Silesion.PL

serwis informacyjny

Potrącił trzy osoby na chodniku. Miał cofnięte uprawnienia do kierowania

Potracil trzy osoby na chodniku. Mial cofniete uprawnienia do kierowania

Potracil trzy osoby na chodniku. Mial cofniete uprawnienia do kierowania

W środę 15 lutego Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach interweniowali na ulicy Brzeskiej, gdzie doszło do potrącenia pieszych. 26-letni kierowca chcąc uniknąć uderzenia w poprzedzający go pojazd uderzył w 3 osoby idące chodnikiem.

Na ulicy Brzeskiej kierujący oplem 26-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i chcąc uniknąć uderzenia w poprzedzający go pojazd, zjechał na prawą stronę potrącając trzy osoby (39-45 lat) idące chodnikiem. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potrącone osoby zostały przewiezione do szpitala w Siedlcach. Cała trójka doznała lekkich obrażeń ciała i po badaniach zostali wypisani do domów.

Policjanci sprawdzili kierowcę w policyjnym systemie informatycznym i okazało się, że 26-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami w związku z przekroczoną liczbą 24 punktów karnych. O jego dalszych losach będzie decydował sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Ewelina Radomyska / Mazowiecka Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024