Silesion.PL

serwis informacyjny

Nowy kontrakt Dawida Szymonowicza z Wartą Poznań

Warta Poznan herb koszulka

Warta Poznan herb koszulka

Podstawowy obrońca Warty Poznań, Dawid Szymonowicz podpisał nowy kontrakt z Klubem – umowa obowiązuje do końca czerwca 2024. – To jeden z liderów naszej obrony – podkreśla dyrektor sportowy „Zielonych”, Radosław Mozyrko.

26-letni piłkarz jest zawodnikiem Warty Poznań od października ubiegłego roku. Trafił wówczas do klubu ze stolicy Wielkopolski na zasadzie wolnego transferu. Podpisał kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejny rok. Krótko potem wskoczył do pierwszego składu – było to w przerwie meczu z Lechią Gdańsk, gdy zastąpił kontuzjowanego Bartosza Kielibę. I od tego momentu Dawid Szymonowicz nie opuścił ani minuty w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Gra jako środkowy obrońca.

– Przedłużyliśmy kontrakt z Dawidem do czerwca 2024 roku. Wstępnie zawodnik miał do nas dołączyć na, jak to wtedy określiliśmy, wypożyczenie w angielskim stylu, czyli grać u nas tylko do końca pierwszej części sezonu. Już wtedy miałem jednak plan z tyłu głowy, że jeżeli odejdzie od nas zimą Aleks Ławniczak, to będę chciał rozmawiać z Dawidem o dłuższej współpracy. Tak się właśnie stało – mówi Radosław Mozyrko, dyrektor sportowy Warty Poznań i podkreśla: – Dawid fantastycznie wprowadził się do zespołu i do szatni, bardzo pomógł nam w zdobyciu 8 pkt w ostatnich jesiennych meczach i stał się jednym z liderów linii obrony. Postanowiliśmy więc wspólnie przedłużyć kontrakt. Wierzę w to, że zawodnik pomoże nam w osiągnięciu celu, jakim jest utrzymanie się w Ekstraklasie, a jednocześnie dzięki grze w Warcie Poznań uda mu się spełnić marzenia i trafić w przyszłości do zagranicznego klubu.

Dawid Szymonowicz tłumaczy, że wpływ na zawarcie nowej umowy z „Zielonymi” miało kilka kwestii. – Faktycznie, plany były zupełnie inne, bo miałem być tu tylko na chwilkę, ale od pewnego czasu rozmawialiśmy już o możliwości pozostania w Warcie Poznań na dłużej. Cieszę się, że udało się pogodzić wszystkie kwestie. Do tego doszła moja sytuacja rodzinna, ponieważ tu, w Poznaniu urodził mi się syn. Wspólnie z narzeczoną zdecydowaliśmy, że jeżeli Warta jest zainteresowana i jesteśmy w stanie się porozumieć, to będzie to dobra opcja, żeby zostać w Klubie na dłużej – wyjaśnia obrońca poznańskiej drużyny.

– Przy podjęciu tej decyzji ważną rolę odegrała też osoba trenera Dawida Szulczka. Wielokrotnie rozmawialiśmy i mogę powiedzieć, że jak na razie bardzo dobrze nam się współpracuje. Ja też czuję, że można się przy nim indywidualnie sporo nauczyć i robić postępy. Myślę, że od momentu, gdy trener Szulczek objął zespół Warty, to sposób naszej gry jest inny. Wiadomo, że o wynikach decydują detale, ale jestem pozytywnie nastawiony i wierzę w to, że z każdym meczem będzie to wyglądało coraz lepiej i będą szły za tym punkty – mówi piłkarz. – Jeśli chodzi o moje odczucia po pierwszych miesiącach w Klubie, to są one bardzo pozytywne. Na pewno dużym plusem jest atmosfera w szatni. Wcześniej byłem w drużynach z większą liczbą zawodników z innych krajów i szatnia Warty Poznań jest pod tym względem miłą odmianą.

Przypomnijmy, że Dawid Szymonowicz pochodzi z Lidzbarka Warmińskiego i jest wychowankiem tamtejszej Polonii. Potem grał jako junior w DKS Dobre Miasto i OKS 1945 Olsztyn, a rozgrywkach seniorskich zadebiutował w Stomilu Olsztyn. Na początku 2016 roku związał się z Jagiellonią Białystok, ale w klubie z Podlasia rozegrał tylko 24 mecze – odchodził bowiem na wypożyczenia do słowackiego klubu FC ViOn Zlate Moravce, Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, Rakowa Częstochowa, a poprzedni sezon spędził w Cracovii, z którą zdobył Superpuchar Polski. W Ekstraklasie rozegrał 67 spotkań i strzelił w nich 2 gole. Ma na koncie również 4 mecze w reprezentacji Polski do lat 20.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author