Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokejowa Reprezentacja Polski pokonała silną Łotwę

Hokejowa Reprezentacja Polski pokonala silna Lotwe

W czwartek, 6 kwietnia reprezentacja Polski zagrała w Rydze z gospodarzami w meczu kontrolnym. To był emocjonujący mecz, w którym padło osiem goli. Biało-Czerwoni zaprezentowali się bardzo dobrze, pokonując rywali 5:3. W piątek o godzinie 16 mecz rewanżowy. Spotkanie również będzie transmitowane w serwisie YouTube Polskiego Hokeja.

Biało-Czerwoni przygotowują się do Mistrzostw Świata Dywizji IA w Nottingham (29 kwietnia-5 maja). Z kolei Łotysze ładują akumulatory przed MŚ Elity.

Pierwsza tercja zakończyła się remisem 1:1. Miejscowi objęli prowadzenie, ale w 15. minucie po szybkim ataku Polaków, Paweł Zygmunt precyzyjnie podał do Alana Łyszczarczyka i napastnik z bliska wpakował krążek do bramki. W drugiej tercji Polacy popisali się skutecznymi atakami, dublet zaliczył kapitan Krystian Dziubiński.

Na początku trzeciej tercji błyskawicznie na listę strzelców wpisał się Paweł Zygmunt. W trzeciej tercji z wyniku 4:1 dla naszej drużyny na cztery minuty przed zakończeniem zrobiło się 4:3. Odpowiedź podopiecznych Roberta Kalabera była odpowiednia. Dariusz Wanat wpakował krążek do siatki. W piątek o godzinie 16 mecz rewanżowy. Spotkanie również będzie transmitowane w serwisie YouTube Polskiego Hokeja.

• Łotwa – Polska 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)

Lapinskis 6, Melnalksins 46, Jaks 56 – Łyszczarczyk 15, Dziubiński 38, 40, Zygmunt 41, Wanat 57

Łotwa: A. Ozols (Bajaruns-Galejs) – Bindulis, A. Bergmanis; Indrašis, Buncis, Dzierkals – Zīle, Jaks; Krastenbergs, Batņa, Daugaviņš – Sējējs, P. Ozols; Golovkovs, Melnalksnis, Lapinskis – R. Bergmanis; Egle, Bukarts, Rullers.

Polska: Miarka (Lewartowski) – Kostek, Jaśkiewicz; Łyszczarczyk, Wałęga, Zygmunt – Górny, Paszek; Wanat, Dziubiński, Michalski – Biłas, Kamienieu; Urbanowicz, Paś, Maciaś – Horzelski, Florczak; Brynkus, Krzemień, Sołtys.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).