Silesion.PL

serwis informacyjny

Bukmacherzy typują : Polska wygra grupę i odpadnie w 1/8 finału Mistrzostw Świata w Rosji 2018

Zdaniem bukmacherów Polska jest faworytem wszystkich trzech spotkań grupowych Mistrzostw Świata w Rosji.

Według nich największe problemy biało-czerwoni będą mieli z Kolumbią.

Faworytem do triumfu na Mistrzostwach w Rosji są dla bukmacherów z firmy Fortuna Niemcy. Za złotówkę postawioną na drużynę Joachima Loewa można w tej chwili zarobić 5,5 zł. Duże szanse specjaliści dają też Brazylii (kurs 6,00), Francji (6,50) i Hiszpanii (8,00). STS, inny legalny bukmacher jest mniej zdecydowany: kurs 6,00 obowiązuje w przypadku Niemiec, Brazylii i Francji.

 

Za końcową wygraną Polaków bukmacherzy z tej firmy są skłonni zapłacić aż 40 zł za jedną postawioną złotówkę, ale wynik ten można traktować jako co najwyżej średni. Niewiele większe szanse mają gospodarze mundialu (kurs na Rosję – 35,00). Najwięcej wzbogacić mogą się za to kibice stawiający na Panamę lub Arabię Saudyjską. W przypadku zwycięstwa tych reprezentacji Fortuna zapłaci aż tysiąc złotych za postawioną złotówkę.

Spośród grupowych rywali Polaków większe szanse na końcowy triumf mają według Fortuny Kolumbijczycy (kurs 25,00). Co ciekawe, mimo to to drużyna Adama Nawałki jest faworytem bezpośredniego starcia. Za wygraną biało-czerwonych w Kazaniu bukmacherzy płacą 2,50 zł za postawioną złotówkę, a za zwycięstwo Kolumbii o 20 groszy więcej. Kurs na remis to 3,15. Podobne kursy na to spotkanie ma także STS (2,50 za wygraną Polski, 2,92 – Kolumbii, 3,00 – remis).

 

Polacy i Kolumbijczycy to faworyci do wyjścia z grupy H do fazy pucharowej. Kurs za mistrzostwo świata w przypadku Senegalu to 125,00, a w przypadku – dokładnie dwa razy więcej.

Fortuna umożliwia też zakład na to, na jakim etapie Polska odpadnie z Mundialu. Najniższy kurs, a więc najbardziej prawdopodobne rozwiązanie, to odpadnięcie w 1/8 finału, czyli w pierwszym etapie fazy pucharowej (kurs 2,45).

 

Największe szanse na wygranie mundialu w 2018 roku ma reprezentacja Brazylii – informuje serwis ESPNFC.com, opierając się na analitycznej witrynie FiveThirtyEight i wyliczanym przez nią współczynniku SPI. Polska znalazła się poza czołową ósemką.

Ocena na podstawie SPI (Soccer Power Index) wykazała, że najsilniejszą grupą jest grupa B (Portugalia, Hiszpania, Maroko, Iran), a zaraz za nią znalazły się grupa F (Niemcy, Meksyk, Szwecja, Korea Południowa) i D (Argentyna, Chorwacja, Nigeria, Islandia).

Najsłabsza grupa w ocenie amerykańskich analityków to grupa A (Rosja, Arabia Saudyjska, Egipt, Urugwaj), w której nie znalazł się ani jeden zespół z czołowej dziesiątki rankingu SPI. “Polską” grupa H, w której obok naszej reprezentacji zagrają także Kolumbia, Senegal i Japonia, uznano za trzecią najsłabszą. Przedostatnia jest grupa G – Belgia, Panama, Tunezja i Anglia.

Soccer Power Index jako głównego faworyta mistrzostw wskazał Brazylią, z blisko 20-procentową szansą na końcowy triumf (20,8). “Canarinhos” znaleźli się przed Hiszpanią (15,9 procent) i Niemcami (10,9). Kolejne miejsca przypadły Argentynie (7,0), Francji (6,0), Belgii (5,7), Portugalii (5,4) i Anglii (4,9). Szans reprezentacji Polski nie podano.

Najpoważniejszymi kandydatami do wygrania mundialu zdaniem bukmacherów są Niemcy. U większości z nich kurs na obrońców trofeum to 9-2 lub 5-1. Zakłady na Brazylię są przyjmowane głównie w stosunku 5-1 i 11-2.

 

źródło: rp.pl ; sportowefakty.wp.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024