Silesion.PL

serwis informacyjny

Emil Kot dyrektorem ds. skautingu Wisły Płock

Emil Kot został zatrudniony w Wiśle Płock na stanowisku dyrektora ds. skautingu. Od 1 grudnia 2020 roku będzie zajmował się obserwacjami i wyszukiwaniem zawodników dla naszego klubu oraz planowaniem, koordynacją, monitorowaniem działań prowadzonych przez skautów oraz stworzeniem sieci skautingu zawodników.

Ciąg dalszy działań związanych z pracami nad rozwojem naszego klubu doprowadził nas do Emila Kota, który od teraz będzie pracował w Wiśle Płock jako dyrektor ds. skautingu. Nie ukrywamy, że aby wykonać kolejny krok do przodu musieliśmy mocniej pochylić się nad tym tematem, stąd też decyzja o powołaniu Emila na to stanowisko. Kot jest doskonale znany w polskim środowisku piłkarskim, ale co najważniejsze posiada  niezbędne doświadczenie, ogromną wiedzę oraz pasję, dzięki którym zdecydowaliśmy się powierzyć mu to zadanie – powiedział prezes Wisły Płock Tomasz Marzec. 

30-letni Emil Kot posiada licencję trenerską UEFA B. Dodatkowo może pochwalić się ponad 10-letnią karierą młodzieżową jako zawodnik oraz 12-letnim doświadczeniem na różnych stanowiskach trenerskich, zarówno w piłce młodzieżowej, jak i seniorskiej: głównie jako pierwszy trener, asystent trenera oraz skaut. W swoim bogatym CV ma nie tylko pracę w klubach z angielskich niższych lig, ale także w akademiach West Ham United (skaut) i Arsenal Soccer Schools (trener). Odbył staże w Jagiellonii Białystok i Lechu Poznań, a w Polsce zatrudniony był również w Polonii Warszawa, KS Pniewo i Marcovii Marki.

Jest też współzałożycielem organizacji Football Courses oraz pomysłodawcą i organizatorem projektu “Ty Też Masz Szansę”. Obecnie trenuje drużynę Balham FC. Swoją wiedzę poszerza na kursach trenerskich w Welsh & English Football Association i kandyduje na kurs UEFA A w Welsh FA w 2021 roku.

– Cel jest jeden: wzmocnić drugi zespół, ale ściągnąć przy tym do klubu także utalentowanych zawodników z roczników 2003-2005. Docelowo każdy chłopak, który przyjedzie na testy, będzie brany pod uwagę jako potencjalne wzmocnienie pierwszego zespołu. Najpierw drugiego, ale przy odpowiednim rozwoju mamy nadzieję, że w ciągu kilku lat będzie stanowił o sile Wisły Płock. Będę dążył do tego, aby trafiło do nas jak najwięcej jakościowych zawodników – dodał dyrektor Kot.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024