Silesion.PL

serwis informacyjny

Block Capital została oficjalną agencją NFT Legii Warszawa

Block Capital zostala oficjalna agencja NFT Legii Warszawa

Block Capital zostala oficjalna agencja NFT Legii Warszawa

Firma Block Capital została oficjalną agencją NFT Legii Warszawa. Legia Warszawa jest pierwszym klubem piłkarskim w Europie, który podpisał umowę z agencją NFT.

●    Dzięki współpracy z Capital Block Legia Warszawa została pierwszym europejskim klubem piłkarskim, który posiada oficjalną agencję NFT.
●    Współpraca pomiędzy Legią Warszawa a Capital Block umożliwi edukowanie kibiców, nawiązywanie kontaktów oraz budowanie społeczności. Firma Capital Block ma za zadanie opracowywać dropy, które umożliwią kibicom posiadanie, kolekcjonowanie i sprzedawanie ważnych momentów w historii klubu.

Firma Capital Block została dedykowaną agencją sportowo-rozrywkową NFT Legii Warszawa oraz sponsorem klubu. To pierwsze partnerstwo w Europie, w ramach którego klub piłkarski rozpoczyna współpracę z agencją NFT, która będzie odpowiedzialna za:


●    Identyfikowanie, tworzenie I budowanie przejrzystej strategii NFT
●    Identyfikowanie zasobów, które można wykorzystać jako NFT w nowych projektach
●    Rozbudowanie społeczności NFT Legii Warszawa
●    Edukację kibiców w obszarze NFT
●    Wprowadzenie NFT dla kibiców Legii Warszawa
●    Doradzanie w zakresie platform NFT I marketplace

– Wierzymy, że współpraca z Capital Block umożliwi nam jeszcze bardziej uwolnić potencjał najpopularniejszej marki sportowej w tej części Europy. Dla nas jest to kolejny pionierski krok w rozwoju obszaru komercyjnego klubu. Jako Legia chcemy angażować się w nowe gałęzie nowoczesnego biznesu – mówi dyrektor komercyjny Legii Warszawa Paweł Kokosza.

NFT to zasób cyfrowy, w którego składa wchodzą obrazy i filmy, jakie można kupować, sprzedawać I zbierać. W obszarze sportu NFT pozwala kibicom być bliżej klubu, często oferując dodatkowe narzędzia, takie jak dostęp do unikalnych treści. Skuteczne wykorzystanie NFT zapewnia klubom nowe sposoby nawiązywania kontaktu z kibicami.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością rozpoczęcia współpracy z Legią Warszawa. To przełomowy moment w europejskiej piłce – Legia to pierwszy I aktualnie jedyny europejski klub z oficjalną agencją NFT. Mam nadzieję, że kibice będą mogli jeszcze bardziej zbliżyć się do ukochanego klubu. Legia dostrzegła potrzebę długoterminowej, dobrze zorganizowanej strategii NFT, dzięki której będzie miała możliwość zbudowania zaangażowanej społeczności pasjonatów piłki nożnej. NFT ma potencjał aby stać się najpotężniejszym narzędziem, które angażuje fanów danego klubu – mówi CEO Capital Block Tim Mangnall.

Capital Block

Capital Block to jedyna dedykowana agencja Sports and Entertainment NFT skupiająca się na klubach sportowych i drużynach. Capital Block pomaga klubom sportowym, markom, domom produkcyjnym, artystom, celebrytom i artystom poruszać się po przestrzeni NFT, poprzez głębokie zrozumienie tego, co działa, a co nie, oraz najlepszych platform NFT do współpracy.

Capital Block współpracuje obecnie z Galatasaray, a więcej znaczących partnerstw zostanie ogłoszonych w 2022 roku. Capital Block jako agencja NFT jest neutralna pod względem platformy, co oznacza, że identyfikuje najlepsze możliwości dla swoich klientów, łącząc ich z odpowiednimi partnerami, jednocześnie budując społeczność NFT i długoterminową strategię, która jest niezbędnym elementem każdego projektu NFT.

Capital Block to ewolucja firmy Capital Sports Media, która jest właścicielem i zarządza inwentarzem sportowym oraz ogólną działalnością medialną w klubach piłkarskich w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i Turcji.

Prezesem Capital Block jest Tim Mangnall. Tim pełni również tę samą rolę w Capital Sports Media, do którego dołączył w 2017 roku, zanim wydzielił Capital Block. Wcześniej był dyrektorem handlowym w Premier Sports Network, specjalistycznej agencji sportowej i handlowej dla branży sportowej i rozrywkowej.

Legia Warszawa

Legia Warszawa to najbardziej utytułowany klub w Polsce z 15 tytułami mistrzowskimi i 19 trofeami Pucharu Polski, a także jest liderem tabeli wszech czasów Ekstraklasy. Najpopularniejszy i najbardziej znany klub w Europie Środkowej, jego media społecznościowe śledzi blisko 2 miliony fanów. Legia została założona w 1916 roku przez żołnierzy marszałka Józefa Piłsudskiego na froncie wschodnim I wojny światowej. Stadion Legii znajduje się przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie i ma pojemność 31 tysięcy miejsc. Jako jedyny polski klub Legia dwukrotnie występowała w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA — w sezonach 1995/1996 i 2016/17. Największymi osiągnięciami klubu na arenie międzynarodowej są półfinał Pucharu Europy 1969/1970, półfinał Pucharu Zdobywców Pucharów 1990/1991 oraz ćwierćfinał Ligi Mistrzów UEFA 1995/1996. Dwa lata temu klub otworzył Legia Training Center — najnowocześniejszy tego typu obiekt w Europie Środkowej.

Co to jest NFT?

NFT to zasób cyfrowy, w którego składa wchodzą obrazy i filmy, jakie można kupować, sprzedawać I zbierać. W obszarze sportu NFT pozwala kibicom być bliżej klubu, często oferując dodatkowe narzędzia, takie jak dostęp do unikalnych treści. Skuteczne wykorzystanie NFT zapewnia klubom nowe sposoby nawiązywania kontaktu z kibicami.

Co zyska Legia Warszawa dzięki NFT?

Dzięki współpracy z Capital Block Legia Warszawa została pierwszym europejskim klubem piłkarskim, który posiada oficjalną agencję NFT. Współpraca pomiędzy Legią Warszawa a Capital Block umożliwi edukowanie kibiców, nawiązywanie kontaktów oraz budowanie społeczności. Firma Capital Block ma za zadanie opracowywać dropy, które umożliwią kibicom posiadanie, kolekcjonowanie i sprzedawanie ważnych momentów w historii klubu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author