Silesion.PL

serwis informacyjny

KGHM Cuprum Lubin oraz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa w turnieju finałowym PreZero Grand Prix PLS

Sobota była drugim dniem, kiedy na Monta Beach Volley Club rozgrywany był PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Awans do turnieju finałowego wywalczyły KGHM Cuprum Lubin oraz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. W sobotnim turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki rywalizowały dwie drużyny PlusLigi – KGHM Cuprum Lubin oraz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa i dwa zespoły TAURON 1. Ligi Mężczyzn – BKS Visła Bydgoszcz oraz LUK Politechnika Lublin.

Zaciętej walki i emocji nie zabrakło w żadnym meczu. Co więcej, to dopiero ostatni mecz dnia pomiędzy lubinianami i warszawianami zadecydował o tym, które drużyny awansowały do turnieju finałowego w Gdańsku.Świetny poziom sportowy zaprezentowały zarówno ekipy plusligowe, jak również pierwszoligowe. Ostatecznie do turnieju finałowego awans uzyskał KGHM Cuprum Lubin oraz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.

Wszystko układało się nam bardzo dobrze – od ataku przez blok, a na obronie kończąc. Swoją zagrywką również utrudnialiśmy grę przeciwnikom. Nie ukrywaliśmy, że bardzo chcieliśmy wygrać wszystkie trzy mecze w Warszawie, aby móc pojechać na turniej finałowy do Gdańska. Cieszymy się bardzo, że wszystko tak dobrze się dla nas ułożyło – powiedział Adam Lorenc, atakujący KGHM Cuprum Lubin.

Pierwsze miejsce w grupie B zajęli lubinianie, a drugie siatkarze ze stolicy. – Ważne, że wytrzymaliśmy końcówkę tie-breaka. Cały mecz był bardzo zacięty. Dobrze, że udało się nam utrzymać koncentrację do końca i zwyciężyć. Sami sobie skomplikowaliśmy sytuację w grupie, bo przegraliśmy w słabym stylu z LUK Politechniką. Do Gdańska jedziemy z jednym celem – walczyć o wygraną – wyznał Michał Superlak, atakujący VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.

Trzecie miejsce zajęła LUK Politechnika Lublin, natomiast na czwartej lokacie uplasował się BKS Visła Bydgoszcz. W niedzielę zostaną rozegrane już ostatnie mecze grupowe cyklu turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. O ostatnie dwa miejsca premiowane awansem walczyć będzie Indykpol AZS Olsztyn, PGE Skra Bełchatów, Ślepsk Malow Suwałki oraz Krispol Września.

W trakcie drugiego dnia PreZero Grand Prix w Warszawie w wyjątkowy sposób upamiętniona została kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na trybunach pojawiła się okolicznościowa biało-czerwona kartoniada, a na bandach ledowych oraz telebimach zostały wyświetlone specjalne grafiki. Godzinę „W” uczczono minutą ciszy.

Wyniki drugiego dnia PreZero Grand Prix PLS w Warszawie:
1 sierpnia (sobota)

  • VERVA WARSZAWA ORLEN PALIWA – BKS VISŁA BYDGOSZCZ 2:0 (25:20, 25:18). MVP Michał Superlak;
  • LUK POLITECHNIKA LUBLIN – KGHM CUPRUM LUBIN 1:2 (25:23, 19:25, 12:15). MVP Adam Lorenc;
  • BKS VISŁA BYDGOSZCZ – KGHM CUPRUM LUBIN 0:2 (16:25, 20:25). MVP Mariusz Magnuszewski;
  • VERVA WARSZAWA ORLEN PALIWA – LUK POLITECHNIKA LUBLIN 1:2 (25:21, 24:26, 10:15). MVP Bartłomiej Malec;
  • LUK POLITECHNIKA LUBLIN – BKS VISŁA BYDGOSZCZ 2:0 (25:19, 25:23). MVP Grzegorz Pająk.
  • KGHM CUPRUM LUBIN – VERVA WARSZAWA ORLEN PALIWA 1:2 (21:25, 25:23, 20:22). MVP Igor Grobelny.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024