Silesion.PL

serwis informacyjny

Znamy skład Hokejowej Reprezentacji Polski. To oni będą walczyć o awans do Elity

Znamy sklad Hokejowej Reprezentacji Polski. To oni beda walczyc o awans do Elity

Znamy sklad Hokejowej Reprezentacji Polski. To oni beda walczyc o awans do Elity

W środę, 26 kwietnia trener Robert Kalaber ogłosił ostateczny skład na Mistrzostwa Świata Dywizji IA, które rozpoczną się w sobotę w Nottingham. Do kadry, która kapitalnie prezentowała się w meczach kontrolnych, dołączy obrońca Paweł Dronia, zawodnik niemieckiego Ravensburg Towerstars.

Do Wielkiej Brytanii poleci 23 hokeistów. – Niestety nie możemy wziąć większej grupy zawodników a wszyscy hokeiści, którzy są z nami na zgrupowaniu w Tychach, zasłużyli na wyjazd. Musiałem zrezygnować z trzech hokeistów i to była najtrudniejsza decyzja w mojej karierze trenerskiej – mówi selekcjoner Kadry Narodowej Robert Kalaber. 

– Do Anglii nie polecą Filip Komorski, Marcin Horzelski i Yauheni Kameneu. Nie będzie w kadrze również Arona Chmielewskiego. To bardzo dobry zawodnik, grający w mocnej lidze czeskiej, ale mecze finałowe HC Ocelari Trinec z Mountfield Hradec Kralove wciąż trwają, a my już w sobotę rozgrywamy pierwszy mecz w Mistrzostwach Świata z Litwą, w niedzielę mamy starcie z Wielką Brytanią, a we wtorek z Włochami. Początek turnieju jest bardzo ważny, a trzy wspomniane mecze mogą ustawić całe mistrzostwa. Mamy wartościowych zawodników w ataku, dobrze spisywali się w meczach kontrolnych z silnymi drużynami. Chcę, aby skoncentrowali się na przygotowaniach do turnieju, a nie zastanawiali się nad tym, że któryś z nich wypadnie z kadry. Natomiast dołączy do nas obrońca Paweł Dronia, który już w czwartek będzie trenował z drużyną w Nottingham – tłumaczy Robert Kalaber. 

We wtorek drużyna Pawła Droni, Ravensburg Towerstars zakończyła rozgrywki DEL2 (drugi poziom rozgrywkowy w Niemczech), pokonując w finale EC Bad Nauheim w serii 4-1. 

W sobotę na inaugurację MŚ Biało-Czerwoni zmierzą się z Litwą. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13:30 i będzie, podobnie jak pozostałe mecze, transmitowane w TVP Sport. W następnych meczach drużyna zagra z Wielką Brytanią, Włochami, Koreą Południową i Rumunią. 

Głównym Partnerem Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie jest Orlen, a Partnerem Petralana.

KADRA REPREZENTACJI POLSKI NA MISTRZOSTWA ŚWIATA DYWIZJI IA 

Bramkarze: John Murray (GKS Katowice), Maciej Miarka (GKS Katowice), David Zabolotny (Comarch Cracovia).

Obrońcy: Kamil Górny (JKH GKS Jastrzębie), Arkadiusz Kostek (JKH GKS Jastrzębie), Bartosz Ciura (GKS Tychy), Oskar Jaśkiewicz (GKS Tychy), Marcin Kolusz (GKS Katowice), Maciej Kruczek (GKS Katowice), Patryk Wajda (GKS Katowice), Paweł Dronia ( Ravensburg Towerstars).

Napastnicy: Kamil Wałęga (HK 32 Liptovski Mikulas), Paweł Zygmunt (HC Litvinov), Alan Łyszczarczyk (Comarch Cracovia), Mateusz Michalski (Comarch Cracovia), Patryk Wronka (Comarch Cracovia), Krystian Dziubiński (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim), Dominik Paś (JKH GKS Jastrzębie), Grzegorz Pasiut (GKS Katowice), Bartosz Fraszko (GKS Katowice), Radosław Galant (GKS Tychy), Filip Starzyński (GKS Tychy), Bartłomiej Jeziorski (GKS Tychy).

Sztab szkoleniowy: Robert Kalaber – Trener główny, Grzegorz Klich – Trener asystent, Marek Batkiewicz – Trener bramkarzy, Ireneusz Jarosz – Trener analityk, Wojciech Chowaniec – Serwisant, Krzysztof Jarosz – Serwisant, Zbigniew Galicki – Fizjoterapeuta, Hubert Paszkiewicz – Fizjoterapeuta, Wojciech Kania – Lekarz.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024