Silesion.PL

serwis informacyjny

#GotowiDoPomocy – rusza akcja pomocowa dla seniorów zorganizowana przez Legię Warszawa

Legia Warszawa wraz z partnerami, zaproszonymi do współpracy firmami i organizacjami uruchamia pierwszą kompleksową akcję pomocową w Warszawie, zapewniającą bezpośrednią pomoc seniorom w czasie epidemii. Uruchomiony został bezpłatny telefon pomocowy, dzięki któremu będzie możliwość zamawiania i otrzymania posiłków oraz zakupów wprost do domu. Już na starcie akcji Fundacja Legii jest gotowa sfinansować 10 000 posiłków, które będą dostarczane przez ponad 500 wolontariuszy Fundacji i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

– Odpowiedzialność społeczna to część misji Legii Warszawa, którą na co dzień realizujemy poprzez naszą Fundację. Dziś, w obliczu jednego z największych wyzwań cywilizacyjnych współczesnej historii, postanowiliśmy, że jako klub przemienimy się w organizację pomocową i we współpracy partnerami oraz z firmami i organizacjami przygotowaliśmy program, do którego zapraszamy wszystkich, którzy w ramach solidarności międzypokoleniowej mogą zaangażować się w pomoc seniorom. Łączmy siły aby razem stworzyć kompleksowy program pomocowy skierowany do osób starszych, najbardziej narażonych w okresie epidemii – powiedział Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa.

https://youtu.be/SXEPA5mBGSY

Legia zaprasza do udziału w akcji wszystkie firmy, instytucje, organizacje społeczne, a także osoby publiczne i prywatne chcące zaangażować się w tą inicjatywę. Centrum operacyjnym i zapleczem akcji społecznej staje się stadion Legii przy ul. Łazienkowskiej. Źródłem informacji o akcji jest główna strona klubu Legia.com oraz gotowidopomocy.pl, a także wszystkie media społecznościowe Legii, które będę informowały o przebiegu akcji. W maju planowana jest także kampania outdoorowa informująca o akcji #GOTOWIDOPOMOCY.

– Przygotowywaliśmy się do startu akcji tak, aby móc od samego początku wyjść z realną pomocą na dużą skalę. Jestem pewien, że w ciągu najbliższych tygodni dołączą do nas nowi partnerzy i wolontariusze, dzięki czemu wspólnie stworzymy największy program pomocowy w Polsce, wesprzemy wiele tysięcy seniorów w całym województwie i ochronimy ich przed zarażeniem koronowirusem. Stawką jest ludzkie życie, dlatego podchodzimy do tej inicjatywy długoterminowo i będziemy ją prowadzić nawet wtedy, gdy jako klub wrócimy do grania w piłkę. Wierzę, że nasze działania prewencyjnie przyczynią się także do odciążenia systemu opieki zdrowotnej w Warszawie i okolicach – mówi Dariusz Mioduski.

 W akcję zaangażowana jest firma T-Mobile Polska, jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, który udostępnił i skonfigurował specjalną infolinię, a także przygotował wsparcie technologiczne dla seniorów.  Telefon zaufania (usługa telefonpogadania.pl) został przygotowany przez Fundację „Otwarte Idee” wraz z T-Mobile Polska. Partnerami strategicznymi są również Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w ramach działań Pogotowia Harcerzy i Harcerek ZHR oraz największa niezależna grupa komunikacyjna Group One.

Akcja #GOTOWIDOPOMOCY prowadzona jest pod patronatem Miasta Stołecznego Warszawa i Wojewody Mazowieckiego.

Apel do wszystkich mediów o upublicznianie bezpłatnego numeru telefonu pomocowego dla seniorów, tak aby dotarł on do wszystkich potrzebujących: 8009 1916 0 (czynny codziennie od 12:00 do 17:00).

#GOTOWIDOPOMOCY

JAK POMAGAMY?

 • Finansujemy i dostarczamy posiłki dla seniorów, zarówno do osób indywidualnych, jak i do Domów Pomocy Społecznej w Warszawie i okolicach.
 • Prowadzimy bezpłatny telefon pomocowy dla seniorów umożliwiający uzyskanie bezpośredniej pomocy w robieniu zakupów artykułów pierwszej potrzeby (spożywczych, sanitarnych, medycznych).
 • Tworzymy zorganizowany wolontariat realizujący bezpośrednią pomoc dla seniorów poprzez dostarczanie posiłków i robienie zakupów.
 • Oferujemy telefon zaufania dla seniorów poprzez bezpłatną infolinię.
 • Oferujemy wsparcie technologiczne poprzez bezpłatną infolinię pozwalające uzyskać pomoc związaną telekomunikacją, internetem, komputerami.

DLACZEGO TO ROBIMY?

 • W obliczu wielomiesięcznej perspektywy walki z wirusem seniorzy to osoby, dla których zarażenie jest poważnym zagrożeniem życia. Jednocześnie jest to grupa społeczna, która często znajduje się w najtrudniejszej sytuacji, nie tylko społecznej, ale także ekonomicznej.
 • Obowiązkiem największej warszawskiej społeczności skupionej wokół Legii Warszawa, która jest symbolem wielopokoleniowej tradycji i pasji, jest pomoc tej grupie.
 • Akcja #GOTOWIDOPOMOCY jest odpowiedzią na rozwój sytuacji epidemicznej w Polsce
  i podążające za tym regulacje, które dążą do stopniowego odmrażania życia gospodarczego i społecznego, przy jednoczesnej zmianie dotychczasowych nawyków i zachowań.
  Wraz ze zmniejszaniem ograniczeń kwarantanny rośnie ryzyko dla osób najbardziej narażonych na tragiczne skutki zarażenia, czyli osób starszych.
 • Epidemia wirusa COVID-19 nie minie szybko. Będziemy z nią żyli przez wiele miesięcy,
  a tragiczne doświadczenia krajów, które są w bardziej zaawansowanym stadium pod względem skali zachorowań i umieralności, pokazują, że jednym z najbardziej zagrożonych pod względem wydajności jest system opieki medycznej. Dlatego akcja ma mieć skutek ograniczający liczbę zarażonych seniorów, przez co realnie odciąży placówki i personel medyczny. Pomagając seniorom, chronimy nie tylko ich zdrowie i życie, ale poprzez działania prewencyjne wspieramy system opieki medycznej i personel medyczny.

Jak można pomóc?

 • Bezpośrednie wsparcie materialne: przekazanie produktów np. żywnościowych, sanitarnych, higienicznych, medycznych na potrzeby seniorów bądź przygotowanie świeżych posiłków.
 • Wsparcie finansowe na potrzeby realizacji akcji, w tym zakup produktów żywnościowych
  i posiłków dla najbardziej potrzebujących seniorów, zakup środków ochrony dla wolontariuszy, bieżące operacyjne funkcjonowanie akcji i jej wolontariuszy.
 • Wsparcie merytoryczne poprzez zapewnienie dostępu wiedzy i informacji dla seniorów
  w ramach infolinii.
 • Dołączenie do wolontariatu #GOTOWIDOPOMOCY.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024