Silesion.PL

serwis informacyjny

ATAL z uchwałą lokalizacyjną dla Targowej w Chorzowie

Szkola Wizualizacja zielonego osiedla ATAL na Targowej w Chorzowie

Szkola Wizualizacja zielonego osiedla ATAL na Targowej w Chorzowie

Informacja prasowa: 9 marca radni Chorzowa, stosunkiem 13 głosów „za” i wobec jedynie 6 „przeciw”, podjęli uchwałę lokalizacyjną w trybie lex deweloper. Otwiera to drogę do zrealizowania przez ATAL, ogólnopolskiego dewelopera, nowoczesnej inwestycji mieszkaniowej przy ul. Targowej, w sąsiedztwie Parku Śląskiego. Dzięki inwestycji ATAL, zrujnowany i zaniedbany teren po byłym Ośrodku Postępu Technicznego zostanie zrewitalizowany i zyska nową funkcję.

Radni podjęli słuszną decyzję, gdyż w naszej ocenie zaproponowany sposób zagospodarowania działki przy ul. Targowej jest najlepszym z możliwych dla tego terenu. Funkcja mieszkaniowa z elementami usługowymi, w tym publiczną szkołą podstawową, jest dla Chorzowa korzystną i rozwojową perspektywą. Przysporzy nowoczesnej substancji mieszkaniowej i edukacyjnej oraz przyciągnie nowych mieszkańców do miasta borykającego się z ujemnym saldem migracji – mówi Mateusz Bromboszcz, wiceprezes ATAL.

Wizualizacja Zielonego Osiedla ATAL Na Targowej W Chorzowie
Wizualizacja “zielonego” osiedla ATAL na Targowej w Chorzowie

Inwestycja zakłada powstanie trzech kaskadowych budynków mieszkalnych, które zajmą powierzchnię ok. 17% działki będącej od 2018 roku we władaniu dewelopera. Oprócz mieszkań znajdą się w nich także lokale z przeznaczeniem na funkcje usługowe, np. przedszkole. W ramach inwestycji powstanie również nowoczesna publiczna szkoła podstawowa, która po wybudowaniu przez i na koszt dewelopera przejdzie na własność samorządu. Według wstępnych założeń, w szkole będzie mogło uczyć się ok. 200 uczniów
i uczennic, do dyspozycji których będą sala gimnastyczna i boisko zewnętrzne.

W oparciu o nasze ponad 30-letnie doświadczenie, kompetencje i wiedzę deweloperską, opracowaliśmy koncept nowoczesnego osiedla, które bardzo dobrze wkomponuje się w parkowe sąsiedztwo, z jednoczesnym poszanowaniem i zachowaniem jego substancji przyrodniczej. Z 43% do 64% zwiększy się także powierzchnia biologicznie czynna na terenie opracowania, który obecnie w 57% jest zabetonowany. Jestem pewna, że będzie to doskonałe miejsce do życia – powiedziała Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.

Autorem koncepcji jest katowicki architekt Wojciech Wojciechowski, wraz z zespołem. W projekcie osiedla, utrzymanym w minimalistycznym stylu, dominują jasne barwy elewacji budynków oraz efektowne przeszklenia balkonów i tarasów. Usytuowanie budynków ma zapewnić mieszkaniom możliwie jak najlepsze nasłonecznienie i przewietrzanie.

Jednakże priorytetem dla architektów i dewelopera było nadanie zabudowie takich cech, dzięki którym harmonijnie wkomponuje się ona w parkowe otoczenie. Plany zakładają realizację inwestycji na terenie dotychczas zabudowanym i zabetonowanym oraz przywrócenie mu wartości przyrodniczych. Będzie to możliwe m.in. dzięki licznym strefom zieleni, także w zdegradowanych miejscach, jak również posadzeniu łąk kwietnych i innych form przyrodniczych.

W zaplanowanie niektórych elementów inwestycji, np. terenów zewnętrznych i rekreacyjnych, chcielibyśmy włączyć środowiska młodych architektów, organizując konkurs – zapowiadają przedstawiciele dewelopera.

Z założeniami inwestycji można zapoznać się na dedykowanej stronie internetowej pod adresem ataltargowa.pl.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024