Silesion.PL

serwis informacyjny

Film “Bielsko-Biała, miasto od zawsze dla ludzi” zwyciężył w 35. The World Tourism Film Awards

fot. Youtube/ - Tomasz Walczak "Miasto od zawsze dla ludzi"

Film promocyjny „Bielsko-Biała, miasto od zawsze dla ludzi”, stworzonym przez bielszczanina Tomka Walczaka, jako zwycięzcy 35. The World Tourism Film Awards, odzwierciedla znaczenie kreacji wizerunku miasta i jej wpływ na kulturę, turystykę i rozwój.

Obraz, wykreowany przez Walczaka, zdobył serca widzów oraz liczne wyróżnienia na międzynarodowych festiwalach filmowych. Jego triumf podczas 35. The World Tourism Film Awards w Walencji jest potwierdzeniem, że to niezwykła produkcja promocyjna, prezentująca unikalny charakter miasta.

Nagroda ta to efekt rywalizacji z 3000 filmami promującymi różne miejsca na całym świecie, zgłoszonymi do konkursu CIFFT Cirquit 2023, zrzeszającym światowe festiwale filmów turystycznych. To prestiżowe wyróżnienie przekłada się na szersze uznanie Bielska-Białej jako miejscowości przyciągającej uwagę swoją kulturą, dziedzictwem i atrakcjami turystycznymi.

Film Walczaka jest doskonałym narzędziem promocyjnym, wyrażającym tożsamość miasta, jego bogactwo kulturowe i historyczne oraz zapraszającym do odkrycia lokalnych atrakcji. Jego znaczenie w kontekście starania się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029 jest nieocenione.

Ewa Kozak, koordynatorka projektu z Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, podkreśla znaczenie filmu jako kluczowego elementu w komunikacji z otaczającym światem, prezentującym miasto jako miejsce wyjątkowe dla mieszkańców i turystów.

Obecność na gali zwycięstwa w Walencji, zarówno twórców filmu – Tomasza Walczaka, Małgorzaty Rozwód i Łukasza Łędzkiego, jak i koordynatorki projektu Ewy Kozak, jest wyrazem uznania dla ich pracy i zaangażowania w prezentację Bielska-Białej jako atrakcyjnego miejsca do życia, pracy i wypoczynku.

Sukces „Bielsko-Biała, miasto od zawsze dla ludzi” na międzynarodowej scenie filmowej otwiera nowe możliwości dla miasta. Promocyjny obraz stworzony przez Walczaka i jego zespół może stanowić fundament przyszłych działań promocyjnych, przyczyniając się do zwiększenia zainteresowania miastem ze strony turystów i inwestorów.

Film Walczaka, jako zwycięzca 35. The World Tourism Film Awards, to nie tylko wyróżnienie dla twórców, ale także ważny krok w kształtowaniu wizerunku Bielska-Białej na arenie międzynarodowej. Jego znaczenie jako narzędzia promocyjnego przekracza granice filmu, otwierając miastu nowe możliwości rozwoju i prezentacji swojego unikalnego dziedzictwa kulturowego.

Festiwal Filmów Turystycznych Amorgos ma stać się platformą sieciową dla branży filmów turystycznych oraz promować kulturę regionu i zrównoważoną turystykę. W programie festiwalu znalazła się Akademia Filmowa oraz Konferencja Kultury i Turystyki YPERIA, która poruszała takie tematy, jak turystyka, audiowizualność, kwestie ochrony środowiska oraz ochrona lokalnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego.

Organizowane przez Międzynarodowy Komitet Festiwali Filmów Turystycznych (CIFFT), Visit Valencia i Region Walencji, Światowe Nagrody Filmowe o Turystyce symbolizują najwyższe osiągnięcia w promocji turystyki, podkreślając niesamowity talent i kreatywność w branży. Stanowi kulminację wyścigu CIFFT Circuit, całorocznego konkursu filmów turystycznych, w którym biorą udział festiwale członkowskie z takich miast jak Nowy Jork, Los Angeles, Cannes, Zagrzeb i nie tylko. W tegorocznym wyścigu CIFFT Circuit wzięło udział ponad 3000 filmów turystycznych z ponad 90 krajów, a do konkursu na rok 2024 można już zgłaszać zgłoszenia.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024