Silesion.PL

serwis informacyjny

Agnieszka Gortel-Maciuk niepokonana w CITY TRAIL w Katowicach

Agnieszka Gortel Maciuk zwyciezczyni dzisiejszego biegu i klasyfikacji koncowej

Agnieszka Gortel Maciuk zwyciezczyni dzisiejszego biegu i klasyfikacji koncowej

W przełajowych, 5-kilometrowych zawodach nad katowickimi Stawami Janina i Barbara pod szyldem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, które odbyły się 11 grudnia, po raz trzeci w sezonie zwyciężyła Agnieszka Gortel-Maciuk, która tym samym została triumfatorką klasyfikacji generalnej. Na trudnej, zimowej nawierzchni Agnieszka uzyskała czas 19:05. W męskiej rywalizacji (podobnie, jak przed miesiącem) najszybszym był Oliwier Mutwil, który dotarł do mety z wynikiem 16:00. W zawodach wzięło udział 319 osób. Czwarty bieg CITY TRAIL w Katowicach zaplanowany jest na 5 lutego 2023. 

Zimowa, wymagająca aura

Już w listopadzie katowiccy biegacze startowali w nieco zimowej aurze. Jednak dzisiejsze warunki na trasie były trudniejsze niż ostatnio – ścieżki pokryte były warstwą śniegu, który padał przez cały bieg, co spowalniało zawodników i wymagało włożenia w każdy krok zdecydowanie więcej siły niż w warunkach bezśnieżnych. 

Agnieszka Gortel-Maciuk po raz pierwszy triumfuje w generalce

Wygrana Agnieszki Gortel-Maciuk w dzisiejszym biegu jest jednoznaczna z jej zwycięstwem w klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Katowicach. Czterokrotna mistrzyni Polski w półmaratonie była niepokonana w tym sezonie, a ponieważ do klasyfikacji końcowej liczą się trzy starty, już żadna z biegaczek nie może odebrać Agnieszce pierwszego miejsca. Warto dodać, że Agnieszka Gortel-Maciuk ukończyła trzy edycje cyklu, ale jak dotąd zawsze była druga – za Sylwią Ślęzak, która w trwającej edycji jeszcze nie pojawiła się na trasie nad Stawami Janina i Barbara.

To był mój trzeci bieg z rzędu i trzecia wygrana, ale mam nadzieję, że pobiegnę w trwającej edycji jeszcze co najmniej raz. Prognozy pogody zapowiadały na dzisiaj śnieg i mróz, ale do wczorajszego dnia wypierałam skutecznie taką opcję i dziś mimo wszystko byłam zdziwiona. Nie było mowy o wyniku, biegłam tylko, by bronić pierwszego miejsca. Ta nasza trasa ma swój urok i w każdych warunkach jest przyjemna, choć ciężka. Gdybym miała opisać każdy z biegów tegorocznej edycji, to pierwszy odbył się w dobrych warunkach, ale biegło mi się ciężko. Drugie zawody, pomimo niskiej temperatury, były doskonałe do szybkiego biegania, zaś dzisiejsza edycja była chyba najbardziej siłowa. I najprzyjemniejsza. 

Sytuacja w klasyfikacji generalnej mężczyzn

Wśród mężczyzn będzie jeszcze sporo emocji. Zwycięstwo w dzisiejszym biegu oznacza, że Oliwier Mutwil ma na koncie dwie wygrane i jest bardzo bliski triumfu w klasyfikacji generalnej. Trzeba jednak zaznaczyć, że największy rywal Oliwiera – Dawid Malina, na pewno nie składa broni i można spodziewać się, że w kolejnych biegach będzie chciał Oliwierowi przeszkodzić w osiągnięciu końcowego sukcesu. To nie pierwszy sezon, w którym ci dwaj zawodnicy rywalizują o miano najszybszego biegacza CITY TRAIL w Katowicach. Przed rokiem górą był Dawid Malina. Czy w tym roku zmieni się kolejność na podium? 

Biegi CITY TRAIL odbywają się w formule bez limitu czasu i limitu miejsc (fot. Mateusz Stodolski)

Mimo trudnych warunków, nie miałem wątpliwości, co do udziału w dzisiejszych zawodach. Pogoda nie ma tu większego znaczenia. Ten start od dawna był w planach, a dobra dyspozycja tylko potwierdziła, że trzeba startować. Walka o zwycięstwo w cyklu zapewne będzie bardzo wyrównana do samego końca. Ja sam będę starał się zmienić kolejność klasyfikacji generalnej sprzed roku, ale wydaje mi się, że wszystko rozstrzygnie się w ostatnim – marcowym biegu, ponieważ najprawdopodobniej w lutym będę nieobecny przez trwający wtedy sezon halowy. Dawid również na pewno chce wygrać i wysoko zawiesi poprzeczkę.

Wyniki dzisiejszego biegu znajdują się TUTAJ. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 78 młodych sportowców. 

Bezpłatny udział w biegu 

“Przyprowadź znajomego, pobiegnie za darmo!” – to promocja skierowana do osób, które mają tzw. karnety na wszystkie biegi CITY TRAIL w trakcie sezonu. Od dzisiejszego biegu, do końca edycji, każdy kto posiada karnet może przyjść na wydarzenie z kimś bliskim, kto pobiegnie bez opłaty startowej. 

Ogólnopolskie podsumowanie sezonu 

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to zawody organizowane w formule Grand Prix. Oznacza to, że warto w biegach startować regularnie, bo dopiero po zakończeniu cyklu (w marcu) znane będą ostateczne rozstrzygnięcia. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody trzeba pobiec minimum trzy razy (od października 2022 do marca 2023 zaplanowano pięć biegów – wszystkie na tej samej trasie). 

Biegi CITY TRAIL odbywają się także (poza Katowicami) w: Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu – bieg CITY TRAIL Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia. 

Szczegółowe informacje oraz zapisy do biegów znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024