Silesion.PL

serwis informacyjny

Aktualna lista legalnych bukmacherów

Podmiot ze zgodą od Ministerstwa Finansów potocznie jest nazywany ,,legalnym bukmacherem” i tylko taki może oferować zakłady sportowe w internecie lub w punktach stacjonarnych. Z polskiego rynku zniknęło wiele lubianych podmiotów, bo nie spełniły wymagań niezbędnych do otrzymania licencji i korzystanie z ich usług grozi surowymi karami. Dlatego istotne jest, aby wybrać te podmioty, które mają status ,,legalnego bukmachera”.

Legalni Bukmacherzy od 1 kwietnia 2017 roku

znacznie poprawili swoja ofertę. Rozpoczęcie obstawiania u legalnego bukmachera z licencją Ministerstwa Finansów to żaden trudny krok, a przynajmniej tak pozornie to wygląda.

2017 roku na polskim rynku zakładów wzajemnych doszło do rewolucji w związku z nowelizacją ,,Ustawy o grach hazardowych”. Od tego czasu, bukmacherzy muszą posiadać licencję od Ministerstwa Finansów na świadczenie usług bukmacherskich na terenie naszego kraju. Takie zezwolenie jest gwarancją, że dany podmiot działa zgodnie z polskim prawem i korzystając z jego usług, nie musisz obawiać się żadnych konsekwencji. Aby otrzymać licencję, bukmacherzy muszą spełnić szereg wymagań finansowych oraz organizacyjnych, jak na przykład: posiadanie siedziby w Polsce czy też odprowadzanie podatków do Skarbu Państwa. Spółki z rajów podatkowych to już przeszłość.

Legalni Bukmacherzy

Legalni bukmacherzy w Polsce oferują całą masę możliwości. Jednak jedni są lepsi w ofercie na sporty topowe czyli piłkę nożną, tenis, koszykówkę. Inni natomiast specjalizują się w nowym narybku, e-sportach. A kolejna grupa może być kluczem do obstawiania mniej znanych dyscyplin jak żużel czy krykiet. Tym samym zakłady bukmacherskie to nie tak prosta decyzja dla osoby, która pragnie się zarejestrować i nawiązać walkę w ogrywaniu bukmachera.

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieźąco z najnowszymi promocjami bukmacherów

85 złotych w darmowych bonusach!

 

Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce 2018
Nr..legalny bukmacherlicencja odstrona www
1Fortuna23.01.2012efortuna.pl
2Milenium16.02.2012milenium.pl
3STS21.02.2012sts.pl
4Totolotek20.06.2013totolotek.pl
5Etoto28.11.2014etoto.pl
6forBET04.05.2016iforbet.pl
7LVbet13.05.2016lvbet.pl
8Totalbet22.03.2018totalbet.pl
9PZBuk28.06.2018pzbuk.pl
10Betclic26.09.2018betclic.pl
11BetFan29.10.2018betfan.pl
12eWinner30.10.2018ewinner.pl
13Superbet30.10.2017superbet.pl
Aktualny stan na 13.11.2018

Każdy gracz ma jednak swoje predyspozycje i zachcianki, których wymagają by grać u legalnego bukmachera. Swoją przygodę obstawianiem w zakładach bukmacherskich należy jednak mocno sprecyzować.

Totolotek

Po wejściu w życie nowelizacji ustawy hazardowej, wielu popularnych bukmacherów musiało wycofać swoją działalność z naszego kraju. Tym samym wielu graczy zostało zmuszonych do podjęcia decyzji o założeniu konta w organizacjach posiadających licencję Ministerstwa Finansów. Obecnie, wszystkie dostępne na terenie Polski tylko legalni bukmacherzy a ich strony internetowe z zakładami sportowymi są jak najbardziej legalne. Warto więc przyjrzeć się bliżej jednemu z bukmacherów, mających licencję, jakim jest Totolotek.

Oferta legalnego bukmachera

Nie jest żadną tajemnicą, że pomimo wprowadzonych licencji, istnieje możliwość korzystania z usług bukmacherów, którzy ich nie otrzymali. Jest to jednak znacznie utrudnione, a co za tym idzie, większość klientów postanowiła przenieść się do tych legalnych usługodawców. Jako że nowelizacja ustawy dotknęła głównie zagraniczne spółki, prowadzące swoją działalność internetowo, to właśnie na tej kategorii zakładów się skupimy.

 

Wchodząc na stronę internetową Totolotek  naszym oczom ukazuje się wyjątkowo przejrzysty panel, na którym odnaleźć można wiele ciekawych informacji. Do dyspozycji klienta oddano zakładki takie jak Zakłady bukmacherskieZakłady live, czy też Bonusy.

Zakłady bukmacherskie

To, co najbardziej interesuje każdego gracza, czyli oferta dyscyplin sportowych, dostępna jest już w pierwszym oknie. To właśnie tam, podobnie jak u większości innych bukmacherów, odnaleźć można zdarzenia sportowe, które chciałoby się obstawić. Jak łatwo zauważyć przeglądając menu, istnieje również możliwość wytypowania wyników wyborów parlamentarnych, w kategorii Polityka, lub też kursu walut, w kategorii Finanse.

Oprócz tego, dostępny jest również panel, dzięki któremu możemy dowiedzieć się, które kursy są obecnie najbardziej korzystne. Podane są również najpopularniejsze zakłady, które mogą być dla nas interesujące. Taki podgląd jest bardzo korzystny ze względu na szybki wybór zakładów do stworzenia kuponu.

Poniżej, w dolnej części strony, znajduje się informacja o najbliższych wydarzeniach sportowych, opatrzonych kursami. Daje to możliwość sprawnego postawienia zakładów na mecze, które odbędą się w przeciągu kilku minut.

Prawa strona zakładki Zakłady bukmacherskie udostępnia klientom informację o aktualnie odbywających się spotkaniach, dostępnych do obstawiania na żywo. Tam też znajdują się tak zwane Hity dnia, będące najlepszymi, według bukmachera, zakładami na dany dzień. Co więcej mamy też podgląd na aktualnie dodane do kuponu zdarzenia, a także ich ogólny kurs i przewidywaną wygraną. W tym miejscu usługodawca oferuje Bonus King, będący kuponem AKO, dzięki któremu unikniemy płacenia podatku od wygranej sumy.

Zakłady live

W tej zakładce klient ma dostęp do wszystkich wydarzeń, które aktualnie się odbywają, a także do kalendarza, dzięki któremu można dowiedzieć się kiedy rozpocznie się dane spotkanie. Istnieje możliwość wybrania konkretnej dyscypliny sportowej, która najbardziej nas interesuje, co znacznie przyspiesza proces wyszukiwania meczy.

Każde zdarzenie opisane jest aktualnym wynikiem, a także kursami na każdą z drużyn. Dużym ułatwieniem jest fakt, że wystarczy kliknąć na dany kurs, aby został on dodany do kuponu. Oczywiście istnieje możliwość rozwinięcia całej oferty, proponowanej dla konkretnego meczu.

W razie problemów z postawieniem zakładu, albo innych błędów technicznych warto rozwinąć okienko Pomoc online, w którym będziemy mieli możliwość skontaktowania się z operatorem. Opcja ta jest bardzo przydatna w sytuacji, w której będziemy mieli jakiekolwiek kłopoty z obsługą panelu.

Bonusy

Zakładka Bonusy przeznaczona jest dla osób, chcących dowiedzieć się co zrobić, aby dostać dodatkowe pieniądze na konto gracza. To właśnie tam znajdziemy informacje o przysługujących nam nagrodach za poszczególne działania. Samo założenie konta skutkuje już otrzymaniem bonusu, jakim jest bezpieczny zakład na kwotę 20 złotych. Daje to możliwość zagrania zakładu za te pieniądze, bez ryzyka ich utraty. Pierwsza wpłata objęta jest również promocją podwojenia stawki. Oznacza to, że jeżeli przelejemy na swoje konto, przykładowo 100 złotych, to drugie tyle otrzymamy na konto bonusowe. Aby móc wypłacić środki bonusowe wystarczy jedynie trzykrotnie obrócić posiadaną kwotą (depozyt+bonus). Oprócz tego w panelu pojawiają się często bonusy okazyjne.

Dlaczego Totolotek?

Każdy z dostępnych na rynku bukmacherów proponuje podobną ofertę sportową. Różnica leży jedynie w bonusach i możliwościach udostępnianych klientom. Totolotek daje możliwość korzystania z aplikacji mobilnej, bonus na start, możliwość grania bez podatku, a także wyniki spotkań, które już się odbyły.

Klienci tej firmy mają dostęp również do całodobowej pomocy ze strony pracowników, a także informacji o tym, w jaki sposób zawierać zakłady. Bogata oferta zakładów dla pojedynczych zdarzeń daje możliwość gry zarówno początkującym graczom, jak i tym bardziej zaawansowanym. Co więcej, jako jeden z nielicznych bukmacherów, Totolotek posiada także stacjonarne punkty, w których można obstawiać mecze. Wskazuje to na fakt, że jest to sprawdzona i jak najbardziej bezpieczna alternatywa dla innych, zdelegalizowanych w Polsce, bukmacherów.

Fortuna

Dlaczego warto postawić na eFortuna?

eFortuna to pochodzący z Czech legalny bukmacher, którego działalność jest zatwierdzona przez polskie Ministerstwo Finansów. Na polskim rynku jest on obecny od ponad 20 lat oraz, oprócz platformy internetowej, posiada także dobrze rozwiniętą sieć punktów stacjonarnych, w których jest możliwe zawieranie zakładów. Aktualnie, firma Fortuna szczyci się posiadaniem ponad 500 punktów naziemnych oraz dużą stabilnością finansową. Warto w tym miejscu dodać, że od 2010 r. jest ona notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Fakt ten niewątpliwie świadczy o ugruntowanej pozycji bukmachera Fortuna na polskim rynku oraz wzbudza zaufanie wśród miłośników zakładów sportowych.

Jakie zakłady oferuje legalny bukmacher Fortuna?

Oferta zakładów proponowana przez bukmachera Fortuna to niewątpliwie jedna z najlepszych tego typu propozycji obecnych na polskim rynku. Właściwie niczym nie odbiega ona od wysokich standardów jakie legalni bukmacherzy czy też bookmakerów oferowanych przez prestiżowych europejskich bukmacherów. Rynki, które znajdziemy w ofercie Fortuny, obejmują bowiem wszystkie najpopularniejsze mecze, rozgrywki, ligi oraz drużyny.

 

Dodatkowym atutem jest także możliwość typowania wyników e-sportów, co z pewnością zostanie docenione przez miłośników gier. Bukmacher eFortuna oferuje także swoim klientom możliwość obstawiania rezultatów tzw. wydarzeń specjalnych, np. ceremonii rozdania Oscarów czy wręczania nagród Grammy, co stanie się prawdziwą gratką dla typerów, którzy bacznie śledzą także inne, oprócz sportowych, wydarzenia.

Gdzie można zawrzeć zakłady za pośrednictwem bukmachera Fortuna?

 • Punkty stacjonarne

Osoby, które cenią sobie tradycyjną formę zawierania zakładów sportowych mogą skorzystać z oferty ponad 500 punktów stacjonarnych posiadanych przez bukmachera Fortuna. Znajdują się one na terenie całej Polski, a ich listę można sprawdzić konsultując stronę internetową bukmachera. Taka forma zawierania zakładów z pewnością będzie doskonałym rozwiązaniem dla tych miłośników sportu, którzy cenią sobie osobisty kontakt zarówno z pracownikami obsługującymi zakłady, jak i innymi pasjonatami zakładów bukmacherskich.

 • Funkcjonalna platforma internetowa

Zakłady mogą być zawierane także bez konieczności wychodzenia z domu, za pośrednictwem Internetu. Legalny bukmacher eFortuna oferuje bowiem swoim klientom możliwość zawierania zakładów za pośrednictwem swojej strony internetowej. Platforma posiada przejrzysty wygląd, który pozwala zorientować się w ofercie bukmachera nawet początkującym graczom. Rejestrując się na stronie eFortuna i tworząc swoje konto osobiste, na starcie dostajemy wszystkie niezbędne informacje odnośnie działania serwisu, aktualnych promocji, bonusów oraz innych istotnych rzeczy z punktu widzenia gracza. Samo korzystanie z serwisu jest proste i intuicyjne.

 • Aplikacja mobilna Fortuna Mobile

Dodatkowym atutem recenzowanego bukmachera jest posiadanie przez niego także swojej własnej aplikacji mobilnej. Aplikacja Fortuna Mobile może zostać zainstalowana na każdym urządzeniu przenośnym, czyli telefonie komórkowym lub tablecie wyposażonym w system operacyjny Android lub iOS. Dzięki temu, każdy miłośnik zakładów bukmacherskich ma możliwość sprawdzania stanu swoich zakładów lub ich obstawiania nawet przebywając poza domem i nie mając dostępu do komputera. Taka opcja z pewnością zostanie doceniona przez osoby, które dużo czasu spędzają w podróży lub prowadzą aktywny tryb życia. Aplikacja Fortuna Mobile pozwoli im być zawsze na czasie jeśli chodzi o interesujące ich zakłady.

Sprawna i szybka obsługa klienta

Jeśli mamy jakieś wątpliwości bądź pytania odnośnie zawierania zakładów lub samego funkcjonowania serwisu, legalny bukmacher eFortuna oferuje możliwość kontaktu ze swoim supportem za pośrednictwem formularza kontaktowego umieszczonego na stronie www. Odpowiedzi udzielane przez obsługę serwisu są zrozumiałe i pisane prostym językiem, dzięki czemu nikt nie będzie miał problemów z uzyskaniem zadowalającej odpowiedzi na zadane pytania. Godna pochwały jest także szybkość otrzymania odpowiedzi zwrotnej, na którą nigdy nie trzeba zbyt długo czekać. Dzięki temu, obsługa serwisu eFortuna jest sprawna i przyjemna. Dla osób, które wolą same poszukać odpowiedzi na interesujące ich kwestie, można śmiało polecić zapoznanie się z obecnym na platformie rozbudowanym FAQ, w którym obsługa przygotowała gotowe i wyczerpujące odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadawali klienci.

Dlaczego warto postawić na eFortuna?

Legalny bukmacher Fortuna to z pewnością jedna z najlepszych i najbardziej godnych zaufania tego typu firm działających na polskim rynku. Wpływ ma na to nie tylko szeroka dostępność punktów stacjonarnych, w których można zawierać zakłady, funkcjonalna strona internetowa oraz wygodna aplikacja mobilna. Oprócz tego, głównym atutem Fortuny jest przede wszystkim jej atrakcyjna oferta, ciekawe promocje oraz dodatkowe bonusy, które zachęcają do ciągłego korzystania z jej oferty.

Firma Fortuna część środków uzyskanych z zakładów przeznacza także na cele charytatywne, tym samym wspierając najbardziej potrzebujące osoby w naszym kraju. Legalny bukmacher eFortuna swoim wsparciem finansowym obdarza także polskie drużyny sportowe i kluby sponsorując zakup sprzętu sportowego oraz obejmując patronat nad ważnymi wydarzeniami sportowymi. Korzystając z usług bukmachera Fortuna nie tylko mamy więc możliwość powiększenia swojego własnego kapitału, ale także przyczynienia się do pomocy potrzebującym i wspierania rozwoju polskiego sportu.

LVBET

LV Bet to świeża marka wśród bukmacherów, która oprócz licencji Ministerstwa Finansów, szczyci się też kreatywnością i otwarciem na swoich użytkowników, tudzież konsumentów.

Szczyci się jednak całkiem zasłużenie. Faktycznie, LV Bet potrafi pozytywnie zaskoczyć swoim świeżym podejściem i pasją. Dynamizm rozwoju tej marki odzwierciedla nawet sama szata graficzna ich oficjalnej witryny internetowej, która ocieka nowoczesnym minimalizmem.

To bardzo dobrze obrazuje, z kim mamy tutaj do czynienia; „okładka” nie kłamie na temat treści. Mimo że legalny bukmacher LV Bet nie gości na polskim rynku od dekad, brak pokaźnego doświadczenia nadrabia szeregiem innych walorów, które legalni bukmacherzy na rynku zakładów wzajemnych stanowią towar bardzo pożądany. Oprócz przejrzystości, oferują oni pełną wygodę, rozmaitość opcji, a zwłaszcza pełne bezpieczeństwo gry. Wszystko się tutaj zgadza.

Czytelna platforma bukmacherska

Użytkownicy LVBet chwalą sobie korzystanie z udostępnianej przez markę platformy. Nie można doczytać się żadnych komentarzy, które utrzymane byłyby w duchu narzekactwa i niedosytu. Przeciwnie; każdy komentarz, na który można się natknąć, mówi jedno: LV Bet tworzą faktycznie ludzie, którzy zaczynali od miłości do zakładów sportowych „po innej stronie” i miłość tę przenieśli na stronę drugą. Jako użytkownicy, zniechęceni dalekimi od doskonałości standardami (przyszłej) konkurencji, postanowili wziąć sprawy we własne ręce i zrobić z tych spraw coś całkowicie innowacyjnego. Cała witryna służąca do uskuteczniania zakładów sportowych emanuje wprost poczuciem, że najwyższe standardy nie wzięły się znikąd i stanowią odpowiedź na historię założycieli. LV Bet oferuje opcje, o których wcześniej można było tylko marzyć, a które dzisiaj pozwalają spełniać także aktualne marzenia o pasjonującej rozgrywce.

 

Proste zasady LVbet

Gdy przeprowadzimy odpowiedni research, nie dopatrzymy się żadnych afer i podejrzanych rys na „życiorysie” LV Bet. Odkąd marka powstała, cechowała się transparencją, uczciwością i prostymi zasadami gry. W grę nie wchodziło natomiast nigdy udostępnianie usług osobom niepełnoletnim, które nierzadko okazywało się plagą wśród różnych platform tego rodzaju. Problem, a raczej szczęście w tym, że LV Bet to marka JEDYNA w swoim rodzaju i nie jest to patetyczne określenie na wyrost. Wyraźnie widać, że oprócz postawy niespoczywania na laurach, LV Bet realizuje swoją rozrywkową misję w poczuciu odpowiedzialności, jak i również w ramach przepisów polskiego prawa oraz dyrektyw unijnych. Bezpieczeństwo gier online jest przez nie ściśle regulowane, zaś LV Bet nie ma najmniejszych problemów z przestrzeganiem tych regulacji. Najwyraźniej, drużyna ta ma świadomość, że duch prawdziwie sportowy wyklucza nieczyste zagrywki i oszustwa. Dlatego takich rzeczy u nich nie uświadczymy.

Bogactwo oferty

Paleta przeróżnych zakładów sportowych cechuje się prawdziwie imponującym bogactwem, które w porównaniu do wyboru oferowanego przez analogiczne podmioty, wygląda jak Tyranozaur przy kurze. Nie jest to jedynie kwintesencja znanego hasła „dla każdego coś miłego”, ale również… „dla każdego coś nowego”. Pasjonaci zakładów sportowych mają bowiem na ogół to do siebie, że lubią eksperymentować z nowymi rozwiązaniami, zaś LV Bet, jako miłośnicy tej rozrywki, wychodzą tym preferencjom naprzeciw – organizując znakomitą i rozbudowaną zabawę. Do serwisu LV Bet implementowane są coraz to nowe produkty i dyscypliny, toteż wykluczone są tu nie tylko nieczyste ruchy, ale również czynnik bardzo niepożądany w zakładach sportowych. Chodzi oczywiście o monotonię, której przy LV Bet nie zazna się nawet w ilościach śladowych.

Po pierwsze: bezpieczeństwo gracza

Pełna adrenaliny zabawa na najwyższym dostępnym poziomie to jedna strona medalu. Drugą jest nadmienione już bezpieczeństwo, niezwykle ważne dla graczy. Owszem, każdy medal ma dwie strony, wobec czego z jednej strony użytkownicy zakładów sportowych cenią sobie owo bezpieczeństwo, z drugiej zaś – kochają przecież ryzykować, ponieważ w dużej mierze na tym polega tutaj frajda. Nie ma tutaj jednak ryzyka co do bezpieczeństwa danych osobowych. Wszelkie dane traktujące o przesyłanych płatnościach i dokumentach – dokładnie tak, jak LV Bet zaświadcza – pozostają pod kontrolą mechanizmów, które wzajemnie się kontrolują i spełniają swój wspólny cel: poczucie, że można zatopić się w grze i przestać martwić się bezpieczeństwem, które jest przecież zapewnione. Jeśli jednak ktoś nie byłby do końca pewien, może zobaczyć na własne oczy licencję Ministerstwa Finansów, której nie można otrzymać ot, tak. Prawo UE oraz Ustawa o Ochronie Danych Osobowych – to przepisy, których pełne i skrupulatne przestrzeganie może zaowocować taką licencją, która stanowi swoisty atest na pełną uczciwość.

LV Bet, w swoim dziale bezpieczeństwa, zatrudnia najznamienitszych fachowców, którzy regularnie i szczegółowo wychwytują (ewentualne dopiero) zagrożenia. Profesjonalizm tego sztabu sprawia, że wszystkie te działania sprowadzają się do profilaktyki, ponieważ cechuje się ona taką skutecznością, że interwencjonizm staje się zupełnie zbędny. Dane osobowe użytkowników są pilnowane przez osoby, które zostały do takich celów predysponowane pod każdym względem. Zresztą, organem, który sprawuje nadzór nad LV Bet jest wspomniane już Ministerstwo Finansów, które w razie jakichkolwiek nieprawidłowości reagowałoby natychmiast. Nieprawidłowości te nie mają miejsca, ponieważ nie ma dla nich miejsca, czasu ani energii. Zagorzali fani zakładów sportowych nie przychodzą przecież grać po to, by „cieszyć się” obawami siedzącymi z tyłu głowy. Najważniejsza jest tutaj wspaniała zabawa, duch rywalizacji z własną umiejętnością prognozowania oraz szeroki wachlarz dostępnych gier i opcji. LV Bet ma to wszystko, o czym można przekonać się samemu, by zrozumieć, że wszystko, co zostało tu napisane, nie jest bezpodstawnym peanem, ale obiektywną oceną. Jedynym minusem LV Bet jest to, że pojawili się na rynku tak niedawno.

forBET

Na terenie Polski znaleźć można wiele osób, dla których zakłady bukmacherskie są szansą na relaks, ale też sprawdzenie swoich umiejętności w zakresie typowania wydarzeń sportowych. Trzeba jednak wiedzieć, którzy legalni bukmacherzy oferują na rynku legalne zakłady, które są zalegalizowane przez Ministerstwo Finansów.

Jedną z takich firm jest firma ForBet, której na pewno warto zaufać, ponieważ obstawianie kuponów u tego bukmachera jest w pełni bezpieczne, a każdy doświadczony gracz może liczyć na bardzo szeroką ofertę zakładów, z której może skorzystać w dowolnym momencie. ForBet ma to do siebie, że posiada wiele promocji, ale też bonusów startowych, które przyciągają nowych klientów na każdym kroku. Jedną z takich promocji jest możliwość skorzystania z opcji Cash Back, gdzie nie ryzykuje się swoich pieniędzy, jeśli w odpowiednim momencie przerwie się status swojego kuponu i sprawi, iż pieniądze zostaną zwrócone w tym momencie, w którym zdecydowało się na taki krok.

 

Szeroki rynek zakładów

Każdy gracz, który zdecyduje się na skorzystanie z tej oferty ma pewność, że czeka na niego szeroki rynek zakładów poczynając od takich dyscyplin sportowych jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka oraz piłka ręczna, a kończąc na takich dyscyplinach jak rugby, MMA, czy też lotki. Legalny bukmacher posiada więc w swojej szerokiej ofercie wszystkie najważniejsze dyscypliny, ale istnieje również możliwość zawierania zakładów na żywo, dzięki którym przeżywa się dużo większe emocje, ale też ma się zdecydowanie większe szanse na wygraną. Istnieją różne możliwości zagrania zdarzeń, a więc można zdecydować się na kupon kombinacyjny, systemowy, czy też po prostu puścić jakiś mecz na solo, a potem czekać cierpliwie na jego rozstrzygnięcie. W ofercie bukmachera znajdzie się wszystkie najważniejsze wydarzenia sportowe z każdej dyscypliny, więc można mieć pewność, że niczego ciekawego się nie przegapi.

Przeglądanie statystyk

Firma bukmacherska umożliwia zainteresowanym graczom przeglądanie szeroko pojętych statystyk, które tworzone są w profesjonalny sposób, przez specjalnie wyznaczone do tego osoby, które świetnie się na tym znają. Takim statystykom w stu procentach można ufać, dzięki nim można sprawdzić w dowolnym momencie jaką formę w ostatnim czasie prezentowała dana drużyna, czy gra ona lepiej u siebie, czy też na wyjazdach, jaki ma stosunek meczów bezpośrednich z najbliższym rywalem, itd. Można sobie przejrzeć różnorodne tabele, dzięki czemu poszerzy się wiedzę o danej lidze, a tym samym zwiększy się szanse tego, iż postawiony kupon zakończy się pełnym sukcesem. Jak widać wyraźnie warto zdecydować się na skorzystanie z takich opcji dodatkowych, które poleca firma ForBet, gdyż jest to możliwość dokładniejszej analizy granych spotkań, tak aby dobrać na kupon te stosunkowo najpewniejsze. Trzeba jednak znać się dobrze na poszczególnych ligach, aby myśleć realnie o wygranych, dlatego nie wszystko można pozostawiać analizom, a warto polegać również na swojej wiedzy sportowej, którą trzeba szlifować.

Możliwości wpłaty i wypłaty pieniędzy

Firma posiada różnorodne możliwości wpłaty oraz wypłaty pieniędzy, więc żaden gracz nie powinien mieć z tym większych problemów. Przede wszystkim pieniądze można przelać na witrynę przez swoje konto bankowe, korzystając np. z opcji przelewy24, ale też z możliwości wpłaty pieniędzy przy pomocy karty bankowej, używając specjalnego kodu zamieszczonego na odwrocie karty. Pieniądze również można wypłacić na wiele sposobów, dlatego każdy może wybrać dla siebie najbardziej optymalny. Może to być np. opcja wypłaty na konto bankowe, a zwykle na przelew nie czeka się długo, jest to zaledwie kilka dni roboczych, a ma się pewność tego, że pieniądze zawsze dotrą na konto. Firma cieszy się nieposzlakowaną opinią na rynku, jest to legalny bukmacher, który zapewnia możliwość stawiania różnorodnych dyscyplin sportowych bez obaw o swoje bezpieczeństwo prawne. Można się w ten sposób cieszyć sportem i przeżywać emocje stawiając poszczególne mecze na kuponach.

Aktywacja konta i pomoc techniczna

Jeśli ktoś chce aktywować konto na stronie internetowej bukmachera ForBet będzie musiał przesłać skan swojego dowodu osobistego, aby bukmacher mógł sprawdzić, czy dana osoba na pewno ma osiemnaście lat i wszystkie procedury odbywają się zgodnie z prawem. Oczywiście jest to proces krótkotrwały, a akceptacja skanu jest jedynie formalnością, wykonać można go w wielu miejscach, więc nie będzie to stanowiło większego kłopotu dla zainteresowanych graczy. Bukmacher cieszy się też bardzo pozytywną opinią, jeśli chodzi o zakres pomocy technicznej, gdy ktoś ma jakieś pytania, czy też wątpliwości związane z działaniem konta, wypłatą pieniędzy, czy też po prostu z rozliczaniem zakładów bukmacherskich na kuponach. Na stronie znajduje się formularz kontaktowy, dzięki któremu można mieć pewność, że zapytanie gracza zostanie szybko rozpatrzone i otrzyma on satysfakcjonującą odpowiedź na każdy poruszony temat, dzięki czemu gra będzie jeszcze przyjemniejsza i atrakcyjniejsza.

Milenium

Zakłady sportowe Milenium to idealna propozycja dla wszystkich osób, które cenią sobie by legalni bukmacherzy i  zakłady bukmacherskie stały na najwyższym poziomie. Jest to legalna opcja zawierania zakładów, zaakceptowana na terenie Polski przez Ministerstwo Finansów.

Bukmacher ma na rynku wielkie doświadczenie, ale też udostępnia swoim klientom szeroką ofertę różnorodnych zakładów sportowych, które można zawierać w wielu punktach stacjonarnych, ale można to robić również za pośrednictwem sieci internetowej. Milenium oferuje duże bonusy na start dla nowych członków, którzy dopiero co zarejestrowali się na stronie internetowej bukmachera i chcą rozpocząć swoją przygodę z bukmacherką. Jest to na pewno ciekawa propozycja, ponieważ przyciąga ona nowych klientów, dodatkowo można także liczyć na możliwość postawienia darmowego zakładu, który nie zawiera w sobie absolutnie żadnego ryzyka, dlatego warto przetestować taką ofertę na własnym przykładzie.

Różnorodność dyscyplin

Bukmacher umożliwia obstawianie wielu różnorodnych dyscyplin, przede wszystkim mowa tutaj o piłce nożnej, która jest chyba najbardziej popularnym sportem wśród polskich graczy. Stawiać można zakłady na wiele lig polskich, ale też światowych, dzięki czemu można postawić np. na zwycięstwo swojej ulubionej ekipy na terenie Hiszpanii lub też Włoch. Dużą popularnością wśród graczy cieszą się także takie dyscypliny jak: żużel, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, hokej na lodzie, tenis, czy też kolarstwo i lekkoatletyka. Każdy gracz ma swoją ulubioną dyscyplinę sportową, w której najlepiej idzie mu typowanie, więc bukmacher umożliwia szlifowanie umiejętności w tym właśnie zakresie, co może przynieść zainteresowanym ogromne korzyści finansowe. Zakłady trzeba jednak zawierać rozsądnie, tak aby nie przegrać całych oszczędności na jednym spotkaniu, gracz powinien być cierpliwy i obrać dla siebie najlepszą taktykę, która pozwoli mu się w szybkim tempie wzbogacić.

Zawieranie zakładów przez Internet

Bardzo wygodną opcją dla wszystkich graczy jest na pewno to, iż legalny bukmacher umożliwia zawieranie zakładów za pomocą sieci internetowej. Nie trzeba więc wychodzić z domu, aby zawrzeć interesujący daną osobę zakład, można to zrobić również za pośrednictwem własnego telefonu komórkowego, oczywiście trzeba mieć dostęp do Internetu, aby skutecznie to uczynić. Zawierać można przede wszystkim zakłady typu singiel, ale tez łączyć poszczególne zdarzenia w jeden kupon i zagrać kupon AKO, dzięki czemu zyskuje się większe szanse na lepsze pieniądze. Można obstawiać zakłady systemowo, dzięki czemu nie każdy zakład będzie musiał być trafiony, aby kupon został rozliczony poprawnie. Wszystko zależy więc od graczy, każdy ma swoją ulubioną taktykę podczas obstawiania i to na niej trzeba skupić się najbardziej. Potrzebne będzie w tym przypadku oczywiście założenie konta internetowego, ale też dostęp do konta bankowego i osiągnięcie progu pełnoletności, aby z powodzeniem zawierać kolejne zakłady przez Internet.

Zakłady live

Ogromną popularność bukmacher Milenium zdobył poprzez umożliwienie zawierania zakładów live, czyli zakładów na żywo. Polega to na tym, iż dane zdarzenie można obstawić nawet podczas jego trwania, trzeba jednak w tym przypadku działać bardzo szybko, najlepiej oglądać relację na żywo z danego spotkania, aby wiedzieć dokładnie jaki jest wynik, ponieważ kursy na dane zdarzenia często się zmieniają. Jest to jednak bardzo popularna opcja wśród polskich graczy, ponieważ to właśnie na niej można się najbardziej wzbogacić, jeśli ktoś oczywiście odpowiednio się na tym zna. Szybki refleks, połączony z dokładną analizą bukmacherską może okazać się w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. W zakładach live również można stawiać zdarzenia różnych dyscyplin sportowych, więc na pewno nikt nie będzie z tego powodu rozczarowany. Są to najlepsze zakłady bukmacherskie na rynku, ponieważ kursy na poszczególne wydarzenia są bardzo atrakcyjne, a więc przy większych stawkach można dorobić się naprawdę niezłych pieniędzy, jeśli ktoś oczywiście trafi swój kupon.

Zakłady długoterminowe

Firma bukmacherska to stuprocentowo legalny bukmacher, a więc nie trzeba obawiać się o swoje bezpieczeństwo, zawieranie zakładów niczym nie grozi, a dane również są odpowiednio zabezpieczone przez firmę. Można również spróbować swoich sił w ciekawych zakładach długoterminowych, gdzie typować można wydarzenia, które rozpoczną się np. za kilka miesięcy. Jeśli zbliżają się np. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, to można w dowolnym momencie wytypować sobie zwycięzcę tego turnieju, póki kurs na wybraną reprezentację jest wysoki, ponieważ jeśli będzie ona sobie radziła dobrze na turnieju, to kurs będzie się oczywiście obniżał, o czym doświadczeni gracze wiedzą doskonale. Zakłady tego typu zawierać można nie tylko na wydarzenia dotyczące piłki nożnej, ale też na wyścigi Formuły 1, na wyścigi kolarskie, czy też na turnieje siatkarskie oraz wiele, wiele innych. Jak widać bukmacher dba o swoich klientów, dając im ogromną swobodę wyboru przy zawieraniu zakładów.

eToto

Jak wiadomo, jeszcze do niedawna branża zakładów bukmacherskich przez internet stanowiła coś w rodzaju Dzikiego Zachodu. Nie istniały żadne efektywne przepisy, które regulowałyby funkcjonowanie tego sektora, przez co był on ( i w pewnej, choć znacznie mniejszej mierze jest nadal) zapełniony przez różnego rodzaju niezbyt wiarygodne lub wręcz nieuczciowe podmioty. Ze względu na mnogość dostępnych ofert, klienci nie zawsze byti w stanie odróżnić rzetelne i działające zgodnie z prawem firmy bukmacherskie ( legalni bukmacherzy ) od bukmacherów nieuczciwych i funkcjonujących w mniejszym lub większym stopniu poza ramami prawnymi.

Jak wspomniano, w branży nadal działa sporo podmiotów, które można by nazwać „szemranymi”. Istnieją jednak również legalni bukmacherzy, firmy cieszące się dobrą renomą wśród klientów i nieraz mające do zaproponowania bardzo atrakcyjną ofertę. Jednym z takich właśnie, legalnych i atrakcyjnych, bukmacherów jest bez wątpienia eToto. Przyjrzyjjmy się temu bukmacherowi nieco bliżej.

eToto: podstawowe informacje o firmie

E-Toto Zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. to na chwilę obecną jeden z sześciu w pełni legalnych bukmacherów, jacy działają na terenie Polski. Firma posiada zezwolenie udzielone przez Ministerstwo Finansów a początki jej działalności datują się na rok 2011. Etoto od dobrych lat cieszy się bardzo dobrą opinią, szczególnie wśród klientów zainteresowanych przede wszystkim zakładami na mecze polskiej ekstraklasy. Firma posiada kilkadziesiąt punktów zlokalizowanych na terenie prawie całej Polski. Jeżeli chodzi o witrynę internetową eToto, to w pierwszej kolejności rzuca się w oczy przejrzysty, czytelny interfejs, dzięki któremu korzystanie ze strony jest proste i intuicyjne.

 

Dla poczatkujących graczy, witryna oferuje zakładkę nazwaną „Pierwsze kroki„, gdzie możemy w łatwy i zrozumiały sposób zapoznać się z mechanizmem działania zakładów bukmacherskich oferowanych przez eToto. Oprócz tego, zakładka „Pierwsze kroki” w czytelny sposób informuje klienta również o podstawowych zasadach dotyczących zakładów(minimalna stawka zakładu pojedynczego, zakładu systemowego, maksymalna liczba zdarzeń na kuponie i tak dalej) a także metodach płatności.

Oferta E-toto

Przejdźmy do najważniejszego aspektu, czyli oceny oferty, jaką ma swoim klientom do zaproponowania eToto. Obtawiać możemy spotkania polskiej ekstraklasy, piłkarskiej Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. W porównaniu do ofert innych bukmacherów, wybór pod względem ilości rozgrywek, na które klienci mogą robić zakłady, jest dosyć niewielki. Jednak inne zalety eToto w pełni rekompensują ten brak.

Przede wszystkim, eToto oferuje cały szereg ciekawych, pożytecznych i pomysłowych bonusów, promocji oraz różnego rodzaju rozwiązań dodatkowych. Pierwszym z rozwiązań, o których trzeba tutaj wspomnieć, jest niezwykle wysoki, jak na polskie warunki, bonus startowy, który wynosi aż 500 zlotych. Kwotę tę możemy wykorzystać w przeciągu 60 dni od momentu dokonania rejestracji na stronie bukmachera.

Kolejna niezwykle ciekawą i nowatorską opcją jest możliwość zwiększania zysku z wygranej w przypadku zakładów akumulowanych. Rozwiązanie to zostało nazwane przez bukmachera „pięć+„.

Jeśli klient prawidłowo wytypuje wynik pięciu spotkań, do sumy wygranej bukmacher dolicza 5 procent(w przypadku pojedynczej wygranej w wysokości 1000 złotych bonus będzie więc wynosił 50 zł). W przypadku 10 poprawnie wytypowanych wyników „dopłata” będzie wynosić 30 procent. Jeżeli jednak uda się nam poprawnie wytypować wyniki 14 lub więcej spotkań, premia, jaką eToto doda do naszej wygranej, będzie sięgała aż 50 procent, co stanowi niespotykanie atrakcyjne rozwiązanie w porównaniu do podobnych bonusów oferowanych przez inne firmy bukmacherskie.

Kolejnym rozwiązaniem, które należy zapisać eToto na plus, jest możliwość indywidualnej negocjacji kursu w przypadku obstawienia co najmniej 3 spotkań na kwotę wynoszącą minimum 500 zł.

Następna ciekawa opcja to możliwość porównywania kursów, jakie oferuje na poszczególne zakłady eToto, z kursami innych bukmacherów. Dzięki porównywarce kursów użytkownik może każdorazowo ocenić atrakcyjność kursu, jaki na dany zakład oferuje mu eToto.

SuperBet

Od 19 października 2017 roku do grona bukmacherów legalnych dołączył rumuński Superbet. Swoją polską siedzibę firma ma zarejestrowaną w Katowicach.Superbet to bukmacher posiadający kilkaset punktów stacjonarnych na terenie Rumunii, będący jedną z czołowych firm bukmacherskich na tamtejszym rynku.. Natomiast kilka dni temu,Fortuna Entertainment Group poinformowała o przejęciu rumuńskich operatorów zakładów i gier. Fortuna Entertainment Group to największy operator zakładów wzajemnych w Europie Środkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

„Przejęcie ma na celu konsolidację działań realizowanych przez przejmowane rumuńskie spółki pod banderą Fortuny, przy czym Hattrick Sports Group ma dodatkowo wzmocnić pozycję Fortuny w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej”

Podstawowe dane z Krajowego Rejestru Sądowego:

SUPERBET ZAKŁADY BUKMACHERSKIE SP. Z O.O

40-496 Katowice
Ulica: 73 Pułku Piechoty 7A

REGON: 366704393
NIP: 9542775133
KRS: 0000666114

Warlewski Adam Członek Zarządu
Pechna Lukáš Członek Zarządu
Dobeš Aleš Prezes Zarządu
Laš Antonin Wiceprezes Zarządu Do Spraw Operacyjnych
Bajgar Vojtech Wiceprezs Zarządu Do Spraw Ekonomiczno-Finansowych

Do niedawna część z tych osób w zeszłym roku pracowała w Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie

Superbet wzmocnili ludzie, którzy już od lat są kojarzeni z zakładami sportowymi. Jednymi z najciekawszych transferów są postaci Aleša Dobešaczy choćby Antonin Las i Maciej Nowak. Ten pierwszy pełnił funkcje prezesa w Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie. Kolejni również reprezentowali z rynkiem.

Aleš Dobeš ma spore plany z Superbet. Jak poinformował serwis EGR założeniem na rok 2017 to otwarcie 100-150 punktów naziemnych nowego konkurenta. A co ciekawe docelową liczbą jest 250 przed Mistrzostwami Świata w Rosji w 2018 roku.

Nie tylko byli pracownicy Fortuny będą tworzyć trzon Superbet. Kilka osób z bardzo popularnego William Hilla także dołączy do zespołu. A są nimi Jamie HartPeter MorganStuart Weston czy Finbarr Joy.

 

 Kontakt z klientem i płatności

Legalny bukmacher eToto oferuje swoim klentom możliwość kontaktu poprzez adres e-mail a także kontakt telefoniczny. Zazwyczaj obsługa jest szybka i bezproblemowa, a wszelkie ewentualne wątpliwości są prędko wyjaśniane. Płatności na platrofmie internetowej bukmachera eToto klienci mogą dokonywać poprzez legalny i bezpieczny system płatności internetowych przelewy24. Od momentu dokonania przez klienta wpłaty do jej zaksięgowania na koncie witryny bukmachera mija zazwyczaj jedynie kilka minut. Szybko i bezproblemowo wyglądają również przelewy wygranych na konto bankowe klienta.

Podsumowanie

Reasumując wszystkie zawarte powyżej informacje można stwierdzić, że eToto to stabilny, bezpieczny a zarazem atrakcyjny bukmacher. Największymi zaletami eToto są bez wątpienia niezwykle ciekawe i innowacyjne bonusy, bardzo wysoka premia startowa, szybka i bezproblemowa komunikacja z klientem a także możliwość negocjowania kursów. Jeśli dodamy do tego czytelną oraz łatwą w obsłudze witrynę internetową, szybki i bezawaryjny system płatności a także atrakcyjne kursy, to otrzymujmy obraz jednej z najciekawszych firm bukmacherskich w Polsce.

Najważniejsze pytania i odpowiedzi dla typujących

Wejście w życie nowych przepisów w zakresie gier hazardowych ma przynieść budżetowi rocznie ok. 1,5 mld zł dodatkowych przychodów, ale to nie pieniądze są najważniejszym elementem nowelizacji. Zmiany regulujące rynek hazardowy mają przede wszystkim zapewnić ochronę osobom, które korzystają z niego oraz ograniczyć szarą strefę w tym segmencie. Uzdrowienie sytuacji spowoduje też rozwój konkurencji między legalnymi przedsiębiorstwami na rynku hazardowym. Dotychczas były one poszkodowane w wyniku działań nielegalnych podmiotów. Według szacunków UN Global Compact Network Poland ONZ od 70 do 90 procent rynku gier hazardowych w Polsce to szara strefa, a z wartego 5,3 mld zł rynku zakładów bukmacherskich tylko ok. 1 mld zł to działalność legalna. Z tego tytułu Skarb Państwa tylko w 2014 r. stracił co najmniej 552 mln zł.

Po opublikowaniu przepisów część nielegalnie działających bukmacherów poinformowała o wycofaniu się z polskiego rynku. Do tej pory uczyniło to ponad 20 operatorów, w tym największe podmioty rynku zakładów wzajemnych w internecie, które działały niezgodnie z polskim prawem.

Bukmacherzy internetowi zarejestrowani Polsce ?

Najważniejsze tot wybór legalnego bukmachera, który będzie zaspokajał klienta, gracza. I to niech będzie nasz punkt pierwszy w tym jak zacząć grać w zakładach bukmacherskich. Legalni bukmacherzy i wybór jednego z nich to podstawa, zatem gracz powinien zrobić odpowiedni rekonesans. Tym samym gracz powinien zrobić swoją listę, w której będzie dobierał kryteria w wyborze bukmachera:

W jakiej dyscyplinie jesteśmy dobrzy – piłka nożna, hokej na lodzie, tenis etc.

 • Jaki budżet chcemy przeznaczyć na grę.
 • Gramy single czy zakłady akumulowane.
 • Liczba możliwych rynków na daną dyscyplinę.
 • Jaki bukmacher nas interesuje?
 • Jaki bonus nas interesuje.

Patrząc na listę możemy mieć wątpliwości i zapytać o co chodzi. Zatem przejdźmy powoli do opisania całej tejże listy po kolei.

Dobór dyscypliny

Legalni bukmacherzy w obecnych czasach oferują już niemal wszystko. Są jednak pewne kryteria, które mogą wykluczyć bukmachera. Znając siebie każdy powinien sprawdzić co nas interesuje i na czym moglibyśmy zarabiać. Jeśli na przykład jest to Piłka Nożna, to tutaj już wszystko zależy od kwestii gustu. Każdy legalny bukmacher w Polsce ma niezłą ofertę na tę dyscyplinę. Jest to podstawowa kwestia. Niektórzy wyróżniają się jednak na przykład zakładami na handicap azjatycki, ale o tym w innym artykule. Niemniej spoglądamy na ofertę każdego z nich i szukamy interesujących nas dyscyplin. Zakłady bukmacherskie to możność zarobku na własnej wiedzy, przewidywaniu wyników. Kwestią jest też podejście: rekreacyjne czy też zarobkowe. Warto zatem przejrzęć ofertę każdego z legalnych bukmacherów wzdłuż i wszerz.

Budżet – na czym on polega?

Budżeto to chyba najważniejsza kwestia w obstawianiu u legalnego bukmachera. Musimy odpowiednio dawkować sumy, które chcemy przeznaczyć na obstawienie danego kuponu, zdarzenia itp. Załóżmy, że gracz posiada 1000 polskich złotych na grę i uznajmy, że jest to po prostu 1000 jednostek. W tym przypadku standardową stawką na grę u bukmachera powinna być kwota oscylująca w granicach 2-3% budżetu. Jest to tak zwana płaska stawka na dane zdarzenie. Jeśli jednak jesteśmy wyjątkowo pewni swojego. Budżet, który możemy wykorzystać na owy kupon – singiel czy zakład akumulowany – to maksymalnie 5% budżetu. Jest to oczywiście gra w celu zarobkowym. Kwestia rekreacyjna gry u bukmachera to już sprawa czysto indywidualna w zależności od środków jakie chce przeznaczyć. Zarobkowa gra u legalnych bukmacherów to jednak duża odpowiedzialność i niezły zastrzyk adrenaliny. Zatem warto pilnować odpowiedniego procenta stawki w grze w zakładach bukmacherskich.

Single czy zakłady akumulowane – co wybrać?

Legalni bukmacherzy w swojej ofercie do dyspozycji dają kilka możliwości gry: single, zakłady akumulowane czy zakłady systemowe. Uprawiając zakłady bukmacherskie najczęściej słyszy się, że wygrywać można w głównej mierze na singlach – czyli zwyczajnie jeden mecz na kuponie. I jest to słuszna teoria. Szansa na trafienie takiego zakładu jest bowiem dość wysoka. W zależności od dyscypliny czy selekcji powoduje odpowiednie wyliczenie szans. Kilka przykładów:

 • Tenis A. Radwańska kontra U. Radwańska kursy 1.90 na Agnieszkę, 1.80 na Urszulę Czyli szansa 50 na 50.
 • Piłka nożna Wisła Kraków kontra Legia Warszawa, kursy: Wisła Kraków 3.00, remis 3.15, Legia Warszawa 2.10 -> szansa na wygraną przy wyborze jednej z selekcji to 33%.
 • Koszykówka i zakład na kwartę jak wiemy jest ich aż cztery, szansa na to że obstawiając zakład na najwyższą ilość punktów wkwarcie to aż 25%.

Wracając jednak do tematu, single dają największą szansę. Jednak często i mniejsze wygrane. Single w grze u legalnego bukmachera przynoszą jednak częstszy dochód i są preferowane dla graczy, którzy mają na celu zarobić u bukmachera.

Zakłady akumulowane natomiast to już inna bajka. Mnożymy tutaj kursy z kilku zdarzeń, które dobieramy i w tym przypadku wychodzi nam kurs łączny. Dla przykładu gramy trzy mecze z piłki nożnej: Wygrana Legii 2.00 kurs, wygrana Chelsea 1.50 kurs, wygrana Bayernu Monachium 1.50 kurs. Po pomnożeniu trzech liczb wychodzi nam kurs 4.50. Pamiętać jednak należy, że gra u legalnego bukmachera to obowiązek 12% podatku, przy czym stawka zmniejsza się o taką kwotę (na przykład grając za 100 złotych, obstawiamy w rzeczywistości za 88 złotych). Mimo to kursy po pomnożeniu często dają dużo wyższe wygrane niż gra singlami. Z automatu szansa na ogranie bukmachera maleje.

Zakłady systemowe są już bardziej zagmatwane, ale i również proste do zrozumienia. Głównie wybiera się systemy typu: 3 z 4, 4 z 5. Każdy legalny bukmacher posiada taką opcję u siebie. Polega ona na tym, że na przykład trzy z czterech zdarzeń na kuponie muszą wejść, muszą być pozytywne. Automatycznie spada jednak łączny kurs i możliwość najwyższej wygranej. Jest to natomiast swego rodzaju zabezpieczenie grając choćby wyższe kursy – na przykład na remisy w piłce nożnej czy innych dyscyplinach. Można też dodać tak zwane Pewniaki. Każdy wedle zainteresowań może takowy mieć w zanadrzu ze swojej dyscypliny.

Jednak Pewniak musi zawsze wejść by legalny bukmacher zaliczył kupon w całości. Legalni bukmacherzy jednak mają inne systemu w swojej ofercie jak choćby jeden z popularniejszych, system kolumnowy. A wygląda on tak. Dzielimy zdarzenia na przykład na trzy kolumny: A, B, C. W kolumnie A dajemy od jednego do kilku spotkań i tak po kolei. W tym momencie system wygląda tak, że muszą wejść wszystkie zakłady na dwóch z trzech kolumn by wygrać środki. Zakłady systemowe w zakładach bukmacherskich są jednak dla bardziej doświadczonych graczy, przynajmniej w naszym odczuciu.

Selekcje, rynki i tym podobne – o co chodzi

Typowanie w zakładach bukmacherskich to nie tylko typowanie na zwycięstwo danej drużyny, zawodnika/zawodniczki itp. To również odpowiedni dobór rynku – na przykład na sumę bramek czy na zwycięstwo w mapie numer jeden w Counter Strike Global Offensive. Legalni bukmacherzy oferują całą masę rynków na przeróżne dyscypliny. I wedle znajomości danych wydarzeń, każdy z graczy powinien dobrać odpowiedni, tak zwany Betting pattern – na polski ścieżka obstawiania. Jeśli dzięki obserwacji można wysnuć wnioski, że dana drużyna etc. jest lepsza w pierwszej połowie, secie na danej nawierzchni to należy szukać jak najwyższego kursu i zainwestować jak największe środki.

I w tym momencie warto wyróżnić najnowszą i najprężniej rozwijającą się dyscyplinę e-sportów. Legalni bukmacherzy musieli iść z duchem czasu i włożyli sporo by rozwinąć swoją wiedzę w tym temacie. Obecnie każdy legalny bukmacher wręcz musi mieć w ofercie tę dyscyplinę. Młodsze pokolenia wychowują się na tym, a branża e-sportów rozwija się w niebotycznie szybkim tempie. I tutaj każdy, kto uprawia zakłady bukmacherskie i zna się na tym powinien bardziej zwrócić uwagę na tę dyscyplinę. Każdy szanujący się legalny bukmacher posiada w swojej ofercie zakłady na DOTA 2, League of Legends, Counter Strike Global Offensive czy Hearthstone. I w tej dziedzinie często można śledzić kto i jak czuje się na danej mapie, a ich jest całkiem sporo. Dla przykładu w CS: GO polscy mistrzowie, Virtus Pro nieźle sobie radzą na mapie Train i jest ona jako pierwsza, a bukmacher wystawia całkiem wysokie kursy na ich wygraną. Warto zatem w to zainwestować w tym momencie. I tutaj legalni bukmacherzy jeszcze raczkują, a co za tym idzie mogą popełniać błędy. To obecnie jedna z bardziej dochodowych dziedzin w świecie zakładów bukmacherskich.

Legalni bukmacherzy ranking

Obecnie na polskim rynku, legalnych bukmacherów, którzy posiadają licencję z Ministerstwa Finansów jest siedmiu. Każdy czym się wyróżnia i każdy ma swoje atuty. Jedziemy po kolei:

Fortuna:

Ten legalny bukmacher działa na polski rynku już od ponad 20 lat. Jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych. Wcześniej była znana pod inną nazwą, Profesjonal. Marka ta pochodzi z Czech i wykupiła polską firmę w połowie pierwszej dekady XXI wieku. Fortuna działa oczywiście dzięki licencji wydanej przez Ministerstwo Finansów. Bukmacher ten funkcjonuje w sieci już od dobrych kilku lat, ale był jednym z pierwszych, który otworzył w Polsce tak zwane punkty naziemne i dla starych wyjadaczy wciąż się z tym kojarzy. Fortuna cieszy się dobrymi opiniami na polskich forach i wśród graczy. Szata graficzna i znalezienie odpowiedniego meczu to żaden problem. Ogółem bukmacher wart polecenia. Ma wszystkie podstawowe rynki.

Star Typ-Sport czyli STS

STS uważany za najlepszego polskiego bukmachera na rynku wcale takim nie jest. Nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jest już w Polsce od 20 lat i jako legalny bukmacher ma dość wysokie marże. Jednak jego atutami są na przykład szeroka oferta żużlowa czy e-sportowa. Bukmacher z wieloma tradycjami, a przy tym sponsor Lecha Poznań czy Reprezentacji Polski. Kolejnym plusem może być dość szeroka oferta zakładów na żywo. Mimo marż można tutaj ugrać również fajne sumy. W końcu jest renoma.

WZB Milenium

Kolejny z grupy legalnych bukmacherów, który jest już na rynku dłuższy okres. Oczywiście licencja Ministerstwa Finansów powoduje, że jest to wiarygodny bukmacher. Mimo to firma ta obecnie zalicza okres regresji. Firma nie robi poważniejszych kroków do przodu. Ciągle taka sama oferta sportowa, z mniejszą liczbą rynków na daną dyscyplinę i niski rozwój działu esportów. Legalny bukmacher ma jednak minimalny plusik w postaci oferty żużlowej. Jednak jest to kropla w morzu w porównaniu do konkurentów.

Totolotek SA

Jeden z najbardziej znanych bukmacherów w historii. Wcześniej pod szyldem Toto-Mix, obecnie Totolotek po okresie stagnacji powoli rozwija skrzydła i wraca na ring. Totolotek jako drugi z bukmacherów w Polsce ma wprowadzić możliwość gry na zakłady bukmacherskie typu handicap azjatycki czy suma bramek w stylu azjatyckim. Widać też, że ten legalny bukmacher poszedł po rozum do głowy i wrócił na ścieżkę pro kliencką. Z czasem wróci do czołówki bukmacherów w Polsce, o ile obecnie w niej się nie znajduje.

LV BET Zakłady bukmacherskie

To nowy twór na polskim rynku wśród legalnych bukmacherów. Licencja z Ministerstwa Finansów została przyznana w 2016 roku. Jednak szybko bukmacher ten wkroczył z punktami naziemnymi oraz świetną ofertą zakładów i najniższymi marżami na polskim rynku. Ponadto jako jedyny bukmacher w Polsce posiadają ofertę na zakłady typu handicap azjatycki i azjatycką sumę bramek. Spory dobór rynków i realna konkurencja dla wszystkich na rynku. Legalny bukmacher z Katowic – tam jest siedziba – może wyrobić sobie szybko niezłą renomę. Obecnie opinie są dwojakie, ale naszym zdaniem to dobry bukmacher i powinien mocno namieszać na rynku w Polsce i to w czołówce. Po krótkim okresie zainwestowali spore środki w Widzew Łódź czy Wisłę Kraków – sponsor na koszulkach.

forBET

Kolejny, legalny bukmacher, który swoją licencję z Ministerstwa Finansów RP otrzymał w 2016 roku. Podobnie jak LV BET również szybko wdrożyli się w polski rynek i wyprzedzili kilku, niemrawych konkurentów. Marże jednak mówią same za siebie i tutaj troszkę dłużej może potrwać okres wybicia się. Mają jednak całkiem solidną ofertę zakładów bukmacherskich – żużel, esporty i wieleinnych. Oferta zakładów na żywo również niczego sobie. Także warto się przyglądać tej firmie.

eToto

Firma, która zatrzymała się dawno temu i póki co kompletnie się nie rozwijają. Oferta kursowa poniżej krytyki. Jedynym atutem są zakłady na dużo niższe ligi polskie w piłkę nożną. Jednak limity są szybko narzucane niezłym graczom, a nawet tym przeciętnym którym kupon wszedł dość szczęśliwie. Wedle plotek jednak wiele wskazuje, że może się to w przyszłości zmienić. Jednak póki co, ta firma nie jest żadną konkurencją dla pozostałej szóstki.

Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce lista

Oferta legalnych bukmacherów

Legalni bukmacherzy w Polsce jak widać są mocno różnorodni. Dla gracza rekreacyjnego nie jest jednak istotne czy gra za niską czy wysoką marżę. Będąc jednak graczem, który pragnie zarobić powinien zwrócić uwagę na tę kwestię. Obecnie wydaje się, że LV BET Zakłady Bukmacherskie dominuje pod tym względem. Jednak doświadczeniem inne firmy wyprzedzają tę firmę. Zatem należy dokładnie przebadać przed ewentualną rezerwacją gdzie będziemy chcieli zagrać. Każdyz bukmacherów czymś się wyróżnia, nawet eToto. Zatem patrzcie uważnie i wybierzcie odpowiedniego legalnego bukmachera dla siebie.

Promocje, bonusy – jakie pobrać i jak to funkcjonuje?

W tym punkcie opiszemy jakie bonusy powitalne oferują legalni bukmacherzy na polskim rynku. Dobór bonusu zależy ponownie od preferencji klienta. Jak dopasowany jest obrót – czyli obstawienie kwoty depozytu i/lub bonusu w danym wymiarze czasowym, po danym kursie, liczbie zdarzeń na kuponie i w jakiej ilości. Ponadto czy minimalny kurs przy obrocie bonusem u bukmachera jest wymagany w zdarzeniu trzydrogowym – na przykład wygrana gospodarzy, remis, wygrana gości – czy w obojętniej jakiej formie. Należy przeczytać wszystko dokładnie, jak to wygląda poniżej.

Bonus powitalny w Fortunie

Są dwie opcje, które można połączyć:

Załóż konto internetowe, a Twój pierwszy kupon będzie Zakładem bez ryzyka. Jeżeli wygrasz, otrzymasz wygraną. Jeżeli przegrasz zwrócimy Ci wkład za kupon, do 100zł! Jeżeli chcesz wykorzystać bonus w 100% zagraj za 114zł!

Oraz:

Dodatkowo możesz otrzymać bonus do 400zł! Wykonaj przelew w terminie 10dni od daty rejestracji iKonta. W ciągu 60dni zagraj za czterokrotność pierwszej wpłaty. Zaliczane są kupony z minimum 3 spotkaniami i minimalnym kursem całkowitym 1,90. Po spełnieniu powyższych warunków otrzymasz od nas bonus w wysokości swojego pierwszego przelewu, maksymalnie do 400zł.

Warto jednak zaznaczyć, że obrót u tego legalnego bukmachera jest wymagany nawet przy opcji zakładu bez ryzyka. Kwotą należy obrócić jednokrotnie przed wypłatą. Przy bonusie do 400PLN musimy natomiast zwrócić uwagę o minimum trzech zdarzeniach na kuponie, to bardzo istotne.

Bonus w STS

20PLN freebet na start to bardzo ciekawa opcja. Wygląda to tak, że tuż po rejestracji u bukmachera i wpisaniu kodu bonusu freebet to godziny po założeniu konta otrzymamy te środki na konto. Mamy zatem do dyspozycji darmowe środki, które musimy obrócić trzykrotnie przy minimalnym kursie całkowitym 1.91 co nie jest złym warunkiem jak na legalnego bukmachera.

Innym bonusem jest 500PLN na start i jest to czołówka bonusowa, którą tworzą legalni bukmacherzy. Jest to bonus od wpłaty 100% do 500PLN. Aby go otrzymać, przy wpłacie musimy wpisać kod bonusowy: Chcę otrzymać swój bonus startowy!. Warunki obrotu są identyczne co do freebet, który opisany jest powyżej. Sytuacja tutaj wygląda bardzo interesująco i jest to jeden z lepszych bonusów na polskim rynku.

Bonus w ofercie legalnego bukmachera WZB Milenium

WZB Milenium również oferuje zakład bez ryzyka, tutaj do 100 złotych. Przy porażce gracz otrzymuje do 30 dni – co jest dość dziwne – zwrot stawki do 100 złotych. W tym momencie pojawiają się te środki w postaci punktów u bukmachera, które należy obrócić. Nie jest to dziwne, ponieważ ma tak jednak większość legalnych bukmacherów.

Bonus na start do 500 złotych nie wygląda jednak już tak super jak choćby w STSie. Tutaj by otrzymać środki należy wpłacić 500 złotych, obrócić tę kwotę trzykrotnie przy minimum trzech zdarzeniach w kuponie akumulowanym z łącznym kursem – minimum 2.00. Więc u tego, legalnego bukmachera wygląda to dosyć słabo. Mimo to, bonus to bonus.

Totolotek SA i bonus w zakładach bukmacherskich

Legalny bukmacher z Warszawy także posiada opcję darmowego zakładu po otwarciu konta. Tutaj wygląda on jednak nieco mizernie, bo zaledwie 10 polskich złotych. Jednakże po dokonaniu obrotu – jednokrotnego – po kursie 1.50 można wypłacić środki natychmiastowo. Są to typowe pieniądze u tego bukmachera by wykorzystać na spory zakład akumulowany liczyć na łut szczęścia. W każdym razie wart swojego ryzyka.

Drugi bonus, bonus na start jest natomiast jednym z wyższych, który oferują legalni bukmacherzy na polskim rynku. Mianowicie możemy otrzymać 100% kwoty do 700 złotych. Mianowicie po wpłacie wcześniej wymienionej sumy mamy łącznie 1.400 polskich złotych na koncie. Obrót łączny bonus plus depozyt jest zaledwie dwukrotny na łączną sumę 2.800 złotych. Jest to bardzo korzystny obrót i jeden z topowych na polskim rynku na zakłady bukmacherskie. Minimalny kurs przy obrocie całością to 2.00 przy zakładach singlowych jak i zakładach akumulowanych w Totolotku. Bukmacher ten poszedł zatem na jakość i widać, że po pewnym okresie stagnacji chcą wrócić z przytupem do czołówki jako legalny bukmacher.

Ponadto ciekawostką jest oferta bez połowy podatku – czyli 6% – używając aplikacji mobilnej totolotka. Jest to jeden z dwóch legalnych bukmacherów z ofertą, nazwijmy ją podatkową.

LV BET Zakłady Bukmacherskie również ma świetną ofertę

Ten legalny bukmacher poszedł w nieco innym kierunku i to dość ciekawym, niebagatelnym. Mianowicie przy maksymalnej kwocie wpłaty środków na saldo klienta do 1000 polskich złotych, otrzymamy 1% bonus z mnożnikiem x100. Jak to wygląda w rzeczywistości. Przy maksymalnej wpłacie 1000PLN możemy zagrać zakład za 10PLN – 8.8PLN po odjęciu podatku, który obowiązuje w polskim prawie – z trzech zdarzeń, po minimalnym kursie 2.50, w tym jeden mecz mu się składać z linii trzydrogowej (1×2) mnożony będzie razy 100! Przy wypełnieniu minimum tych warunków będziemy mogli się cieszyć z minimum dwóch tysięcy na koncie, które – uwaga – możemy natychmiast wypłacić! To jedyny taki bonus na rynku. Warto jednak wspomnieć, iż depozyt, czyli 1000PLN obracamy dwukrotnie z kursem 2.00. Nie jest to zatem nic strasznego i w tym momencie wygląda na najkorzystniejszy bonus, który oferują legalni bukmacherzy w kraju.

iforBet – legalny bukmacher i kolejny bonus

Oferta bonusowa u bukmachera forBet prezentuje się nieźle w kwestii kwoty samego bonusu. Jest to aż do 600 złotych po pierwszej wpłacie – 100% kwoty. Legalni bukmacherzy oferują podobne środki. Jednak są pewne elementy, które nieco odróżniają bonus u bukmachera forBet. Obrót jest dosyć wysoki, bo aż ośmiokrotny. A minimalny kurs wynosi 3.00. Jednak każdy bonus jest na swój sposób atrakcyjny. Co ciekawe. Forbet jest drugą firmą i jako legalny bukmacher mają rewelacyjną ofertę bez podatku. UWAGA! Całkowicie bez podatku. Mianowicie składamy kupon z minimum trzech zdarzeń i w tym momencie gramy bez jakiegokolwiek podatku. A w tym momencie jest to ogromny atut. Inni legalni bukmacherzy mogą zazdrościć forbetowi tejże oferty.

eToto obecnie nie oferuje żadnych promocji powitalnych dla nowych graczy. Jako legalny bukmacher wypadają blado na tej płaszczyźnie. Jednakże już od jakiegoś czasu na stronie i poza nią widać, że na jesień planują całe mnóstwo zmian, a w tym atrakcyjny bonus powitalny. Czekamy zatem na rozkwit tego bukmachera i zwiększenie konkurencji na polski rynku legalnych bukmacherów.

Podsumowanie według naszych ekspertów

Szerego bukmacherów pojawił na polskim rynku. Legalni bukmacherzy coraz częściej wprowadzają coraz to szersze oferty i ciekawsze bonusy powitalne. Jako laik, klient również powinien sobie poradzić. Każdy z legalnych bukmacherów posiada u siebie tak zwany suport, czyli pomoc techniczną. I tutaj z przyjemnością można szukać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Ponadto musimy być pewni siebie i szukać tylko rynków, które nas interesują. Tak jak pisaliśmy wyżej, legalni bukmacherzy mają kanonadę różnorodności. I my, gracze, którzy chcemy rozpocząć swoją przygodę musimy być przekonani czego chcemy i na czym nam zależy. Również bonusy to istotna kwestia. My osobiście proponujemy skorzystać z każdego. A dlaczego? Ponieważ u każdego bukmachera – z wyjątkiem – otrzymujemy środki, którymi obracamy. Należy pamiętać, że wszystko jest w nszych głowach, wiedza i cierpliwość w szczególności. A każdy legalny bukmacher zostanie ograny, nawet ten z trudnym obrotem. Mimo to, pamiętajcie o spokoju, wytrwałości i trzymaniu się swojego budżetu i utrzymaniu się w sportkach, selekcjach na których się znamy.

Bukmacherzy, posiadające aktualne zezwolenia Ministra Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych w punktach naziemnych.Zgodnie z art. 29a ustawy o grach hazardowych z 19 listopada 2009 r. zakazane jest urządzanie gier hazardowych przez sieć Internet oraz uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez sieć Internet. Wyżej wymienione zakazy nie dotyczą urządzania zakładów wzajemnych przez sieć Internet na podstawie udzielonego zezwolenia.

Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Jedyny wyjątek od powyższej zasady stanowi art. 89 ust. 3, który stwierdza, że karze pieniężnej nie podlegają uczestnicy loterii promocyjnych, loterii audioteksowych, loterii fantowych i gry bingo fantowe.

Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.
Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

Ministerstwo finansów a bukmacherzy

Licencje MF – STAN NA 13.04.2017 R.

  BUKMACHER              SiedzibaZezwolenie Ministerstwa FinansówZ dniaKRS
www.etoto.pl
Al.Jerozolimskie 212A,
02 – 486 Warszawa
AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/1728.11.2014 r.0000370248
www.iforbet.pl
ul.Złota 61 lok. 100,
00 – 819 Warszawa
PS4.6831.10.20164.05.2016 r.0000319958
www.efortuna.pl
ul. Bielska 47,
43 – 400 Cieszyn
SC/12/7251/10/WKC/11-12/556523.01.2012 r.0000002455
www.milenium.pl
ul.Warszawska 43,
61 – 028 Poznań
SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-1059916.02.2012 r.0000182607
www.sts.pl
ul.Porcelanowa 8,
40 – 246 Katowice
SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/1221.02.2012 r.0000080269
www.totolotek.pl
ul.Taneczna 18B,
02 – 829 Warszawa
AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD6148520.06.2013 r.0000027214
www.lvbet.pl
ul.Wańkowicza 3,
40 – 384 Katowice
PS4.6831.9.2016.EQK13.05.2016 r.0000534588
www.trafzw.pl
ul. Kijowska 1,
03 – 738 Warszawa
 Brak Informacji27.01.2017 r.0000358998

Czy Unibet jest legalny w Polsce ?

Nie, ponieważ nie posiada zezwolenia Ministra Finansów. 1 kwietnia weszła w życie nowa ustawa hazardowa, autorstwa rządu PiS i zakłada ona m.in. blokowanie przez dostawców internetu nielegalnych serwisów hazardowych a także płatności na ich rzecz na terenie Polski.

Czy bet at home jest legalny Polsce ?

Znany w Europie bukmacher BAH nie jest u nas legalny, dlatego że nie wystapił do Ministra Finansów o zezwolenie. Znowelizowana ustawa przewiduje także kary dla uczestniczących w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym, Grzywny mogą wynosić do 120 stawek dziennych (od 185 zł do nawet 37 000 złotych)

Expekt legalny Polsce ?

Nie jest, tak jak i siostrzany bukmacher Betclic. Firma zarządzająca tymi markami uważają że działają legalnie na rynku Unii Europejskiej, jednak u nas dostęp do witryn internetowych jest zablokowany. Z nowelizacji ustawy cieszą się legalni bukmacherzy i liczą na to,że w momencie blokady zagranicznych bukmacherów (od 1 lipca 2017r.) to liczba zakładów u bukmacherów z polską licencją znacząco wzrośnie. Niestety typowanie w polskich zakłądach sportowych stanie się mniej opłacalne gdyż obstawianie obarczone jest 12% podatkiem

Bwin jest legalny w Polsce ?

Zakłady bukmacherskie znane z reklamy na koszulkach Realu Madryt nie są w Polsce legalne z powodu braku licencji Ministerstwa Finansów. Pierwsza fala opuszczania rynku przez zagranicznych bukmacherów ma większy związek z prawem brytyjskim niż polskim — po prostu firmy, które nie chcą ryzykować utratą licencji w Wielkiej Brytanii, nie mogą teraz prowadzić działalności w Polsce. Tym, którzy mają licencję np. na Malcie, to jednak nie przeszkadza”. Część firm postanowiło poczekać do lipca, aby sprawdzić skuteczność rejestru prowadzonego przez resort finansów.

Czy granie u bet365 jest u nas legalne ?

Brytyjski bookmacher Bet 365 wycofał sie z Polskiego rynku i nie wystąpił do Ministra Finansów o zezwolenie na prowadzenie przyjmowania zakładów wzajemnych. Nowa ustawa przewiduje, że urządzający zakłady wzajemne bez zezwolenia będzie podlegał karze w wysokości ok. 1,9 mln zł. W resorcie finansów powstaj rejestr domen oferujących gry hazardowe niezgodnie z polskimi przepisami. Od 1 lipca br. takie strony będą blokowane. Zacznie też obowiązywać zakaz udostępniania usług płatniczych dla organizatorów tego typu gier.

Co grozi za grę u nielegalnego bukmachera?

Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego (K.k.s.) – kto na terytorium RP uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych. Czyn ten stanowi przestępstwo skarbowe.

Przez pojęcie „uczestniczyć na terytorium RP” rozumie się fizyczną obecność grającego podczas dokonywania czynności związanych z uczestnictwem, tj. podczas korzystania z Internetu w celu obstawiania wyników meczów (łatwo to sprawdzić po numerze IP).

 

Trzymamy kciuki!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023