Silesion.PL

serwis informacyjny

Potrącił trzy osoby na chodniku. Miał cofnięte uprawnienia do kierowania

W środę 15 lutego Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach interweniowali na ulicy Brzeskiej, gdzie doszło do potrącenia pieszych. 26-letni kierowca chcąc uniknąć uderzenia w poprzedzający go pojazd uderzył w 3 osoby idące chodnikiem.

Na ulicy Brzeskiej kierujący oplem 26-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i chcąc uniknąć uderzenia w poprzedzający go pojazd, zjechał na prawą stronę potrącając trzy osoby (39-45 lat) idące chodnikiem. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potrącone osoby zostały przewiezione do szpitala w Siedlcach. Cała trójka doznała lekkich obrażeń ciała i po badaniach zostali wypisani do domów.

Policjanci sprawdzili kierowcę w policyjnym systemie informatycznym i okazało się, że 26-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami w związku z przekroczoną liczbą 24 punktów karnych. O jego dalszych losach będzie decydował sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Ewelina Radomyska / Mazowiecka Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze