Silesion.PL

serwis informacyjny

Dziś poznamy ostatnich finalistówPreZero Grand Prix

Niedziela jest ostatnim dniem rozgrywania cyklu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki na Monta Beach Volley Club w Warszawie. O dwa miejsca premiowane awansem do turnieju finałowego walczą Indykpol AZS Olsztyn, PGE Skra Bełchatów, Ślepsk Malow Suwałki oraz KRISPOL Września.

Wielki krokami zbliża się koniec zmagań w fazie grupowej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Niedziela jest ostatnim dniem rywalizacji, kiedy zespoły PlusLigi i TAURON 1. Ligi walczą o dwa miejsca w turnieju finałowym, który zostanie rozegrany w Gdańsku. 

 Jako pierwsi swoje mecze rozegrali bełchatowianie oraz wrześnianie. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji od pierwszego gwizdka sędziego. Zespoły rozegrały wyrównane trzysetowe spotkanie, które ostatecznie wygrali siatkarze PGE Skry 2:1. Szczerze mówiąc liczyłem na trochę więcej. Liczyłem, że uda się nam wygrać. Nie ukrywałam, że bałem się, iż zawodnicy trochę się przestraszą nazwisk po drugiej stronie siatki. Niestety tak się stało i to nie była taka gra na piasku, jakiej się spodziewałem. Gdybyśmy zagrali o dwadzieścia procent więcej, to na pewno byśmy wygrali. Teraz możemy tylko gdybać. Bełchatowianie zagrali na tyle, żeby wygrać. Serdecznie im gratuluję. Przed nami jeszcze dwa mecze i wszystko jest jeszcze możliwe – powiedział Marian Kardas, trener KRISPOL Września.

Zespół z Bełchatowa nie ukrywa, że cieszy się iż może brać udział w turnieju PreZeroGrand Prix PLS. To jeden z etapów przygotowań do sezonu 2020/21 PlusLigi. 

– Myślę, że to jest ciekawa formuła. My tu gramy z trzech powodów: dla kibiców, dla sponsorów, a przede wszystkim dla polskiej siatkówki. Jesteśmy teraz w trudnym momencie, jeśli chodzi o sport. W czasach pandemii sport nie jest najważniejszy i ten turniej to tak naprawdę jest zadbanie o naszą dyscyplinę. To jest pokazywane w telewizji, ludzie to oglądają, wypełniamy lukę, która była w ostatnim czasie – podkreślił Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry. W kolejnych niedzielnych meczach zagra odpowiednio Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki, KRISPOL Września – Ślepsk Malow Suwałki, PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn, Indykpol AZS Olsztyn – KRISPOL Września oraz Ślepsk Malow Suwałki – PGE Skra Bełchatów.

Przypomnijmy, że PreZero Grand Prix PLS rozgrywane jest na piachu. Na boisku drużyna liczy 4 osoby (skład drużyny może liczyć od 4 do 8 zawodniczek/zawodników).

Najlepsze siatkarki i siatkarze z PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. Ligi najpierw zawitały do Krakowa. Teraz rywalizują w stolicy (31 lipca-2 sierpnia, Monta Beach Volley Club). Wielki finał rozegrany zostanie natomiast w Gdańsku (7-9 sierpnia, LOTOS Stadion Letni Gdańsk).Program trzeciego dnia PreZero Grand Prix PLS w Warszawie
2 sierpnia (niedziela)
Grupa C

  • 9.30 PGE Skra Bełchatów – KRISPOL Września
  • 11.00 Indykpol AZSOlsztyn – Ślepsk Malow Suwałki
  • 12.30 KRISPOL Września – Ślepsk Malow Suwałki
  • 14.00 PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn
  • 15.30 Indykpol AZS Olsztyn – KRISPOL Września
  • 17.00 Ślepsk Malow Suwałki – PGE Skra Bełchatów

Fot. Piotr Sumara/PLS

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024