Silesion.PL

serwis informacyjny

ATAL stawia wysokie C przy Olimpijskiej

W ścisłym centrum Katowic, w sąsiedztwie m.in. hali Spodek oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego, ATAL, ogólnopolski deweloper, realizuje inwestycję, w ramach której powstają trzy wysokościowce. Jednym z nich jest 17-piętrowy wieżowiec C, przy którym aktualnie prowadzone są prace fundamentowe. Cały zespół ATAL Olimpijska łącznie obejmuje 710 mieszkań i 17 lokali użytkowych, w tym 214 mieszkań i 6 lokali w wieży C. Dominantą inwestycji będzie 35-piętrowy drapacz chmur o wysokości 128 metrów, co uczyni go najwyższym budynkiem mieszkalnym w regionie.

ATAL Olimpijska to nasz topowy projekt w Katowicach. Jego cechy, między innymi takie, jak lokalizacja, jakość użytych materiałów czy liczba pięter, czynią tę inwestycję spektakularną i plasują ją w kategorii premium. Widzimy duże zainteresowanie tego rodzaju budownictwem w stolicy górnośląskiej metropolii, gdyż wciąż niewielka jest oferta w tym segmencie rynkowym. Wysokościowce, które budujemy w Katowicach, przyczyniają się do zmiany architektonicznego oblicza tej części miasta. Dwie inne nasze inwestycje w śródmieściu to aktualnie realizowana ATAL Sky+ oraz ukończona Sokolska 30 Towers, którą w ub. roku nagrodzono w międzynarodowym konkursie The European Property Awards – mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.

Prace budowlane przy ul. Olimpijskiej ATAL rozpoczął w grudniu 2021 r. Konstrukcja najwyższego z budynków osiągnęła już przedostatnią kondygnację i wkrótce zostanie na nim zatknięta symboliczna wiecha. Na pełną wysokość wzniesiono już budynek A, zaś prace przy wieży C znajdują się dopiero na etapie płyty fundamentowej.

Zaawansowane prace przy ATAL Olimpijska – stan na wrześnień 2023

ATAL zaprezentował całość projektu latem ub. roku i jednocześnie rozpoczął w nim sprzedaż mieszkań. Największa ich dostępność jest w budynku C, który znajduje się w najwcześniejszej fazie realizacji. Aktualnie w bud. C mieszkania kosztują od 11 300 do 16 200 zł za mkw. w stanie deweloperskim. To podobny zakres cenowy, jak w dwóch pozostałych wieżowcach, w których dostępne jeszcze mieszkania kosztują od 11 200 do 16 700 zł za mkw.

Za dodatkową opłatą (od 999 do 1499 zł za mkw.) kupujący mogą wykończyć swoje „M” „pod klucz” w ramach programu ATAL Design, w jednym z trzech dostępnych pakietów: Basic, Optimum i Premium.

W budynku C są do wyboru mieszkania o powierzchni od ok. 25 do 89 mkw., w zróżnicowanych układach: od 1 do 4 pokoi. Ofertę uzupełnia 6 lokali usługowych, które kosztują 10 000 zł netto za mkw.

Dwie kondygnacje podziemne w wieży C pomieszczą 188 tradycyjnych i 52 rodzinne miejsca garażowe, a także stanowiska na motocykle i komórki lokatorskie.

Dla wygody przyszłych lokatorów zaplanowano liczne udogodnienia, m.in. rowerownie, pomieszczenia na akcesoria oraz strefę wypoczynku z zielenią i małą architekturą. Na parterze najwyższego budynku kompleksu ATAL Olimpijska znajdzie się recepcja, a na ostatniej kondygnacji taras widokowy. Częścią infrastruktury będą zewnętrzne miejsca postojowe z możliwością wykonania stacji do ładowania samochodów elektrycznych.

Mieszkańcy ATAL Olimpijskiej z pewnością docenią bliskość miejskiej infrastruktury, miejsc rozrywki i czasu wolnego oraz doskonały dostęp do komunikacji miejskiej. Atutem inwestycji jest bowiem jej lokalizacja. W spokojnej i sprzyjającej relaksowi Strefie Kultury, w otoczeniu nowoczesnych, charakterystycznych dla Katowic budynków, takich jak siedziba NOSPR, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Spodek czy Muzeum Śląskie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

1 thought on “ATAL stawia wysokie C przy Olimpijskiej

  1. Rzeczywiście będzie wysoko, najwyższy budynek mieszkalny na Śląsku, wyróżnia się bez dwóch zdań i pewnie gdym teraz szukał mieszkania byłbym zainteresowany

Average
5 Based On 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023