Silesion.PL

serwis informacyjny

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 znów zwycięża w teście opon całorocznych magazynu Auto Bild

Goodyear Vector 4Seasons Gen 3 znow zwycieza w tescie opon calorocznych magazynu Auto Bild

Goodyear Vector 4Seasons Gen 3 znow zwycieza w tescie opon calorocznych magazynu Auto Bild

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 zajęła pierwsze miejsce w teście opon całorocznych Auto Bild, pokonując konkurencyjne produkty 14 innych marek [1]. Opona Goodyeara okazała się najlepsza pod względem osiągów, wydajności, ale także zrównoważonego charakteru, za co uzyskał ocenę „wzorową” oraz tytuł „Green Tire 2022”. To już trzeci rok z rzędu, kiedy Goodyear triumfuje w rankingu opon całorocznych tego niemieckiego magazynu [2].

Jesteśmy zachwyceni tak wyraźnym zwycięstwem w teście Auto Bild. Projektując oponę Vector 4Seasons Gen-3, chcieliśmy stworzyć produkt, który sprawdzi się w różnych warunkach, a jednocześnie będzie trwały i wygodny dla kierowców. Cieszymy się, że testach w warunkach rzeczywistych nasza opona całoroczna trzeci rok z rzędu znalazła się na prowadzeniu, a do tego zdobyła jeszcze pierwszą w historii ‘zieloną’ nagrodę przyznawaną przez Auto Bild”, powiedział Laurent Colantonio, regionalny dyrektor Goodyear ds. technologii w regionie EMEA.

Opona Vector 4Seasons Gen-3 uzyskała wyróżnienie za prowadzenie na suchej nawierzchni. W tej kategorii tylko model Goodyeara i Dunlop Sport All Season otrzymały łącznie najwyższą notę. Trakcja, hamowanie i prowadzenie okazały się szczególnie mocnymi stronami opony Vector 4Seasons Gen-3 podczas jazdy na mokrej, suchej i ośnieżonej nawierzchni.

Eksperci Auto Bild stwierdzili, że na mokrej nawierzchni model Goodyeara oferuje kierowcom „przekonujące osiągi” w każdym zestawie warunków.

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 także z tytułem „Green tire 2022”

Vector 4Seasons Gen-3 uzyskała najwyższą ocenę nie tylko w teście osiągów. Testerzy Auto Bild stwierdzili również, że zapewnia ona znakomite przebiegi i niski współczynnik ścieralności, a do tego ma niższą wagę i jest cichsza podczas jazdy niż jej testowani konkurenci.

Zdaniem ekspertów Auto Bild, Goodyear udowodnił, że „najwyższe osiągi w zakresie dynamiki jazdy oraz zaangażowanie w ochronę środowiska nie wykluczają się wzajemnie” [3,4].

Auto Bild przetestował opony w rozmiarze 195/55R16 do małych samochodów osobowych. Vector 4Seasons Gen-3 jest jedną z dwóch opon, która otrzymała ocenę „wzorową”.

[1] Auto Bild, wydanie 39/2022. Samochód testowy: Volkswagen Polo. Rozmiar testowy: 195/55R16. Testowane marki: Goodyear, Dunlop, Bridgestone, Continental, Falken, Firestone, Hankook, Maxxis, Michelin, Nexen, Nokian, Kleber, Kumho, Toyo, Vredestein. Łącznie 35 przetestowanych opon 15 marek.

[2] Wydania Auto Bild 39-2020 i 39-2021.

[3] Auto Bild: Im Test: Ganzjahresreifen für Kleinwagen https://www.autobild.de/artikel/ganzjahresreifen-test-2022-195-55-r-16-22172405.html

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024