Silesion.PL

serwis informacyjny

PGE Skra i Indykpol AZS ostatnimi finalistami PreZero Grand Prix

Poznaliśmy wszystkich uczestników turniejów finałowych PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Ostatnie przepustki zapewniły sobie w niedzielę w Warszawie PGE Skra Bełchatów i Indykpol AZS Olsztyn.​

Przez dwa weekendy w Krakowie i Warszawie rozgrywane były turnieje fazy grupowej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, w której zagrało osiem żeńskich drużyn i szesnaście męskich zespołów.

Rywalizacja toczyła się odpowiednio na Kompleksie Sportowym Wanda Kraków oraz Monta Beach Volley Club. 

W pierwszym historycznym cyklu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki wzięło udział siedem zespołów TAURON Ligi: #VolleyWrocław, DPD Legionovia Legionowo, E. LECLERC MOYA Radomka Radom, Enea PTPS Piła, Energa MKS Kalisz, Grot Budowlani Łódź, KS Pałac Bydgoszcz oraz pierwszoligowa SAN-Pajda Jarosław. 

Podczas zmagań w grupie A w Krakowie awans do turnieju finałowego uzyskały Grot Budowlani Łódź oraz #VolleyWrocław. Natomiast w grupie B, która rywalizowała podczas zawodów w Warszawie najlepsze okazały się Enea PTPS Piła oraz KS Pałac Bydgoszcz. 



Super, że Polska Liga Siatkówki wpadła na pomysł, żeby zorganizować taki turniej. Dzięki tym zawodom możemy bliżej poznać się, jako drużyna, zgrać się ze sobą, a przy tym przyjrzeć się innym zespołom, które będą za niedługo naszymi rywalami w TAURON Lidze. Bardzo cieszymy się, że jedziemy do Gdańska – powiedziała Koleta Łyszkiewicz, atakująca zespołu z Piły.

W turniejach męskich zagrało natomiast dwanaście drużyn PlusLigi: Aluron CMC Warta Zawiercie, Asseco Resovia Rzeszów, GKS Katowice, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Indykpol AZS Olsztyn, Jastrzębski Węgiel, KGHM Cuprum Lubin, MKS Będzin, PGE Skra Bełchatów, Stal Nysa, Ślepsk Malow Suwałki i VERVA Warszawa ORLEN Paliwa oraz cztery TAURON 1. Ligi Mężczyzn: BBTS Bielsko-Biała, BKS Visła Bydgoszcz, KRISPOL Września i LUK Politechnika Lublin.

Z części krakowskiej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki do turnieju finałowego awansowały: GKS Katowice i Asseco Resovia Rzeszów (grupa A) oraz Jastrzębski Węgiel i MKS Będzin (grupa D). Z zawodów zorganizowanych na Monta Beach Volley Club w Warszawie do Gdańska pojadą: KGHM Cuprum Lubin i VEVRA Warszawa ORLEN Paliwa (grupa B) oraz PGE Skra Bełchatów i Indykpol AZS Olsztyn (grupa C).

Mecze były bardzo zacięte, co najlepiej pokazał ten ostatni, który zagraliśmy przeciwko ekipie z Warszawy. Wszyscy dali z siebie przysłowiowego maksa. Bardzo cieszymy się, że awansowaliśmy do finału – wyznał Paweł Rusek, trener KGHM Cuprum.

Wyniki PreZero Grand Prix PLS 2020:

w Krakowie 24 lipca Grupa A

  • GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – #VOLLEYWROCŁAW 2:1 (26:28, 25:16, 15:11). MVP Jagoda Gruszczyńska
  • ENERGA MKS KALISZ – SAN-PAJDA JAROSŁAW 2:0 (25:22, 25:16). MVP Karolina Bednarek
  • #VOLLEYWROCŁAW – SAN-PAJDA JAROSŁAW 2:0 (25:14, 25:22). MVP Paula Słonecka
  • GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – ENERGA MKS KALISZ 2:1 (25:23, 22:25, 15:8). MVP: Ewelina Tobiasz
  • ENERGA MKS KALISZ – #VOLLEYWROCŁAW 1:2 (25:23, 15:25, 8:15). MVP: Agnieszka Adamek
  • SAN-PAJDA JAROSŁAW – GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ 0:2 (15:25, 18:25). MVP: Oliwia Michal

Awans do turnieju finałowego: Grot Budowalni Łódź i #VolleyWrocław

25 lipca Grupa A

  • GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – BBTS BIELSKO-BIAŁA 0:2 (18:25, 20:25). MVP Kacper Popik
  • GKS KATOWICE – ASSECO RESOVIA RZESZÓW 0:2 (17:25, 23:25). MVP Bartłomiej Krulicki
  • BBTS BIELSKO-BIAŁA – ASSECO RESOVIA RZESZÓW 1:2 (26:28, 25:19, 12:15). MVP Paweł Woicki
  • GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – GKS KATOWICE 0:2 (23:25, 15:25). MVP Sławomir Stolc
  • GKS KATOWICE – BBTS BIELSKO-BIAŁA 2:0 (25:20, 25:20). MVP Jan Firlej
  • ASSECO RESOVIA RZESZÓW – GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE 1:2 (19:25, 29:27, 11:15). MVP Krzysztof Rejno

Awans do turnieju finałowego: Asseco Resovia Rzeszów i GKS Katowice

26 lipca Grupa D (Kraków)

  • JASTRZĘBSKI WĘGIEL – STAL NYSA 2:0 (25:16, 25:15). MVP Jakub Popiwczak
  • ALURON CMS WARTA ZAWIERCIE – MKS BĘDZIN 2:1 (25:19, 25:27, 15:10). MVP Jędrzej Brożyniak
  • STAL NYSA – MKS BĘDZIN 0:2 (20:25, 11:25). MVP Rafał Faryna
  • JASTRZĘBSKI WĘGIEL – ALURON CMS WARTA ZAWIERCIE 2:0 (25:20, 25:20). MVP Rafał Szymura
  • ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE – STAL NYSA 2:0 (25:18, 25:21). MVP Grzegorz Bociek
  • MKS BĘDZIN – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2:1 (16:25, 25:21, 15:7). MVP Rafał Faryna

Awans do turnieju finałowego: Jastrzębski Węgiel i MKS Będzin

Wyniki PreZero Grand Prix PLS w Warszawie

31 lipca Grupa B

  • DPD LEGIONOVIA LEGIONOWO – ENEA PTPS PIŁA 1:2 (25:22, 15:25, 12:15). MVP Natalia Skrzypkowska
  • E. LECLERC MOYA RADOMKA RADOM – KS PAŁAC BYDGOSZCZ 1:2 (25:23, 12:25, 9:15). MVP Ewelina Żurowska
  • ENEA PTPS – KS PAŁAC BYDGOSZCZ 2:0 (25:20, 25:21). MVP Sylwia Kucharska
  • DPD LEGIONOVIA LEGIONOWO – E. LECLERC MOYA RADOMKA RADOM 2:0 (25:19, 27:25). MVP Paulina Majkowska
  • E. LECLERC MOYA RADOMKA RADOM – ENEA PTPS PIŁA 0:2 (15:25, 18:25). MVP Patrycja Gądek
  • KS PAŁAC BYDGOSZCZ – DPD LEGIONOVIA LEGIONOWO 2:1 (25:20, 13:25, 15:13). MVP Monika Jagła

Awans: Enea PTPS Piła i KS Pałac Bydgoszcz

1 sierpnia (sobota)
Grupa B

  • VERVA WARSZAWA ORLEN PALIWA – BKS VISŁA BYDGOSZCZ 2:0 (25:20, 25:18). MVP Michał Superlak
  • LUK POLITECHNIKA LUBLIN – KGHM CUPRUM LUBIN 1:2 (25:23, 19:25, 12:15). MVP Adam Lorenc
  • BKS VISŁA BYDGOSZCZ – KGHM CUPRUM LUBIN 0:2 (16:25, 20:25). MVP Mariusz Magnuszewski
  • VERVA WARSZAWA ORLEN PALIWA – LUK POLITECHNIKA LUBLIN 1:2 (25:21, 24:26, 10:15). MVP Bartłomiej Malec
  • LUK POLITECHNIKA LUBLIN – BKS VISŁA BYDGOSZCZ 2:0 (25:19, 25:23). MVP Grzegorz Pająk

Awans: KGHM Cuprum Lubin i VERVA Warszawa ORLEN Paliwa

2 sierpnia (niedziela)
Grupa C

  • PGE SKRA BEŁCHATÓW – KRISPOL WRZEŚNIA 2:1 (20:25, 25:19, 15:10). MVP Norbert Huber
  • INDYKPOL AZS OLSZTYN – ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI 2:1 (25:21, 20:25, 15:10). MVP Jakub Czerwiński
  • KRISPOL WRZEŚNIA – ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI 2:1 (25:15, 26:28, 15:6). MVP Łukasz Kalinowski
  • PGE SKRA BEŁCHATÓW – INDYKPOL AZS OLSZTYN 2:0 (25:23, 29:27). MVP Karol KŁOS
  • INDYKPOL AZS OLSZTYN – KRISPOL Września 2:1 (25:22, 19:25, 16:14). MVP Jędrzej Gruszczyński
  • ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI – PGE SKRA BEŁCHATÓW 2:1 (19:25, 25:21, 15: 8) MVP Mateusz Czunkiewicz.


Awans: PGE Skra Bełchatów i Indykpol AZS Olsztyn.

Program turnieju finałowego PreZero Grand Prix PLS w Gdańsku

7 sierpnia (piątek)
godz. 11.00 Grot Budowalni Łódź – KS Pałac Bydgoszcz
godz. 12.30 #VolleyWrocław – Enea PTPS Piła
godz. 15.30 Mecz o 3. miejsce
godz. 17.00 Mecz o 1. miejsce

8 sierpnia (sobota) – ćwierćfinały
godz. 11.00 GKS Katowice – MKS Będzin
godz. 12.30 Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel
godz. 15.30 KGHM Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn
godz. 17.00 VEVRA Warszawa ORLEN Paliwa – PGE Skra Bełchatów

9 sierpnia (niedziela)
godz. 11.00 zw. meczu GKS Katowice – MKS Będzin/ zw. meczu Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel
godz. 12.30 zw. meczu KGHM Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn / zw. meczu VEVRA Warszawa ORLEN Paliwa – PGE Skra Bełchatów
godz. 15.30 Mecz o 3. miejsce
godz. 17.00 Mecz o 1. miejsce.