Silesion.PL

serwis informacyjny

Enis Destan wypożyczony do Warty Poznań

Enis Destan wypozyczony do Warty Poznan fot jan piechota warta poznan

Enis Destan wypozyczony do Warty Poznan fot jan piechota warta poznan

Napastnik młodzieżowej reprezentacji Turcji, 20-letni Enis Destan został wypożyczony do Warty Poznań z Trabzonsporu. Kontrakt zawodnika obowiązuje do końca sezonu 2022/23.

Enis Destan pochodzi z Izmiru, ponad 4-milionowego miasta z zachodniej części Turcji, jednego z największych w kraju. Jest wychowankiem akademii piłkarskiej Altinordu, która przedstawia się jako największa i najbardziej nowoczesna w ojczyźnie nowego piłkarza „Zielonych”. Ukształtowała m.in. reprezentantów Turcji: Caglara Soyuncu i Cengiza Undera.

Do końca ubiegłego roku zawodnikiem Altinordu FK był także Enis Destan. Po rozegraniu 47 meczów i strzeleniu 16 goli przeszedł na zasadzie transferu do Trabzonsporu. W maju świętował z tym klubem mistrzostwo, choć nie wystąpił ani razu w Super Lidze, a jedyny mecz w barwach drużyny z Trabzonu zanotował w Pucharze Turcji.

20-latek dotarł w tym tygodniu do stolicy Wielkopolski, przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt, który obowiązuje do końca bieżącego sezonu. Został też uprawniony do gry w PKO Bank Polski Ekstraklasie. W umowie z Trabzonsporem nie ma zapisu o prawie do pierwokupu Enisa Destana przez Wartę Poznań po zakończeniu okresu wypożyczenia.

– Enis jest w swoim kraju uważany za duży talent. Cieszymy się, że przez najbliższy rok będzie reprezentował barwy Warty Poznań, tym bardziej, że ten transfer czasowy wymagał od nas dużego zaangażowania – mówi Piotr Barłóg, pełnomocnik zarządu Warty Poznań ds. sportu. – To zawodnik o dużym potencjale i teraz przede wszystkim potrzebuje odpowiedniego środowiska do tego, by mógł się rozwijać. Wspólnie z zawodnikiem i jego otoczeniem byliśmy zgodni co do tego, że Warta Poznań jest takim właśnie miejscem. Wierzymy w to, że Enis szybko zaaklimatyzuje się w zespole „Zielonych” i już wkrótce zaprezentuje swoje umiejętności na boiskach Ekstraklasy.

– Moim wielkim marzeniem było zagrać gdzieś w Europie i mam nadzieję, że uda mi się spełnić to marzenie w Warcie Poznań. Chciałbym się tu przede wszystkim rozwinąć jako piłkarz, a wierzę w to, że swoją grą, bramkami i asystami pomogę drużynie. Chciałbym w tym sezonie strzelić ok. 10-15 goli w Ekstraklasie. Wiem, że to ambitny plan, ale wierzę w to, że uda mi się go spełnić – mówi nowy napastnik poznańskiej drużyny.

Enis Destan jako 18-latek zadebiutował w reprezentacji kraju do lat 21. Wystąpił w niej 9 razy i zdobył 2 bramki – po jednej w meczach eliminacyjnych przeciwko Szkocji i Kazachstanowi jesienią 2021 roku. W tym drugim spotkaniu był to zwycięski gol na 1:0. Pół roku wcześniej, w marcu 2021 roku został powołany do reprezentacji Turcji, jednak nie znalazł się ostatecznie w kadrze na mecz z Łotwą w kwalifikacjach do mundialu w Katarze.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024