Silesion.PL

serwis informacyjny

Rozpoczęły się rozgrywki hokejowe Jantor Cup U12

Rozpoczely sie rozgrywki hokejowe Jantor Cup1

Rozpoczely sie rozgrywki hokejowe Jantor Cup1

Uderzenia krążka hokejowego i krawędzi łyżew. Na katowickim lodowisku „Jantor” od 14 do 16 kwietnia trwają międzynarodowe rozgrywki „Jantor Cup” dla osób poniżej 12 lat. Na tafli rywalizuje aż 120 zawodników z 6 drużyn z Polski i Czech.

– Do meczu przygotowywaliśmy się miesiącami trenując w Śląskiej Lidze Żaka Młodszego. Ostatnio byliśmy też na meczach wyjazdowych i rywalizowaliśmy z czeskimi i słowackimi zespołami. Turniej „Jantor Cup” to dla nas zakończenie sezonu, bo dla kategorii wiekowej poniżej 12 lat nie ma rozgrywek rangi Mistrzostw Polski. Ruszamy do boju pełni optymizmu
i jak zwykle damy z siebie wszystko. Ale mamy świadomość umiejętności naszych rywali –
powiedział Tomasz Marznica, trener Naprzodu Janów.

Gospodarzem spotkania jest Naprzód Janów, a w spotkaniach biorą udział zespoły z Polski: BS Polonia Bytom, AH Legia Warszawa, Akademia JKH GKS Jastrzębie i z nasi sąsiedzi z Czech: HK Ďáblíci Nový Jičín, HC RT Torax Poruba. Do wygrania puchar Jantoru, a po każdym meczu trenerzy nagradzają statuetką najlepszego zawodnika swojej drużyny. Wstęp na trybuny jest wolny, a katowicki MOSiR zachęca do obejrzenia zaciętych rozgrywek.

– Chętnie wspieramy inicjatywy sportowe promujące zdrową rywalizację wśród najmłodszych. Ten turniej to święto hokeja, a emocje sięgają zenitu. Niech wygra najlepszy – powiedział Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

Hokejowe Katowice

Katowicka baza lodowisk jest jedną z największych w Polsce – miasto dysponuje czterema pełnowymiarowymi lodowiskami – Jantorem I, Jantorem II, Spodkiem i sezonowymi Murckami. Jantor i Jantor II oferują dzieciom profesjonalne szkolenia hokejowe. Obecnie trenuje około 600 osób, z czego blisko połowa to podopieczni Naprzodu Janów.

– Katowickie kluby sportowe korzystają też z preferencyjnych warunków odbywania treningów. W związku z tym, każdy z rodziców może wybrać dla swojego dziecka odpowiednią ofertę szkoleniową – powiedział Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

W marcu na Jantorze rozegrano IX edycję ogólnopolskiego Turnieju Mini Hokeja na Lodzie – Czerkawski Cup 2023. Na tafli rywalizowało 200 młodych sportowców pod okiem wybitnego hokeisty Mariusza Czerkawskiego. Gospodarzem był Naprzód Janów, który dostał wtedy „dziką kartę” zdobył trecie miejsce na podium.

Co więcej, w Katowicach trenują utytułowani zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych
z kilku katowickich klubów. Największy klub hokejowy GKS Katowice obronił 30 marca zdobyte rok temu Mistrzostwo Polski.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024