Filmy Tomasza Ćwiąkały o Paulo Sousie zablokowane na Youtube
Dziennikarz Canal+ Sport Tomasz Ćwiąkała nagrał dwa filmy: w języku portugalskim i polskim, w którym przedstawił kulisy rozstania Sousy z reprezentacją Polski. W filmach przytaczał wypowiedzi Paolo Sosy, w których mówił, jak ważna jest dla niego praca w reprezentacji Polski.
Portugalska wersja filmu Cwiąkały stała się bardo popularna w Portugalii i Brazylii o czym świadczyła liczba wyświetleń i komentarzy.
Niestety, oba filmy nie są już dostępne na platformie Youtube.
Biuro prasowe YouTube przesłało oświadczenie dotyczące filmów Tomasza Ćwiąkały na YouTube:
YouTube nie pośredniczy w rozwiązywaniu roszczeń z tytułu naruszenia praw autorskich – to sprawa pomiędzy zainteresowanymi stronami. Jednak jest dla nas ważne, by twórcy działający na YouTube byli właściwie wynagradzani za swoją ciężką pracę. Dlatego udostępniamy narzędzia, które umożliwiają twórcom zarządzanie procedurami związanymi z prawami autorskimi i rozwiązywanie ewentualnych problemów. Mowa tu także o systemie Content ID, który pozwala zarówno na kreatywne wykorzystanie treści objętych prawami autorskimi, jak i na kwestionowanie roszczeń, które twórcy uważają za błędne.
Biuro prasowe YouTube
Na kanale Tomasza Ćwiąkały wciąż możemy oglądać, trzeci zarazem ostatni film podsumowujący aferę z Sousą.
Paulo Sousa oficjalnie objął reprezentację Polski 21 stycznia 2021 roku, gdy za pośrednictwem zdalnej konferencji Zbigniew Boniek poinformował o zwolnieniu Jerzego Brzęczka i zastąpieniu go Portugalczykiem. Paulo Sousa przestał pełnić funkcję trenera reprezentacji Polski 29 grudnia 2021 , o czym poinformował Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. – Jako Zarząd podjęliśmy jednogłośną decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Paulo Sousą. W ramach porozumienia były selekcjoner zapłaci PZPN odszkodowanie zgodne z oczekiwaniami federacji – zakomunikował Prezes Cezary Kulesza. Sousa został trenerem brazylijskiego klubu Flamengo.
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).