Silesion.PL

serwis informacyjny

American Cars Mania na Muchowcu – zmiany w organizacji ruchu

American Cars Mania na Muchowcu zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizacją X Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Amerykańskich American Cars Mania na terenie Lotniska Muchowiec w dniach 16.06-18.06.2023, ze względu na zwiększony ruch pojazdów samochodowych, możliwe będą okresowe utrudnienia w ruchu.

Ponadto ul. Francuska od skrzyżowania z ul. Lotnisko w kierunku ul. Trzech Stawów będzie zamknięta dla ruchu samochodowego:

  • 16.06.2023- od 17.00 do 24.00
  • 17.06.2023- od 17.00 do 24.00
  • 18.06.2023- od 15.00 do 19.00

Pozostaje jednak całkowicie drożna dla ruchu pieszego, rowerowego oraz na potrzeby dojazdu do firm i posesji. Najmocniej przepraszamy za powstałe niedogodności. 

W związku z organizacją imprezy pn.: American Cars Mania w Katowicach na terenie Doliny Trzech Stawów występować będą niezależne od ZTM utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zachęcamy pasażerów do zapoznania się z opisywanymi zmianami oraz sprawdzania rozkładów jazdy w Internecie przed wyjściem z domu na przystanek.

16, 17 i 18 czerwca 2023 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

  • Trasa linii 110 w kursach wariantowych w kierunku Muchowca:

(…) – Muchowiec Droga do Lotniska 01 – Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy 01,

  • Trasa linii 110 w kursach wariantowych w kierunku Siemianowic Śląskich:

(…) – Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy 02 – Muchowiec Droga do Lotniska 02 – (…).

Stanowiska wyłączone z obsługi:

  • Muchowiec Park 01 i 02,
  • Muchowiec Korty Pętla 01

W dniach 16-18 czerwca, na lotnisku Muchowiec odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja największej w Polsce amerykańskiej imprezy motoryzacyjnej – Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Amerykańskich American Cars Mania. Wydarzenie rozpocznie się w piątek od wyścigów na ¼ mili, natomiast wieczorem na odwiedzających czekać będzie RAP Friday, podczas którego wystąpi m.in. O.S.T.R.

American Cars Mania to największe cykliczne wydarzenie tego typu w Polsce i jedno z większych w Europie Wschodniej, które łączy klimat międzynarodowych zlotów motoryzacyjnych, targów branżowych oraz imprezy rekreacyjnej.

– Punktem centralnym imprezy jest wystawa pojazdów zza oceanu oraz prezentacja modeli, które nie są już produkowane od wielu lat, wpisały się jednak we wspaniałą historię ogólnoświatowej motoryzacji. Oprócz prezentacji klasyków prezentowane są także nowe modele w tym pojazdy elektryczne, aby zaznaczyć nowy kierunek motoryzacji i troskę o środowisko. Wydarzenie jest profesjonalnie zorganizowane, zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i ma charakter cykliczny oraz międzynarodowy – podkreśla Mariusz Wypychowski, prezes Fundacji American Cars Mania.

Największe emocje wśród zwiedzających budzi otwarta i przyjazna formuła wystawy, gdzie każdy może obejrzeć, dotknąć oraz usiąść za kierownicą wymarzonego modelu zza oceanu, który dotąd nasz odwiedzający mógł jedynie oglądać w amerykańskich filmach. American Cars Mania to fantastyczna medialna impreza której towarzyszą: strefa pojazdów klasycznych i nowoczesnych, strefa militarna, amerykańskie radiowozy, wyścigi na ćwierć mili, pomiary mocy silników, koncerty na żywo, lunapark, konkursy dla publiczności z nagrodami w tym wybory Miss Pin Up. Specjalnym gościem będzie Szeryf z USA Maciej Stebel – Polak który opowie o pracy w amerykańskiej policji.

– Bardzo ciekawie zapowiada się wydzielona strefa oryginalnych amerykańskich radiowozów, których zgłoszona ilość wg danych na chwilę obecną wynosi już ponad 50. Pojazdy te można oglądać tylko w amerykańskich filmach akcji w scenach z pościgami. Tu będą dla wszystkich na wyciągnięcie ręki. Dla miłośników warsztatowych zmagań niespodzianką będzie gość specjalny – Przemysław Szafrański (MotoSynteza, TVN Turbo, Wojny Samochodowe). Dobrą zabawę gwarantują także wieczorne koncerty na żywo. Ponadto informujemy, że na specjalne zaproszenie imprezę odwiedzi Wojsko Polskie. Wyposażenie, które zostanie dostarczone do prezentacji to m.in. czołg Leopard, moździerz samobieżny M120 Rak, Rosomak, samobieżna wieloprowadnicowa wyrzutnia rakietowa WR-40 Langusta, pojazd HMMWV i AERO. Będzie to nie lada uczta dla miłośników militariów oraz oczywiście dzieci – dodaje Adam Rostalski, wiceprezes Fundacji American Cars Mania.

W czasie imprezy odbędą się emocjonujące wyścigi na ćwierć mili. Zawody pozwolą widzom poznać prawdziwą moc amerykańskich potworów szos, które charakteryzuje ogromna pojemność silników i monstrualna moc przekraczająca niejednokrotnie ponad 1000 koni mechanicznych. Aby dodać smak sportowym emocjom Organizatorzy zaprosili w niedzielę na tor pojazdy nie tylko amerykańskie. Dzięki otwartym bramom wyzwanie na ćwierć mili amerykańskim potworom mogą rzucić także właściciele pojazdów japońskich czy niemieckich, które również kryją pod maską wiele koni mechanicznych i stanowią zagrożenie dla amerykańskich konkurentów. Szykuje się nie lada walka na asfalcie!

Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Katowic Marcin Krupa.

Więcej informacji o American Cars Mania w Katowicach można znaleźć na tronie internetowej wydarzenia: https://americancarsmania.pl/.

Wydarzenie jest biletowane. Dzieci i młodzież do lat 12 mogą uczestniczyć w wydarzeniu bezpłatnie, a ceny pozostałych biletów zaczynają się od 45 zł

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024