Silesion.PL

serwis informacyjny

Marcin Stromecki piłkarzem GKS Katowice

Marcin Stromecki pilkarzem GKS Katowice

Marcin Stromecki pilkarzem GKS Katowice

27-letni piłkarz dołączy do GKS Katowice od 1 stycznia 2022 r. na zasadzie transferu definitywnego.

Marcin Stromecki związał się z GKS-em Katowice kontraktem, który będzie obowiązywał przez półtora roku z opcją przedłużenia. Zawodnik przechodzi do GieKSy na zasadzie transferu definitywnego ze Skry Częstochowa, barwy której reprezentował w pierwszej części bieżącego sezonu, występując w 19 meczach rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Wcześniej zawodnik reprezentował takie kluby jak Pogoń Siedlce, Legionovia Legionowo, Siarka Tarnobrzeg, Stomil Olsztyn, Znicz Pruszków oraz Górnik Łęczna. Z tym ostatnim wywalczył awans najpierw do rozgrywek 1 Ligi, a następnie Ekstraklasy.

– Marcin Stromecki był naszym ważnym celem transferowym na zimowe okno transferowe, więc jesteśmy zadowoleni, że zdołaliśmy go pozyskać. Piłkarz był od dłuższego czasu w kręgu zainteresowań naszego Klubu, ale wówczas był związany kontraktem z Górnikiem Łęczna i stanowił ważne ogniwo tej drużyny. Po zmianie systemu gry w trakcie ubiegłej rundy, wiedzieliśmy że aby zespół mógł się rozwijać w tym kierunku, będziemy potrzebować zwiększenia rywalizacji sportowej w środku pola. Marcin wpisuje się w nasz profil zawodnika na pozycji środkowego pomocnika, a ponadto posiada doświadczenie gry na poziomie centralnym, odnosząc przy tym sukcesy – mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u Katowice.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024