Silesion.PL

serwis informacyjny

Rządowy program “Łazienka +”? UWAGA na oszustów!

Katowiccy policjanci apelują o wzmożoną czujność i ostrożność seniorów w związku z nową próbą oszustwa, którą wykorzystują nieuczciwi ludzie podszywający się pod rzekomo istniejący rządowy program “Łazienka +”. Oszuści próbują namawiać starszych obywateli na umówienie się na wizytę w swoich domach, pod pretekstem uzyskania dofinansowania na remont łazienki w wysokości 4,5 tys. zł. Chcemy podkreślić, że nie istnieje taki program ani dofinansowanie, a osoby dzwoniące w tej sprawie to oszuści.

Incident, który skłonił do wydania tego ostrzeżenia, miał miejsce, gdy mieszkanka Katowic odebrała telefon od oszusta podającego się za przedstawiciela programu rządowego. Mężczyzna próbował przekonać kobietę, że może skorzystać z programu “Łazienka +” i uzyskać dofinansowanie na remont swojej łazienki. W celu pozytywnego rozpatrzenia wniosku oszust twierdził, że musi odwiedzić kobietę w jej mieszkaniu, aby osobiście ocenić stan łazienki.

Mieszkanka Katowic zachowała jednak zimną krew i stanowczo odmówiła współpracy, informując oszusta, że nie istnieje żaden taki program i nie ma dofinansowania na remont łazienki. Kobieta natychmiast zakończyła rozmowę i powiadomiła Policję o próbie oszustwa. Ta postawa jest godna naśladowania, ponieważ pozwala uniknąć oszustw i zabezpieczyć oszczędności.

Policja przestrzega, że oszuści stale modyfikują swoje metody i strategie, aby oszukiwać i wyłudzać pieniądze od niewinnych ludzi. Dlatego ważne jest, aby zachować czujność i nigdy nie udzielać informacji osobom, których tożsamość nie jest pewna. W przypadku podejrzeń o próbę oszustwa, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją i zgłosić incydent.

Warto podkreślić, że instytucje rządowe ani programy nigdy nie będą wymagać wizyt w domach mieszkańców w celu przekazania informacji ani uzyskania danych osobowych. Bądźmy czujni i odpowiedzialni, aby chronić siebie i innych przed oszustwami.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023