Silesion.PL

serwis informacyjny

Enea kolejny rok wspiera piłkarską Akademię Warty Poznań

Warta Poznan herb koszulka

Warta Poznan herb koszulka

Enea już trzeci rok z rzędu wspiera Akademię Warty Poznań, w której trenuje ponad 300 młodych zawodniczek i zawodników. Dodatkowo spółka rozszerza zakres współpracy o patronat nad sekcją kobiet „Zielonych”.

Akademia Warty Poznań ma za sobą wyjątkowy rok. Jest jedyną w kraju, która ma zespoły we wszystkich Centralnych Ligach Juniorów, czyli najważniejszych rozgrywkach młodzieżowych w Polsce. W CLJ występują: juniorzy starsi, juniorzy młodsi, juniorki młodsze, a awans na najwyższy szczebel wywalczyły jesienią trampkarki starsze i trampkarze starsi.

Osiągnięcie tych sukcesów było możliwe, m.in. dzięki zaangażowaniu Enei, która od 2020 roku wspiera Akademię Warty Poznań – początkowo jako sponsor główny, a w ostatnim roku w roli sponsora strategicznego. Z radością informujemy, że także w 2022 roku krajowy potentat z branży elektroenergetycznej będzie wspierał „Zielonych”.

Logotyp spółki Enea pozostanie w najbardziej eksponowanym miejscu koszulek meczowych drużyn Akademii Warty Poznań, a także zespołu kobiet, który jest na dobrej drodze, by wywalczyć w tym sezonie awans do III ligi.

– Bardzo cieszymy się z podpisania umowy, która oznacza przedłużenie współpracy ze spółką Enea. Traktujemy to jako wyróżnienie i dowód na to, że jesteśmy Klubem, który jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Nasza współpraca rozwija się z każdym rokiem i obie strony są z niej zadowolone. Dziękujemy za wsparcie i zaufanie – mówi Bartosz Wolny, prezes Warty Poznań S.A. ­– Z tak ważnym partnerem Akademia Warty Poznań może rozwijać się nie tylko sportowo. Wsparcie Enei ułatwia nam również realizację planu rozwoju Klubu w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Zapowiada się kolejny rok, w którym zorganizujemy wspólnie wiele akcji z myślą o najmłodszych, zachęcając ich do aktywnego spędzania czasu.

Tak jak w minionym roku, najstarszy klub piłkarski w Poznaniu przeprowadzi m.in. akcję „Zasil Wartę swoją energią”. Jest to program popularyzujący aktywność i sprawność fizyczną wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcający do uprawiania sportu, a w szczególności piłki nożnej. Uczestnicy tych zajęć, prowadzonych przez trenerów Akademii Warty Poznań, będą mieli szansę dostać się na treningi do klubu. Ponadto Enea ufunduje stypendia dla najzdolniejszych zawodników akademii „Zielonych”.

– Zachęcanie do aktywności ruchowej dzieci i młodzieży jest istotnym elementem zaangażowania społecznego i działań sponsoringowych Grupy Enea. Zależy nam na tym, by dzieci miały szansę na odkrywanie swoich talentów i rozwijanie ich w różnych dyscyplinach sportowych. Wspólnie z profesjonalistami, w ramach nieustannie rozwijanego przez nas programu Enea Akademia Sportu, pomagamy młodym ludziom odkrywać sport, czerpać z niego radość i satysfakcję. Zamiłowanie do aktywności ruchowej kształtowane od najmłodszych lat będzie procentować w dorosłym życiu – podkreśla Marcin Wenzel, kierownik Biura Sponsoringu i Zarządzania Marką w Enei.

Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce oraz imprez triathlonowych, m.in. Enea Bydgoszcz Triathlon. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Jest też sponsorem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Polskiego Związku Zapaśniczego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024