Silesion.PL

serwis informacyjny

Damian Zbozień zasila szeregi Wisły Płock

Kolejnym nowym zawodnikiem Wisły Płock został Damian Zbozień. 31-letni prawy obrońca związał się z płockim klubem roczną umową z możliwością przedłużenia jej o kolejne dwanaście miesięcy.

Damian Zbozień urodził się 25 kwietnia 1989 roku. Przez cztery ostatnie sezony reprezentował barwy Arki Gdynia. W tym czasie wystąpił w 132 spotkaniach tego klubu, w których zanotował 9 bramek i 9 asyst. W 2017 roku cieszył się ze zdobycia Pucharu i Superpucharu Polski, a rok później także z obrony tego drugiego trofeum. W minionym sezonie zagrał w 32 meczach PKO BP Ekstraklasy.

Zanim zasilił szeregi Arkowców występował również w kilku innych ekstraklasowych drużynach, takich jak: KGHM Zagłębie Lubin, GKS Bełchatów czy Piast Gliwice. W swoim piłkarskim CV ma również grę dla rosyjskiego Amkara Perm czy też pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz oraz Legii Warszawa.

– Chciałbym wreszcie powalczyć o jakieś wyższe lokaty w ekstraklasie. Mam nadzieję, że zbudujemy na tyle mocny zespół, żeby grać o coś więcej niż tylko pozostanie w elicie – powiedział Damian Zbozień tuż po podpisaniu kontraktu z Wisłą Płock.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024