

Łyszczarczyk show 

W czwartkowym starciu w Mariborze po trzech tercjach było 2:2. W zespole gospodarzy bardzo aktywny był Luka Mavera, który dwukrotnie zaskoczył naszego bramkarza. W polskiej drużynie błyszczał Alan Łyszczarczyk, który też zdobył dwie bramki. Przy drugim golu bardzo łatwo wymanewrował słoweńskich obrońców, objechał bramkę i wpakował krążek do siatki. Dobrze prezentował się bramkarz Maciej Miarka. W dogrywce bramki nie padły, a w serii rzutów karnych lepsi byli gospodarze, którzy wygrali w karnych 3:1. W piątek rewanż w Mariborze rozpocznie się o godz 13 i także będzie transmitowany w serwisie YouTube Polskiego Hokeja.

Na zakończenie z Węgrami 

Natomiast w dniach 20 i 21 kwietnia Polacy zmierzą się z Węgrami. W czwartek, 20 kwietnia o godz. 18:30 Biało-Czerwoni zagrają z Madziarami na Stadionie Zimowym w Tychach, a w piątek, 21 kwietnia o godz. 20:15 na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Bilety na mecz w Bytomiu zostały już wyprzedane. Wejściówki na spotkanie w Tychach są wciąż do kupienia w serwisie KupBilet.pl. Bilety kosztują 25 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy), są do kupienia pod linkiem w serwisie KupBilet.pl

SŁOWENIA – POLSKA 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, d. 0:0, k. 3:1)

Maver 8, 23, Masic 65 – Łyszczarczyk 14, 35

Słowenia: Kroselj (Gracnar) – Magovac, Podlipik; Drozg, Maver, Ograjensek – Masic, Stojan; Cimzar, Tomazevic, Zajc – Pavlin, Stebih; Sodja, Koblar, Sturm – Cepon, Crnović; Bericic, Kapel, Simsic.

Polska: Miarka (Zabolotny) – Kostek, Jaśkiewicz; Dziubiński, Komorski, Łyszczarczyk – Biłas, Wajda; Zygmunt, Wałęga, Fraszko – Górny, Ciura; Jeziorski, Paś, Urbanowicz – Paszek, Horzelski; Wanat, Galant, Michalski.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024