Silesion.PL

serwis informacyjny

Goodyear EfficientGrip Compact 2 nowa opona letnia dla małych pojazdów

Goodyear EfficientGrip Compact 2 nowa opona letnia dla malych pojazdow

Goodyear EfficientGrip Compact 2 nowa opona letnia dla malych pojazdow

Nowa opona letnia Goodyear EfficientGrip Compact 2 została zaprojektowana z myślą o optymalizacji osiągów w samochodach kompaktowych. Wprowadzając ten model na rynek, Goodyear uzupełnia bogatą ofertę opon na obręcze w rozmiarach 14 i 15 cali. Dzięki szerokiej gamie dostępnych rozmiarów, EfficientGrip Compact 2 jest w stanie obsłużyć ponad 75% obecnego rynku samochodów kompaktowych.

„Opona EfficientGrip Compact 2 wnosi jeszcze więcej osiągów do naszej oferty ogumienia letniego do samochodów kompaktowych. To dla branży nadal ważny segment rynku, w którym mamy najlepszą w historii linię produktów. Wielokrotnie nagradzana gama opon Goodyear EfficientGrip nadal rośnie w siłę, obsługując obecnie znacznie większą część rynku motoryzacyjnego niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedziała Sonia Leneveu, dyrektorka marketingu Goodyear ds. opon osobowych w Europie.

W nowym modelu zastosowano technologię Dry Stability, która maksymalizuje powierzchnię styku opony z podłożem. W połączeniu ze zoptymalizowanym wzorem w obszarze barku przekłada się to na lepsze osiągi. Z kolei technologia Wet Grip zapewnia optymalną przyczepność na mokrej nawierzchni dzięki dużej liczbie krawędzi chwytnych, które rozpraszają wodę na powierzchni. Lamele przecinające bieżnik odprowadzają wodę z obszaru styku opony z podłożem, zapewniając przyczepność na całej powierzchni.

Opona EfficientGrip Compact 2 to nowy członek wielokrotnie nagradzanej rodziny opon EfficientGrip, w skład której wchodzą EfficientGrip Performance 2, EfficientGrip 2 SUV i EfficientGrip Cargo 2. Segment opon premium stanowi 34% rynku letnich opon dla pojazdów kompaktowych [1].

[1] Źródło: Europool 2022, obręcze z oponami letnimi 16 cali i mniejszymi.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024