Silesion.PL

serwis informacyjny

Dozory za dotkliwe pobicie obywateli Gruzji w Jaworznie

Dozory za dotkliwe pobicie obywateli Gruzji w Jaworznie

fot. Śląska Policja

Brutalne pobicie 40-letniego obywatela Gruzji przez 4-osobową grupę napastników w Jaworznie wstrząsnęło lokalną społecznością. Incydent miał miejsce w niedzielę, 9 lipca, około godziny 18:00. Policjanci otrzymali zgłoszenie o ataku dwóch mężczyzn na dwóch obywateli Gruzji w rejonie sklepu przy ulicy Chopina.

Według ustaleń śledczych, napastnicy, dwóch mężczyzn w wieku 22 i 30 lat oraz dwie kobiety w wieku 21 i 23 lat, zaatakowali pokrzywdzonych po wcześniejszych utarczkach słownych. Ofiary zostali dotkliwie pobite, a jeden z mężczyzn trafił do szpitala w ciężkim stanie. Drugi mężczyzna, próbując obronić kolegę, również doznał obrażeń twarzy.

W sytuacji, w której napastnicy kontynuowali agresję, ekspedientka z pobliskiego sklepu zainterweniowała, próbując ochronić pobitego mężczyznę. Przywołała na pomoc policję, która szybko zareagowała i aresztowała pijanych sprawców. W wyniku badań stanu trzeźwości ujawniono, że wszyscy zatrzymani mieli od 2 do 3 promili alkoholu we krwi.

Po wytrzeźwieniu, wszyscy czterej napastnicy usłyszeli zarzuty za pobicie, a jedna z kobiet odpowiedzialna za znieważenie policjantów. Prokuratura podjęła decyzję o objęciu całej czwórki policyjnym dozorem oraz nałożyła na nich zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat.

źródło: Śląska Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze