Silesion.PL

serwis informacyjny

Tornike Gaprindashvili piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin

Tornike Gaprindashvili pilkarzem KGHM Zaglebia Lubin

Tornike Gaprindashvili pilkarzem KGHM Zaglebia Lubin

Nwym zawodnikiem Miedziowych został Tornike Gaprindashvili! 25-letni skrzydłowy pochodzący z Gruzji podpisał z Zagłębiem Lubin 3-letnią umowę.

Tornike Gaprindashvili urodził się 20 lipca 1997 roku. W dotychczasowej karierze bronił barw takich klubów jak FC Sasco, FC Gagra oraz Dinamo Batumi. Skrzydłowy w poprzednim sezonie rozegrał 26 spotkań rozgrywkach ligi gruzińskiej, el. Ligi Konferencji, a także pucharu i superpucharu Gruzji, w których strzelił 6 goli i zanotował 2 asysty. Mierzący 171 cm wzrostu piłkarz podpisał umowę z Zagłębiem Lubin do 30 czerwca 2025 roku. 

Tornike Gaprindaszwili jest skrzydłowym o profilu, którego brakowało nam po odejściu Patryka Szysza. Przebojowy, dynamiczny, bardzo dobry technicznie lewonożny piłkarz. Obserwowaliśmy go uważnie i jesteśmy przekonani, że ma bardzo duży potencjał. Potrzebował kolejnego kroku w rozwoju, dlatego cieszymy się, że wybrał KGHM Zagłębie – powiedział Prezes Zagłębia Lubin Michał Kielan. 

– Po decyzji o nieprzedłużeniu kontraktu z Erikiem Danielem, podjęliśmy decyzję o ściągnięciu piłkarza o profilu Patryka Szysza, czyli lewonożnego zawodnika z dobrym uderzeniem z dystansu oraz potrafiącego grać na obu bokach pomocy. Do tego profilu pasuje Tornike, którego obserwowaliśmy od kilku miesięcy. Batumi dało zielone światło i doszlismy szybko do porozumienia. Nie będzie latwo zastąpić Szysza, ale ten zawodnik ma ku temu predyspozycje i możliwości. Życzę mu powodzenia i wierzę ze godnie zastąpi Patryka – zakończył Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024