Silesion.PL

serwis informacyjny

Niedoceniane kierunki turystyczne na 2024 rok

Ekspert chwali niedoceniane destynacje turystyczne, które mogą stać się popularne w 2024 roku.

Wielkie, znane miasta przyciągają rzesze turystów swoimi licznymi zabytkami, malowniczymi krajobrazami i atrakcjami. Nie da się jednak ukryć, że przemieszczanie się pomiędzy takimi miejscami lub robienie pamiątkowych zdjęć bywa tam ogromnym wyzwaniem. Dlatego eksperci radzą, by w 2024 roku wybrać mniej oczywiste kierunki podróży. Więc rezerwujcie cheap flights from Warsaw i wyruszajcie w nieznane miejsca!

Jennifer Green, dziennikarka i doświadczona organizatorka wyjazdów, w jednym ze swoich ostatnich artykułów dla Business Insider zdradza, jakie destynacje polecane są przez jej klientów na 2024 rok. Podkreśla, że choć są one niedoceniane, mają wiele do zaoferowania.

Niedoceniane kierunki w Europie

Wśród europejskich propozycji znalazło się Bordeaux, prowincjonalne miasto położone w południowo-zachodniej Francji. Jak twierdzi Green, to prawdziwa perełka, zwłaszcza dla miłośników win. To właśnie tam powstają jedne z najlepszych trunków na świecie, co czyni Bordeaux konkurentem dla obleganej przez turystów Toskanii.

Według ekspertki podróżując po Skandynawii zazwyczaj odwiedzamy fiordy norweskie czy Sztokholm. Jej zdaniem warto jednak poświęcić więcej uwagi Finlandii. Zimą można tu spróbować swoich sił w biegach narciarskich, podziwiać zorzę polarną lub relaksować się w otwartych saunach.

Stolica, Helsinki, to wesołe miasto ze świetnymi barami i restauracjami, muzeum sztuki na światowym poziomie oraz fascynującą architekturą i designem.

Miejsca warte odwiedzenia w 2024 roku

Marzy ci się Santorini czy Mykonos, ale zniechęcają cię tłumy turystów i wysokie ceny? Być może dobrym pomysłem będzie odwiedziny na jeszcze mało znanej wyspie z archipelagu Cykladów: Paros. Zachwyca ona równie pięknymi widokami – czekają tu urokliwe wioski, domy z niebieskimi okiennicami, plaże i winnice.

Na koniec Green poleca wyjazd do Słowenii. „Kraj ten obfituje w zapierające dech w piersiach krajobrazy, od Doliny Sočy po Alpy Julijskie” – pisze autorka.

Wśród pozaeuropejskich kierunków znalazły się Laos, Tanzania, Belize, jałowe tereny w Północnej Dakocie oraz Park Narodowy Wysp Kanału Santa Barbara w Kalifornii

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024