Silesion.PL

serwis informacyjny

Porażka hokejowej reprezentacji Polski z Wielką Brytanią w Mistrzostwach Świata Dywizji IA

Kapitalny mecz hokejowej reprezentacji Polski z Wielka Brytania w Mistrzostwach Swiata Dywizji IA

Kapitalny mecz hokejowej reprezentacji Polski z Wielka Brytania w Mistrzostwach Swiata Dywizji IA

W niedzielę, 30 kwietnia reprezentacja Polski rozegrała drugi mecz w Mistrzostwach Świata Dywizji IA. Biało-Czerwoni zmierzyli się z Wielką Brytanią, która jest jednym z głównych faworytów do awansu do Elity. Po dwóch tercjach było 3:1, ale trzecia tercja była w wykonaniu naszej drużyny znakomita, bo strzelili w niej trzy gole i doprowadzili do dogrywki. W doliczonym czasie gry decydującego gola strzelili Brytyjczycy. Kolejne spotkanie Polacy rozegrają we wtorek, 2 maja. Starcie z Włochami rozpocznie się o godz. 17 i będzie transmitowane w TVP Sport.

Gospodarze od pierwszych minut narzucili szybkie tempo i już w drugiej minucie cieszyli się z bramki. Jonathan Phillips zaskoczył naszego bramkarza, ale Polacy szybko się otrząsnęli. Atakowali bramkę rywali i w 11. minucie Dominik Paś uradował liczną grupę polskich kibiców, która bardzo głośno dopingowała zespół. W drugiej tercji Brytyjczycy bardziej przeważali. Na dodatek karę meczu otrzymał Dominik Paś. Po drugiej tercji gospodarze prowadzili 3:1, ale nasz zespół w trzeciej tercji zagrał kapitalnie. Bramki zdobyli Paweł Zygmunt, Kamil Wałęga i w końcówce Bartosz Fraszko. Polacy oddali 14 strzałów przy 6 gospodarzy. W dogrywce Brytyjczycy zadali decydujące trafienie.

Mam niedosyt, mamy punkt, ale chcieliśmy zdobyć trzy. Powinniśmy grać spokojniej, dłużej przytrzymać krążek. Co bardzo ważne, pokazaliśmy charakter a kibice świetnie nas wspierali. Zawsze możemy na nich liczyć – zaznaczał napastnik Paweł Zygmunt.

Przyjechaliśmy do Nottingham, aby powalczyć o sukces. Dlatego przez cały mecz wierzyliśmy w to, że wygramy. We wtorek czeka kolejne arcyważne starcie, z Włochami – dodał Marcin Kolusz.

Awans do Elity uzyskają dwa najlepsze drużyny mistrzostw.

Głównym Partnerem Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie jest Orlen, a Partnerem Petralana.

WIELKA BRYTANIA – POLSKA 5:4 w dogrywce (1:1, 2:0, 1:3, d. 1:0)

J. Phillips 2, Neilson 24, Kirk 34, Hammond 59, Lake 63 – Paś 11, Zygmunt 46, Wałęga 55, Fraszko 60

WIELKA BRYTANIA: Bowns (Whistle) – Halbert, D. Richardson; Kirk, Neilson, Curran – O’Connor, Mosey; Waller, Lake, Hammond – Ruopp, Phillips, Betteridge, Perlini, Dowd – Tetlow, Jones; Lachowicz, Myers, J. Phillips. Trener: Peter Russell.

POLSKA: Murray (Miarka) – Kruczek, Wajda; Wronka, Pasiut, Fraszko – Kolusz, Ciura; Jeziorski, Dziubiński, Łyszczarczyk – Dronia, Kostek; Paś, Wałęga, Zygmunt – Górny, Jaśkiewicz; Michalski, Starzyński, Galant. Trener: Robert Kalaber.

IIHF 2023 Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB
29 kwietnia – 5 maja, 2023
Nottingham, Wielka Brytania

Wyniki i Terminarz Turnieju

29 kwietnia, sobota

 • Polska – Litwa 7:0
 • Rumunia – Włochy 2:6
 • Korea Południowa – Wielka Brytania 4:0

30 kwietnia, niedziela

 • Litwa – Rumunia 2:3
 • Wielka Brytania – Polska 5:4 w dogrywce
 • Włochy – Korea Południowa

2 maja, wtorek

 • Rumunia – Korea Południowa
 • Włochy – Polska, godz. 17:00, Transmisja TVP Sport
 • Wielka Brytania – Litwa, godz. 20:30, Transmisja TVP Sport

3 maja, środa

 • Korea Południowa – Polska, godz. 13:30, Transmisja TVP Sport
 • Litwa – Włochy, godz. 17:00
 • Wielka Brytania – Rumunia, godz. 20:30

5 maja, piątek

 • Polska – Rumunia, godz. 13:30, Transmisja TVP Sport
 • Litwa – Korea Południowa, godz. 17:00
 • Włochy – Wielka Brytania, godz. 20:30, Transmisja TVP Sport

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024