Silesion.PL

serwis informacyjny

Guram Giorbelidze wzmacnia KGHM Zagłębie Lubin.

Guram Giorbelidze wzmacnia KGHM Zaglebie Lubin

Guram Giorbelidze wzmacnia KGHM Zaglebie Lubin

Nowym piłkarzem Miedziowych został Guram Giorbelidze. 26-letni lewy obrońca pochodzący z Gruzji podpisał z Zagłębiem Lubin 2-letnią umowę.

Guram Giorbelidze urodził się 25 lutego 1996 roku. Mierzący 175 cm wzrostu defensor w swojej karierze grał m.in. dla rodzimych klubów – Sioni Bolnisi czy FC Dila, austriackiego AC Wolfsberger, a także niemieckiego Dynama Drezno, gdzie występował ostatnio. Piłkarz grający na lewej stronie obrony może się także pochwalić 11 występami w kadrze Gruzji.

W poprzednim sezonie Giorbelidze rozegrał 18 meczów w 2. Bundeslidze niemieckiej dla Dynama Drezno. 26-latek podpisał z Zagłębiem Lubin kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku.

Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się przeprowadzić ten transfer. Guram Giorbelidze da trenerowi dodatkowe możliwości na lewej obronie, zawodnik dobrze czuje się też w roli wahadłowego. Jest regularnie powoływany do reprezentacji Gruzji, dlatego bardzo liczymy, że będzie silnym punktem naszego zespołu – powiedział Prezes Zagłębia Lubin Michał Kielan.

Po dość długim poszukiwaniu zawodnika na pozycje lewego obrońcy udało nam się pozyskać reprezentanta Gruzji, który ma międzynarodowe doświadczenie. Jestem bardzo zadowolony z pozyskania Gurama bo był to Zagłębia Lubin pierwszy wybór jeśli idzie o kandydata na te pozycje. Jestem przekonany, że Guram wniesie do zespołu dużo entuzjazmu, dynamiki i doświadczenia na lewej stronie. Życzymy powodzenia i dobrych występów w Zagłębiu – zakończył Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author