Dubajski standard w Wiśle
Nazwa inwestycji nie jest bynajmniej przypadkowa. Kiedy zagłębić się w historię powstania apartamentowców Magiczny Horyzont w Wiśle okazuje się, że sporo tu zaskakujących detali. Jakie? Choćby to, że każdy z 28 apartamentów ma swoją prywatną windę jak w nowojorskim penthouse – właściciele mogą więc wjechać z podziemnego garażu wprost do swojego apartamentu.
Skąd takie luksusowe rozwiązanie w polskim kurorcie? Pierwotnym deweloperem projektu była zagraniczna spółka realizująca ultraluksusowe apartamentowce w Dubaju m.in. najnowszy projekt 219 Boat Club, w którym każdy z lokali ma dla odmiany swój prywatny basen. Podobny, niespotykany w polskich kurortach standard wprowadzono do Wisły. Apartamenty mają duże metraże, większość 70–90 mkw., po kilka tarasów przypisanych do jednego lokalu, duże ogródki. – To standard rzadko spotykany w segmencie apartamentów wakacyjnych w Polsce, choć w naszym kraju pojawia się coraz więcej zamożnych osób, które chcą mieć luksusowy second home na własne potrzeby w górach – wyjaśnia Jacek Twardowski, prezes spółki WeWell, która przejęła projekt.
Pełna prywatność z panoramą na Beskidy
Inwestycja wpisuje się w trend poszukiwania przez nabywców dużych apartamentów wakacyjnych w kameralnych budynkach zlokalizowanych tak, by zapewniały maksimum prywatności. Choć w polskich kurortach apartamentowce na kilkadziesiąt czy 200-300 lokali nadal cieszą się zainteresowaniem, to wkracza do nich także segment premium. – Spora grupa kupujących ceni sobie prywatność, nie chcą spędzać weekendów w tłumie turystów. To nabywcy, którzy bywali w dziesiątkach luksusowych hoteli na świecie, na szybki weekendowy odpoczynek w Polsce nie wybierają hoteli, stawiają na kameralność i otoczenie natury – ocenia Jacek Twardowski.
Spółka do opracowania koncepcji wykończenia wnętrz w Magicznym Horyzoncie zaprosiła więc projektantki, które mają doświadczenie w aranżowaniu luksusowych wnętrz, m.in. Sylwię Pogorzelską z warszawskiej pracowni OIKOI, która w londyńskiej pracowni projektowała wnętrza hotelu Ritz Carlton oraz przestrzenie W Hotels – sieci należącej do Marriotta. W teamie projektującym apartamenty w Wiśle znalazła się również architektka Magdalena Śliwka z pracowni Black Deer Workshop, która wspólnie z Sylwią Pogorzelską stworzyła także pracownię MoveIn.Book.
Dubaj, Indie, Polska i magiczny realizm
W projekcie od samego początku splatają się różne wątki: zagraniczny inwestor z Indii budujący w Dubaju, magiczny realizm po sąsiedzku – ponieważ tuż obok apartamentowców zlokalizowane jest największe w Polsce Muzeum Magicznego Realizmu, ale i silnie polski akcent – piękno Beskidów za oknami apartamentów. Takie też mają być wnętrza apartamentów. Projektantki postawiły na międzynarodowy miks, z silnym akcentem na polskość. W ramach pakietów wykończeniowych zaplanowano więc hiszpańską i włoską glazurę z firm Ceramiche Refin oraz Baldocer, niemieckie tapety A.S. Creation. Dominują jednak rodzimy projektanci: na podłodze przewidziano Charme Parquet Luxury Vinyl.
– Krzesła wybrałyśmy z linii Fameg, mają łagodną linię nadającą lekkości wnętrzu, a jednocześnie wysoką jakość i trwałość dlatego często zdobią wnętrza prestiżowych restauracji i 5* hoteli – wyjaśnia Sylwia Pogorzelska z OIKOI. Lekki, ażurowy design wyróżnia też oświetlenie, w tym modną lampę wiszącą Capello.
Do lokalizacji budynków w otoczeniu natury projektantki nawiązują kolorystyką. Dużo tu stonowanych barw: drewna, szarości, delikatnej, naturalnej zieleni.
Taką kolorystkę zyska też modernizowana na budynkach elewacja oraz tarasy. Za koncepcję zewnętrznych zmian odpowiada architekt Paweł Stec, który wcześniej w Wiśle zrealizował m.in. hotel Aries.
Zakończenie modernizacji planowane jest na lato 2023 r. Magiczny Horyzont tworzą w sumie 3 budynki z 28 apartamentami. Ich otoczenie blisko natury jest spójne z całą koncepcją jaką spółka WeWell wprowadziła na rynek. To budowa apartamentów wakacyjnych dla osób, które nastawione są na odpoczynek w duchu wellbieingu – blisko natury, aktywnie, z dbałością zarówno o zdrowie fizyczne jak i dobrostan psychiczny. Turystyka i spędzanie czasu zgodnie z trendem slow turystyki jest w Polsce coraz popularniejsze. Wiele osób w czasie wyjazdów i tych, którzy apartamenty w kurortach kupują dla siebie szuka miejsc poza masową turystką. I podobnie jak na świecie wśród osób zamożnych znane i cenione są kameralne hotele z sieci Small Luxury Hotels, tak chętnie jako prywatne miejsca wypoczynku kupują wille i mieszkania wakacyjne z kategorii Boutique Luxury Apartments. Ceny apartamentów w Magicznym Horyzoncie zaczynają się od 500 tys. do 1,6 mln zł.
informacja prasowa
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).