Silesion.PL

serwis informacyjny

Efektowne zwycięstwo hokejowej reprezentacji Polski na inaugurację Mistrzostw Świata

Efektowne zwyciestwo hokejowej reprezentacji Polski na inauguracje Mistrzostw Swiata

Efektowne zwyciestwo hokejowej reprezentacji Polski na inauguracje Mistrzostw Swiata

W sobotę, 29 kwietnia w Nottingham rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Dywizji IA. W premierowym meczu Polacy pokonali Litwę 7:0. Graczem spotkania był Patryk Wronka, który zaliczył hat tricka i dwie asysty. W niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Wielką Brytania, jednym z głównych kandydatów do awansu do Elity. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 i będzie transmitowane w TVP Sport.

Biało-Czerwoni kapitalnie rozpoczęli spotkanie. Po 7. minutach było 3:0. Nasi hokeiści z łatwością ogrywali rywali i zdobywali bramki. Strzelanie rozpoczął Paweł Zygmunt, następnie bramki zdobyli Maciej Kruczek i Krystian Dziubiński. Kiedy w drugiej tercji na 4:0 podwyższył Patryk Wronka, polscy kibice, którzy żywiołowo dopingowali Biało-Czerwonych w Motorpoint Arena, zaczęli skandować „Polacy, jutro zwycięstwo”, nawiązując do niedzielnego starcia z Wielką Brytanią. A nasz zespół nie zwalniał tempa.

W drugiej tercji Wronka zaliczył hat tricka. Napastnik reprezentacji zakończył mecz z trzema golami na koncie i dwoma asystami. – Po raz pierwszy w karierze strzeliłem trzy gole w meczu reprezentacji. Fajnie zaczęliśmy ten mecz i to dodało nam skrzydeł. Pewnie wygraliśmy, ale już myślimy o niedzielnym starciu z Wielką Brytanią. To klasowy rywal, grają agresywny hokej, walczą, ale mają też świetnych zawodników technicznie. Musimy zagrać lepiej i szybciej niż dzisiaj – mówił Wronka. – Chłopcy z niecierpliwością czekali na początek mistrzostw i byli efektywni, grali szybko, wykorzystywali przewagi. Wyszło lepiej niż oczekiwaliśmy – zaznaczał trener Robert Kalaber.

Po spotkaniu z Wielką Brytanią, Polacy (22. miejsce w światowym rankingu) zagrają z Włochami (17.), Koreą Południową (21.) i Rumunią (24.).

Do Mistrzostw Świata Elity awansują dwa najlepsze zespoły.

Głównym Partnerem Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie jest Orlen, a Partnerem Petralana.

POLSKA – LITWA 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)

Zygmunt 3, Kruczek 4, Dziubiński 8, Wronka 28, 38, 40, Dziubiński 49

POLSKA: Murray (Miarka) – Kruczek, Wajda; Wronka, Pasiut, Fraszko – Kolusz, Ciura; Jeziorski, Dziubiński, Łyszczarczyk – Dronia, Kostek; Paś, Wałęga, Zygmunt – Górny, Jaśkiewicz; Michalski, Starzyński, Galant. Trener: Robert Kalaber.

LITWA: Armalis – Jasinevicius, Alisauskas; Cizas, Gintautas, Bosas – Protcenko, Gusevas; Kaleinikovas, Noreika, Grinius – Stankius, Mikalauskas; Bendziuk, Cetvertak, Binkulis – Dumcius, Valivonis; Laimutis, Krasilnikovas, Krakauskas. Trener: Ron Pasco.

IIHF 2023 Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB
29 kwietnia – 5 maja, 2023
Nottingham, Wielka Brytania

Terminarz Turnieju

29 kwietnia, sobota

 • Polska – Litwa 7:0
 • Rumunia – Włochy, godz. 17:00
 • Korea Południowa  – Wielka Brytania, godz. 20:30

30 kwietnia, niedziela

 • Litwa – Rumunia, godz. 13:30
 • Wielka Brytania – Polska, godz. 17:00, Transmisja TVP Sport
 • Włochy – Korea Południowa, godz. 20:30, Transmisja TVP Sport

2 maja, wtorek

 • Rumunia – Korea Południowa, godz. 13:30
 • Włochy – Polska, godz. 17:00, Transmisja TVP Sport
 • Wielka Brytania – Litwa, godz. 20:30, Transmisja TVP Sport

3 maja, środa

 • Korea Południowa – Polska, godz. 13:30, Transmisja TVP Sport
 • Litwa – Włochy, godz. 17:00
 • Wielka Brytania – Rumunia, godz. 20:30

5 maja, piątek

 • Polska – Rumunia, godz. 13:30, Transmisja TVP Sport
 • Litwa – Korea Południowa, godz. 17:00
 • Włochy – Wielka Brytania, godz. 20:30, Transmisja TVP Sport

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024