Silesion.PL

serwis informacyjny

Enis Destan wypożyczony do Warty Poznań

Enis Destan wypożyczony do Warty Poznań

Enis Destan wypożyczony do Warty Poznań fot. Jan Piechota/Warta Poznań

Napastnik młodzieżowej reprezentacji Turcji, 20-letni Enis Destan został wypożyczony do Warty Poznań z Trabzonsporu. Kontrakt zawodnika obowiązuje do końca sezonu 2022/23.

Enis Destan pochodzi z Izmiru, ponad 4-milionowego miasta z zachodniej części Turcji, jednego z największych w kraju. Jest wychowankiem akademii piłkarskiej Altinordu, która przedstawia się jako największa i najbardziej nowoczesna w ojczyźnie nowego piłkarza „Zielonych”. Ukształtowała m.in. reprezentantów Turcji: Caglara Soyuncu i Cengiza Undera.

Do końca ubiegłego roku zawodnikiem Altinordu FK był także Enis Destan. Po rozegraniu 47 meczów i strzeleniu 16 goli przeszedł na zasadzie transferu do Trabzonsporu. W maju świętował z tym klubem mistrzostwo, choć nie wystąpił ani razu w Super Lidze, a jedyny mecz w barwach drużyny z Trabzonu zanotował w Pucharze Turcji.

20-latek dotarł w tym tygodniu do stolicy Wielkopolski, przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt, który obowiązuje do końca bieżącego sezonu. Został też uprawniony do gry w PKO Bank Polski Ekstraklasie. W umowie z Trabzonsporem nie ma zapisu o prawie do pierwokupu Enisa Destana przez Wartę Poznań po zakończeniu okresu wypożyczenia.

– Enis jest w swoim kraju uważany za duży talent. Cieszymy się, że przez najbliższy rok będzie reprezentował barwy Warty Poznań, tym bardziej, że ten transfer czasowy wymagał od nas dużego zaangażowania – mówi Piotr Barłóg, pełnomocnik zarządu Warty Poznań ds. sportu. – To zawodnik o dużym potencjale i teraz przede wszystkim potrzebuje odpowiedniego środowiska do tego, by mógł się rozwijać. Wspólnie z zawodnikiem i jego otoczeniem byliśmy zgodni co do tego, że Warta Poznań jest takim właśnie miejscem. Wierzymy w to, że Enis szybko zaaklimatyzuje się w zespole „Zielonych” i już wkrótce zaprezentuje swoje umiejętności na boiskach Ekstraklasy.

– Moim wielkim marzeniem było zagrać gdzieś w Europie i mam nadzieję, że uda mi się spełnić to marzenie w Warcie Poznań. Chciałbym się tu przede wszystkim rozwinąć jako piłkarz, a wierzę w to, że swoją grą, bramkami i asystami pomogę drużynie. Chciałbym w tym sezonie strzelić ok. 10-15 goli w Ekstraklasie. Wiem, że to ambitny plan, ale wierzę w to, że uda mi się go spełnić – mówi nowy napastnik poznańskiej drużyny.

Enis Destan jako 18-latek zadebiutował w reprezentacji kraju do lat 21. Wystąpił w niej 9 razy i zdobył 2 bramki – po jednej w meczach eliminacyjnych przeciwko Szkocji i Kazachstanowi jesienią 2021 roku. W tym drugim spotkaniu był to zwycięski gol na 1:0. Pół roku wcześniej, w marcu 2021 roku został powołany do reprezentacji Turcji, jednak nie znalazł się ostatecznie w kadrze na mecz z Łotwą w kwalifikacjach do mundialu w Katarze.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).